Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Runior

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Początkujący

Recent Profile Visitors

28 profile views
 1. Runior

  Hi-Fi stereo

  @evilym Jak rozumiem chodzi CI o charakter brzmienia, nie o konkretny model? Amplituner KD u mnie nie wchodzi w grę, nie potrzebuję więcej niż dwóch kanałów, nie mam konsol, dekoderów ani nawet telewizora. Poza tym obawiam się, że taki klocek mógłby się przegrzewać w mojej szafce. Monitor Audio Bronze słuchałem u brata i są bardzo ok.
 2. Runior

  BUTY

  Każdy ma swoją skalę porównawczą. Mam zamszowe Berwicki chukka i jestem z nich zadowolony. Tyle, że zapłaciłem za nie coś koło pięciu stówek i w tej półce cenowej je oceniam. Yanko są z zamszu dużo lepszej jakości ale kosztowały dwa razy tyle.
 3. Runior

  Hi-Fi stereo

  Jakoś nie brałem Denona pod uwagę, nie wpadłem na to, że da się go kupić bez kolumn. Co w Twoim przypadku zadecydowało o zakupie? Czy porównywałeś go bezpośrednio Pianocraftem? W sumie mogę przeżyć niepotrzebny napęd CD, a założony budżet wystarczy na przyzwoite monitory.
 4. Runior

  Hi-Fi stereo

  Proszę o poradę. Poszukuję nowego sprzętu do odtwarzania muzyki ze źródeł internetowo-cyfrowych w mikrosalonie do kwoty ok. 5-6 tys. zł. Pomieszczenie to 1/3 otwartego kuchniojadalniosalonu o wymiarach ok. 3,5 x 2,5 metra. Muzyka - rock i metal - nie będzie raczej słuchana głośno, bo to blok, a akustyka pomieszczenia - żadna. Żródła - radia internetowe, Tidal i ewentualnie FLACi z dysku. Priorytetem jest wygoda obsługi (iOS), więc opcja z najlepszą jakością dźwięku (używany wzmacniacz + streamer typu Yamaha WXAD-10) nie jest oczywista. Przykładowe opcje, które rozważam to Yamaha Pianocraft MCR-670 jako zestaw wszystkomający i wygodny w obsłudze, amplituner z funkcjonalnościami sieciowymi np. Onkyo 8150 i ostatecznie Bluesound Powernode 2i. Mój poprzedni hardware to Yamaha Pianocraft CRX-330, więc postęp będzie w każdym przypadku, nie jestem tylko pewny czy wart będzie takich pieniędzy. Zakładam, że Yamaha, nawet po wymianie kabli i głośników zagra najsłabiej. Z kolei Bluesound jest na tyle drogi, że braknie na porządniejsze głośniki. Onkyo to kawał kloca, który nie jest mi potrzebny, bo nie planuję podłączać konsoli czy gramofonu.
 5. Runior

  BUTY

  Słyszałem o tym. Ja użyłem standardowo nanoprotektora Tarrago. Jeśli to nie wystarczy, nie zamierzam rozpaczać. Buty do biegania, więc w sumie zwisa mi, czy styropian się ubrudzi.
 6. Runior

  BUTY

  Kupione do biegania. Bardo wygodne i nie dziwię się tym, którzy kupuja je na codzień. Cena z metki to jakiś żart, ale trzy stówki to dobra oferta.
 7. "Crazy heart" - film przeszedł u nas bez echa, prawdopodobnie ze względu na tematykę (bohater jest piosenkarzem country). Moim zdaniem najlepsza rola Jeffa Bridgesa, który został nagrodzony za nią Oscarem.
 8. Można śmiało kupować zegarek, który przysparza nam więcej radości (z noszenia, posiadania, chwalenia się w Internetach) niż cierpienia (chleb z pasztetową, rozwód, eksmisja).
 9. Mój kolega był dwa tygodnie temu w Wenecji. Zdjęcia bez tłumów turystów robią ogromne wrażanie.
 10. Tytuł pojawia się w piosence "Las maquinas de la muerte". Żadnej analizy treści nie ma :).
 11. Mercedes, podobnie jak Skłodowska-Curie, była kobietą.
 12. Zbliżam się do końca "Ślepnąc od świateł" Jakuba Żulczyka. Byłem ciekaw serialu i tradycyjnie sięgnąłem wcześniej po książkę. Wciąga mocno, chociaż to zupełnie nie moje klimaty. Chciałoby się, żeby literatura popularna reprezentowała taki poziom.
 13. Jojo Rabbit Zaczyna się jak film Wesa Andersona, ale w miarę rozwoju akcji nastrój się zmienia i atmosfera gęstnieje. Na plus zaliczam to, że trailer nie zdradza całej fabuły filmu oraz rolę Scarlett Johansson, chyba najbardziej ambitną w jej karierze. 6 nominacji do Oskara może nie każdego przekonuje, ale moim zdaniem film jest bardzo oryginalny i wart obejrzenia.
 14. "Outsidera" polecam. Jeśli ktoś lubi klasyczne cegły Kinga, gdzie przyjemność płynie bardziej z budowaniem napięcia i powolnym rozwojem akcji niż z jakichś rewolucyjnych technik pisarskich, to jedna z lepszych jego propozycji ostatnich lat.
 15. Tomasz Michniewicz "Chrobot". Znakomita książka o reporterskim charakterze. Na jej kartach przeplatają się losy bohaterów urodzonych w różnych częściach świata. Śledząc je od najmłodszych lat poznajemy miejscowe zwyczaje, sytuację polityczną i warunki życia. Książka dostępna za zupełną darmochę w akcji Czytaj.pl.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.