Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tschaya

Polerowanie koperty tytanowej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Koledzy

 

Mam od niedawna zegarek marki Seiko kupiony od zaufanego klubowicza.

 

Zastanawiam sie nad samodzielnym spolerowaniem rysek i tlenku tytanu (naturalnego zmatowienia materialu).

 

Koperta i branzoleta sa w calosci pokryte tlenkiem tytanu i matowe, natomiast w miejscach najczesciej dotykanych (laczenia ogniw, konce koperty, bezel) jest przetarta i widac jego rzeczywisty kolor.

 

Chce usunac ta roznice i oprocz tego spolerowac mikroryski (bezel, zapiecie branzolety).

 

Zastanawiam sie jakich technik i materialow uzyc.

 

Myslalem o polerowaniu za pomoca spodniej strony skory naturalnej oraz szczotki ze szczeciny- takiej jak do polerowania butow na glans. Poza tym rozwazalem uzycie tarczy filcowej i wiertarki w celu jej rozpedzenia.

 

Prosze o porade poniewaz nie chce sobie zniszczyc zegarka. Najchetniej zrobilbym to osobiscie.

 

Chyba ze mozecie polecic kogos w Krakowie.


Wolne media dla Wolnych Polaków - wpolityce.pl, niezalezna.pl, gpcodziennie.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ta wiertarką to uwazaj zebys jeszcze wiecej szkód nie narobił. Może ściereczki cape cod, które są lub były w dziale sprzedam. I na pewno możesz iść do jubilera, pobajerować to może da Ci taki materiał do czyszczenia tytanowych obrączek.


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ściereczki cape cod są do polerowania, a nie matowienia to raz. Poza tym są teoretycznie do stali, a nie tytanu.

Możesz spróbować tym:

http://www.bostonwatchexchange.com/servlet/the-56/Satin--fdsh--Brushed-Refinishing/Detail

jak widać i stal i tytan wyglądają po tym świetnie:

http://forums.watchuseek.com/f22/my-oris-47mm-titan-c-47mm-blue-small-second-both-fully-brushed-387014.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest też coś takiego na Ezatoce:

SCRATCH REMOVER/ REFINISHING PAD FOR YOUR BRUSHED STEEL WATCH

Za 0,99 GBP, ale wysyłka 5,99...

 

 

 

 

 

http://www.ebay.pl/itm/SCRATCH-REMOVER-REFINISHING-PAD-FOR-YOUR-BRUSHED-STEEL-WATCH-/140729798090?pt=UK_Jewellery_Watches_WatchAccessories_SpareParts_SM&hash=item20c4264dca


Pozdrawiam

Piotr

 

Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie szukając za granicą?

mieliście styczność z czymś takim? http://www.pasekdoze...x5cm-p-131.html

 

Pewnikiem to jest to samo ustrojstwo. Aczkolwiek przy zamówieniu większej ilości - z Ebay'u wyjdzie taniej.


Pozdrawiam

Piotr

 

Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ja bym brał. 21zł to nie majątek i czekasz góra dwa dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o cos takiego mi chodzilo


Wolne media dla Wolnych Polaków - wpolityce.pl, niezalezna.pl, gpcodziennie.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie włókniny (dokładnie to samo) są do kupienia w Leroy Merlin - kosztuje to kilkanaście złotych i ma wymiar 30x30cm a nie 3x5cm.


Instagram.com/horlobby.watches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to wiem gdzie szukać sciereczek do zmatowienia koperty.

 

Natomiast pytanie co do polerki tego tytanu na błysk jest nadal aktualne!!!


Wolne media dla Wolnych Polaków - wpolityce.pl, niezalezna.pl, gpcodziennie.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściereczki cape cod są do polerowania, a nie matowienia to raz. Poza tym są teoretycznie do stali, a nie tytanu.

Możesz spróbować tym:

http://www.bostonwatchexchange.com/servlet/the-56/Satin--fdsh--Brushed-Refinishing/Detail

jak widać i stal i tytan wyglądają po tym świetnie:

http://forums.watchuseek.com/f22/my-oris-47mm-titan-c-47mm-blue-small-second-both-fully-brushed-387014.html

 

Ja polerowałem ściereczkami tytanową obrączkę.

Wyszło super, aż byłem zaskoczony :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie włókniny (dokładnie to samo) są do kupienia w Leroy Merlin - kosztuje to kilkanaście złotych i ma wymiar 30x30cm a nie 3x5cm.

 

Sprawdzałem te włókniny w internecie i one różnią się co swoich właściwości ściernych.

 

Kojarzysz może jakie parametry są wskazane?

 

A może po prostu wziąć najdelikatniejszą?


Wolne media dla Wolnych Polaków - wpolityce.pl, niezalezna.pl, gpcodziennie.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem te włókniny w internecie i one różnią się co swoich właściwości ściernych.

 

Kojarzysz może jakie parametry są wskazane?

 

A może po prostu wziąć najdelikatniejszą?

Nie pamiętam, kupiłem kiedyś i spisuje się rewelacyjnie do szczotkowania stali, tytan kiedyś też chyba tym robiłem. Co do gradacji, to tak najlepiej wziąć najdelikatniejszą.


Instagram.com/horlobby.watches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem dzis ta wloknine w Leroy Merlin - Very fine P320 Saint-Gobain Abrasives.

 

Jest jakas szczegolna technika polerowania? tzn jakie ruchy wykonywac? gora-dol, potem na boki? i na koniec do okola?


Wolne media dla Wolnych Polaków - wpolityce.pl, niezalezna.pl, gpcodziennie.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.