Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Markiza

Użytkownik
 • Content Count

  706
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Markiza

 1. Tutaj masz inny plan. Od lat sklep na lotnisku był Rolexa. I jego pracownicy tez podlegali pod Rolex. Dlaczego teraz tak jest napisane, nie wiem. Ale się dowiem i dam Ci znać.
 2. Błąd się wcisnął!!! Na lotnisku w Genewie w sklepie Rolex są tylko i wyłącznie Rolexy. Zawsze tak jest i tak było. Nawet Tudor tam nic nie wystawia. Tudor wystawia obok. W sklepie który ma wszystkie inne firmy zegarowe. Ale nie wiem do kogo należy.
 3. Rolex jest właścicielem dwóch sklepów. tak jak napisałam powyżej.
 4. Ale zwiększają produkcje co roku. Rolex jest drugą firmą genewską płacącą najwiecej podatków. Bo są zawsze pewne wygody i niewygody. Oraz różne restrykcje co do ceny.
 5. Produkcja Rolex wzrosła o 30% w ostatnich latach. I jeszcze jest mała. Nawet gdyby wzrosła o 100%,i nawet 500% to chętnych jest wystarczająco dużo. Przeciez żadna firma nie robi produkcji żeby robić sztuczny stok. W żadnej fabryce mury nie są elastyczne, i personel nie jest klonowany na zawołanie. Od żadnego pracownika nie mozna żądać zwiększenia produkcji z dnia na dzien o 100%,500%😱…itd. Dzien ma cały czas 24h, a pracownik 8h pracy dziennie. Nie!!! dzisiaj już nie. Prestiż obowiązuje. Mowie tylko o Rolex. Zasad innych firm nie znam.
 6. Na oficjalnych stronach ( katalog) Rolex są oficjalne ceny. Takie Rolex narzuca. Żaden AD nie sprzedaje zegarów taniej. Ceny w papierowych katalogach się nie zmieniają w ciągu roku. Natomiast, mniej więcej, co dwa, trzy lata Rolex robi podwyżki w styczniu. W tym przypadku świat jest poinformowany natychmiastowo. Ceny się zmieniają w katalogu www.rolex Byly czasy, gdy np, AD Paris sprzedawał sztuki wystawowe, albo końcówki serii z rabatem. Na niektóre referencje popyt był mniejszy ( białe złoto, lub platyna, bo przeciętny nosiciel nie widział różnic ze stalą. Niektóre tarcza miały mało zainteresowania) Dzisiaj wyprzedaż z rabatem jest to wprost niewskazana. I nie jest w interesie żadnego AD. Wszystkie modele się sprzedają jak świeże bułeczki. Kazdy AD ma możliwości dorzucić pewien procent marzy, która jest związana z kursem walutowym, który się zmienia codziennie.
 7. To nazwijmy to inaczej. Kruk jest klientem Rolex direct. A my jesteśmy klientem pośrednim.
 8. Przepraszam że się nie przywitałam. dawno mnie tu nie było
 9. Zacznijmy od tego! KLIENTEM ROLEXA JEST KRUK! Nosiciele i handlarze są klientami Kruka. Są tylko dwa sklepy które ma pod sobą Rolex. Obydwa są w Genewie. Jeden w mieście, a drugi na lotnisku. Wszystkie inne AD na świecie są oficjalnymi klientami i mają prawo do dystrybucji i do ustalania zasad sprzedaży.
 10. Świetny. 37mm to jest świetny rozmiar. 👏👏👏👍👍👍
 11. Na męskiej ręce Ok. Na damskiej mniej. Tarcza tez jest męska.
 12. Lepiej listę obecności podpisać. Jeszcze by się ktoś ucieszył i pomyślał, ze się zgubiłam 🤣 Pozdrowiska Koleganki i Kolegi. 😘
 13. Każdy Rolex lepszy na ręce, niż szmal pod materacem.
 14. Nie powinien się różnić. Mechanizm jest ten sam. Tzn taki sam wysoki. Że co??? Wymieniłeś zielony bezel na czarny. ajajaj!!!! to Ci nie gratuluje.
 15. 😂😂😂 To są jakieś nowe dwie różne bajki. O tym jeszcze nie słyszałam. 😂 Jeśli masz czas, to zrób jakąś opowieść. Pozdrowiska z serducha. Wszystko zależy czy to jest bezel fix np Daytona, czy bezel kręcący. Każdy z nich ma jakaś tolerancje centrowania. Jeśli to jest w tzw tolerancji, to nic się nie da zrobić. Niewycentrowany bezel trzeba sciągnąć i założyć jeszcze raz. Z czym się wiąże test szczelności i wymiana uszczelek. Jeśli masz jakiś przykład, to chętnie zobaczę.
 16. Dodam coś o ulepszeniach nowych modeli. Czy bransoleta ze stali nierdzewnej jest wykonana tylko ze stali nierdzewnej? Czy bransoleta ze złota jest wykonana tylko ze złota ? Każdy mógłby przypuszczać, że metalowa bransoletka Rolex jest wykonana z samego metalu. Ale nie do końca. Metalowa bransoletka Rolex jest również ceramiczna. ( oczywiście w nowej generacji bransolet) Niewielu użytkowników zegarków Rolex wie, że głęboko w bransoletce tarcie zostało zminimalizowane. W tym celu zawiasy bransoletki są wykonane z ceramiki. Poszczególne ogniwa bransoletki otrzymują na powierzchniach stykowych małe ceramiczne powierzchnie niewidoczne z zewnątrz. Ten rodzaj ceramicznej opaski służy jako łożysko odporne na ścieranie między różnymi ogniwami i zapewnia, że metalowe i złote bransolety zegarka Rolex zawsze pozostają łatwe w obsłudze, nie zużywają się i nie wymagają częstej konserwacji.
 17. Jeśli czekasz kilka lat albo miesięcy, i nagle przychodzi wiadomość, ze jest zegar do odebrania. W sklepie oglądasz i znajdujesz usterkę. Ale wiesz o tym, ze jest to model który chcesz ponad wszystko. To najlepiej zapłacić. Tzn odebrać i od razu reklamować usterkę. Wszysto zależy od usterki. Np uszczerbione szkło. branzoleta się nie dobrze zapina. bezel niecentruje. tarcza albo wskazówki są porysowane. Takie usterki się nadają do serwisu. Natomiast jeśli jest jakaś mała ryska na kopercie albo bransolecie, to według mnie, nie ma czym się przejmować. Mankiet koszuli albo swetra zrobi ich dużo więcej.
 18. Wszystkie mechanizmy Rolexa są stale ulepszane. Np taki SKY Dweller dostał w poprzednim roku nowy selektor do zmiany funkcji w bezelu. Inny przykład. Wiecie o tym ze nowy Explorer ma inną lume. Jest bardziej gładka i błyszcząca. Ma bardziej wygląd polakierowanej. W Rolexie nic nie stoi. Ale wszystko się kręci. Nie wszystkie zmiany są widoczne. No nie!!! przecież dobrze wszystkim życzę. Zdrówka tez. Ale już się nie zmieściło. 😃
 19. Tak, to jest podstawowa versja tego modelu. Klasyka. Biała tarcza z indexami genewskimi. Ta tarcza wyglada Ok.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.