Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Markiza

Użytkownik
 • Content Count

  672
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Markiza

 1. Bo profil koperty między uszami jest inny. Cos by trzeba było piłować.
 2. Szkoda ze nie można zmieniać bransolety z Suba na Gmt. Bo tak wyglada. Nikt nie zwraca uwagi na takie rysy. Nikt!!! 😂 Na aukcjach żyjące zegary przerastają ceną - nowe.
 3. Ale mnie to cieszy, ze tak obrodziło nowymi Rolexami. I zaspokoiło tylu Rolexomaniaków. 👏👏👏👏👏👏👏
 4. Całkiem skomplikowana bestia. Gratulacje. 👏👏👏
 5. Nie będę oglądać tego filmu. Wystarczy spojżeć na to zdjęcie, żeby odróżnić fake od oryginału. Ten blask jest bardzo rzucający się w oczy. A gdzie są śrubki microstela do regulacji chodu. Znam tez zegarmistrzów, którzy mieli jeden albo dwa razy oryginalnego Rolexa w ręce. I uważają się za expertów. Ciesz mnie ze się dobrze znasz na Omegach. Ja tego nie mogę powiedzieć. Chociaż miałam już kilka sztuk w ręce. Nigdy się nie koncentrowałam na tej marce.
 6. O koronce grawerowanej nie wspomne. Golym okiem trudno widzieć takie detale. Z lupą trochę lepiej. Ale jak już jest podejrzenie, to bez binokulera się nie obejdzie. Na tym zdjęciu jest złudzenie optyczne. Tarcza jest czarna z zielonym refleksem. Odbicie od pudełka. A czasami nie detale trzeba oglądać. W ostatnim czasie? Jakim? Obecnie wszystkie modela Yacht Master we wszystkich diametrach mają nowe mechanizmy. Jesli coś by się miało zmienić to wyłącznie nowa kolorystyka tarcz. Ale nie mechanizmy.
 7. Wszystko zależy od podróby. Są podroby lepsze i gorsze. Do fejkowej koperty zawsze można wsadzić oryginalny mechanizm. Jeśli by było za ciasno, to można trochę dopiłować. Jeśli jest za duży luz to zawsze można dodać jakiś kamuflaż.
 8. Ani szklany dekiel i widoczny mechanizm nie są gwarancją, ze każdy rozpozna podróbę. Rownież jest legendą, ze zegarmistrz rozpozna podróbę.
 9. Oktopus jest vintage. 🤪 Nie bądź taki pesymista. Nie wiadomo z czego przyszłość się składa. Przepiekny. To trzeba widzieć z bliska, żeby wiedzieć o co chodzi. Niesamowita praca. Piękna dynia. 👏👏👏 😜
 10. 😂😂😂😂😂 i_love_britney przecież ten model nie ma ucha😂 To jest nie znany nikomu model ANGRY OCTOPUS. Jego przyssawki jak się przyssą do ręki, to nie chce zejść. 🤣 Ciekawy jesteś czy to jest ORYGINAŁ i czy ma papiery 😂
 11. Co za niebieskich i czarnych to nie zdrowo. 😂 MELDUJE, ze ROŁEKS czerwony jest przestawiony.
 12. Ani w starych ani w nowych nie ma na to reguły. 10 lat temu jeszcze ( około) tolerancja była -4+4 IT8 Tzn ze zegary których średnia wyników 4 pozycji znajdowała się w tych widłach przechodziły test. Teraz tolerancja jest -2+2 IT4 Indykator tolerancji.
 13. Najlepiej odkładać zegar na noc w różnych pozycjach. Nie zawsze tak samo. I wtedy w jedną noc trochę przyspieszy, a w następną to się wyrówna.
 14. Tak. Serwis może być nawet na zapleczu. We wszystkich sklepach których byłam, zawsze widziałam zegarmistrza, który skraca bransolety na poczekaniu. I może sprawdzić chód zegara. Faktem jest, ze nigdy nie byłam w Warszawie. I nie wiem czy sklep i serwis jest w jednym miejscu. Nie od dzisiaj, niektórzy klienci są bardzo dociekliwi. Chcą na miejscu widzieć jak chodzi ich nowy zegar. Niektorzy nawet przychodzą po odbiór z lupą zegarmistrzowską. 😂
 15. Zegar mechaniczny jest jak auto. Ma jakieś parametry i tolerancje produkcyjne, ale w użyciu może się trochę inaczej zachowywać. I nawet czasami zepsuć.
 16. Ale na pewno mają. Przecież to nie musi być żadna solistyczna maszyna do sprawdzania chodu zegara. W każdym szanującym się sklepie zegarowym jest takie ustrojstwo. I zegarmistrz. Tak sobie mysle! Nigdy nie byłam w żadnym AD w Polsce. Na zdjęciu jest tylko przykład.
 17. Nie ma generalnego rozwiązania. To mówię jako zegarmistrz. Każdy zegar, nawet tej samej referencji, to jest inna maszyna. Na rezultat precyzji twojego zegara wpływa dużo parametrów. Zależy jak jesteś aktywny w ciągu dnia, jak go odkładasz na noc. Przede-wszystkim czym, jakim urządzeniem to mierzysz. Jeśli nie jesteś zadowolony, i masz podejrzenie ze twój zegar nie wskazuje precyzyjnie czas, to trzeba podejść do AD, żeby go najpierw sprawdzić na ich urządzeniu. Wynik który Ci podadzą to będzie średnia z kilku różnych pozycji. Jeśli wynik będzie po za tolerancją, to na pewno Ci zaproponują podregulować. Regulacja to nie jest naprawa, która jest zalecana mniej więcej po 10 latach. Do takich usterek jest gwarancja. W żadnej firmie nikt nie sprawdza chodu zegara na ręce. Do tego są specyficzne urządzenia.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.