Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Royter

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Początkujący
 1. Royter

  Policzmy SEIKO 5

  Witam. Robiłem to z wyczuciem by wskazówka nie ruszyła w przeciwną stronę. A dokładność od 20 czerwca do dziś jest -1s do lorusa kwarca który idzie wg. czasu na stronie którą podałem wcześniej. Podejrzewam że są jakieś odchyłki + , - ale w ogólnym rozrachunku przy moim używaniu jest b.dobrze. Spodziewałem się dużo mniejszej dokładności a tu miłe zaskoczenie. Pozdo.
 2. Dzięki za odpowiedzi. W takim razie przepnę na oryginalny parciany w czasie urlopu. Pozdro.
 3. Royter

  Policzmy SEIKO 5

  Dokładnie. Fajnie jak by osoba obeznana w temacie rozwiała nasze wątpliwości czy nie uszkodzimy zegarków postemując w ten sposób. Pozdro.
 4. Witam. Mam jeszcze pytanie czy w pasku pattini można spokojnie kompać się na basenie, w morzu? Czy słona woda nie zniszczy go szybko. Czy przepinać go na parciany z zestawu na czs urlopowy. Na pattini tak mi się podoba że jeśli woda by go nie niszczyła jakoś nadmiernie to z chęciom bym nie przepinał.
 5. Royter

  Policzmy SEIKO 5

  Witam. Tak właśnie robie wtedy sekundnik drga ale się nie przesówa. Nie wiem tylko czy jest to bezpieczne dla machanizmu. Pozdro.
 6. Royter

  Policzmy SEIKO 5

  Witam. Jak napisałem wcześniej od 08 czerwca do 20 czerwca zrobił -7s. 20 czerwca ustawiłem go co do sekundy ( mimo że nie posiada stop sekundy można to zrobić ), i do dziś ma -3 sekundy. Sprawdzam go ze stroną ( greenwichmeantime ) na tym samym sprzęcie i na tym samym łączu internetowym. Po za tym według tej strony mam ustawionego kwarca Lorusa by mieć porównanie. Seiko noszę nieraz cały dzień a nieraz tylko kilka godzin. Zdarza się mieć go całą noc na ręce a w dzień wcale czyli bardzo nierównomiernie. Jak by taka dokładność chodu została to było by super. Na dzień dzisiejszy robi na mnie bardzo pozytywne wrażenie zarówno dokładność jak i przede wszystkim wygląd szczególnie po zmianie paska na skórę. Pozdro.
 7. Wydaję mi się że z tych wzorów co były dostępne to nawet nieźle wygląda. Faktycznie jest trochę jaśniejszy niż na zdjęciach które wrzuciłem,przynajmniej u mnie. Ale to pewnie zależy od skalibrowania monitora. Pozdro.
 8. Witam. Dotarł pasek Pattini i od razu wylądował na zegarku na teleskopach od seiko. Dodatkowo zamówiłem zapasową szlufkę bo jest to element który pewnie pierwszy padnie a to tylko 5 zł wjęcej. Pasek wykonany naprawdę bardzo dobrze,gruba ale miękka skóra i fajnie się układa,nic nie uwiera. Kontakt z Pattini telefoniczny i e-meil b.dobry. Zamówiony 18.06 dotarł 28.06 czyli całkiem spoko ( na stronie informacja że do 14 dni). Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością wykonania.
 9. Dzięki. Chyba faktycznie najlepiej założyć od seiko. Myślałem jeszcze o kupnie teleskopów u Dolińskiego 10 zł za komplet podobno dobre.
 10. Witam. Zamówiłem pasek Pattini do mojego SNZG07K1 i mam pytanie techniczne do osób posiadających paski tego producenta. Chodzi mi o jakość teleskopów dostarczanych w raz z paskiem. Czy są solidnie wykonane,czy dobrze trzymają, czy się nie wyginają,czy lepiej założyć pasek na oryginalnych od seiko. Pozdrawiam.
 11. Royter

  Policzmy SEIKO 5

  Witam. To i ja dołącze z moim nowym SNZG07K1. Posiadam go od 08 czerwca i do 20 czerwca zrobił -7s ,natomiast od 20 czerwca do dziś tj.25 czerwca zrobił -2s. Całkiem fajnie jak by tak zostało,choć jak wyczytałem na forum nowy zegarek musi się dotrzeć ale mam nadzieję że dokładność bardzo się nie pogorszy. Pasek nie specjalnie mi pasuje choć na lato nad wodę myślę ze się spisze. Nie mniej jednak już zamówiony pasek od Pattini wzór Militarny brąz z kremowym przeszyciem by pasował do tarczy. Ale jak to będzie ze sobą współgrać okaże się jak go dostanę. Pozdrawiam.
 12. Royter

  Cześć

  Witam Wszystkich Serdecznie. Mam na imię Jacek. Na to forum trafiłem przypadkiem szukając wiadomości na temat zegarka który chciałem nabyć a mianowicie Citizen Aviator BM7390-22X. Forum okazało się kopalnią wiedzy technicznej jak również praktycznej. I się zaczęło,czytałem,czytałem i miałem coraz większy mętlik w głowie. W pewnym momencie postanowiłem pod Waszym wpływem i bardzo się z tego teraz cieszę zakupić zegarek mechaniczny,automatyczny. Jako że budżet był jaki był nie łatwo było coś sensownego wybrać. Po spędzeniu wielu,wielu godzin na czytaniu postów znalazłem zegarek dla siebie a mianowicie Seiko SNZG07K1 którego zakupiłem. Tak że posiadając już mój nowy zegarek postanowiłem wstąpić do Waszego zacnego grona. Pozdrawiam serdecznie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.