Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Parsek

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  30
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Początkujący

Recent Profile Visitors

114 profile views
 1. Na pewno przed konserwacją zegarka mechanicznego powinna wpierw nastąpić wyraźna zmiana (odchyłka) w jego chodzie, chyba że doszło do zanieczyszczenia jego wnętrza (np. zaparowania) itp.
 2. Wygląda jak budzik. Mam japońca automata a chciałbym też szwajcara ale mechanika, ale te z najniższej półki szwajcary to nie szwajcary a raczej chińska robota! A złożone być może w Europie kosztuje 10 razy więcej niż chiński zegarek! Najtańszego ale rasowego szwajcara to trzeba liczyć od kilkunastu tysięcy wzwyż - przykładowo Oris albo jakiś inny - to chyba najniższa półka prawdziwych szwajcarów!
 3. Na aliexpresie są jeszcze tanie chińskie mechaniki wielkie chyba na łapę goryla, przeszklone i nawet niezłe jakościowo jeżeli chodzi o wygląd - kupiłem taki jeden, ale niestety po kilku naciągach coś chyba ze sprężyną bo staje po kilku godzinach i nie daje się naciągnąć do końca. Ale to tylko ciekawostka, bo do noszenia to taka cebula raczej chyba tylko w kieszeń. Szkoda, że chińskie Seiko nie robi manualów a robi tylko tanie automaty - przecież produkcja ręcznych byłaby chyba jeszcze tańsza niż wahnikowych. Ale cóż - produkuje się to co ludzie kupują i ludzie decydują o rynku.
 4. Na HKED watches widzę same chronografy, a na bartels-watches same automaty oprócz dosyć fajnie wyglądającego BWF BEIJING WATCH BEIHAI ale za prawie 400 Euro! Ale dzięki za pomoc i za zainteresowanie. Ale przyznasz, że faktycznie wielka bieda na świecie z rynkiem tanich zegarków z ręcznym naciągiem. To jest po prostu wynik nikłym zainteresowaniem ludzkości zegarkami mechanicznymi, a jeżeli już to tylko automatami.
 5. Gdzie w takim razie można kupić oryginalny Seagull? Ja kupowałem 2 inne chińskie zegarki na stronie good-stuffs.com i są OK - są tam w ofercie również Seagulle ale czy to oryginalne czy są gdzie indziej?
 6. Po jakimś czasie - nie wiem jakim - może bardzo długim - zegarek powinien się chyba samoczynnie rozmagnesować. O ile rzeczywiście jest namagnesowany. Ja mam podejrzenie, że takie zegarki z bardzo umowną wodoszczelnością do 100 metrów, intensywnie używane podczas pływania i płytkiego nurkowania, ulegają szybszemu zanieczyszczeniu powodującemu zwolnienie chodu.
 7. Dzięki za pomocne informacje. Zegarek w nocy chyba leżał na smartfonie. Spróbuję przechować go dzisiaj w nocy z dala od wszelkich urządzeń. Rozumiem, że jeżeli odchyłka ponad 40 sekundowa będzie nadal występowała, to chyba będę mógł w ramach reklamacji (gwarancja 2 lata) dokonać bezpłatnej regulacji u zegarmistrza?
 8. Nie, to jest 6R27 6R27 Noszę codziennie. Gdzie sprawdzić te ramy odchyłki, bo poza standardową instrukcją nie widzę takich informacji na stronie producenta a sklep jakoś nie chce odpowiadać na pytania związane z tym problemem?
 9. Zegarek po półtora roku używania od nowości - spóźnia się około 40 sekund na dobę. Czy producent daje jakąś gwarancję na dokładność chodu? Półtora roku dla japońskiego zegarka to powinien być pikuś a tu masz 40 sekund!
 10. Proszę o ocenę czy oferowane zegarki Omega są autentyczne, ponieważ ich stosunkowo niska cena wydaje mi się podejrzana. https://allegro.pl/oferta/omega-w-stalowej-kopercie-8681003264
 11. Dzień dobry. Czy te rzeczywiście ładne Omegi oferowane na Allegro to są autentyki czy spreparowane podróbki? Albo proszę i informację do kogo mogę się zwrócić o ocenę. https://allegro.pl/oferta/omega-w-stalowej-kopercie-8681003264
 12. Wszystko polskie serwisy... Tak patrząc na wykonanie, mechanizm itp. jednak w tej półce cenowej bogatsze wydają się Seiko Presage.
 13. Rzeczywiście są w katalogu, ale na fotach brak wersji "mechanical" (?)
 14. Co to są i skąd pochodzą (z Chin?) zegarki Atlantic Worldmaster będące aktualnie na rynku w Polsce w różnych odmianach kolorystycznych i mechanicznych. Nadmieniam, że nie znajduję tej serii na oficjalnej szwajcarskiej stronie Atlantic. Sprzedawca na moje pytanie odpowiedział Swiss Made, ale jakoś już mnie to nie przekonuje - już nie te czasy. Czy ktoś dokładniej orientuje się o co chodzi z tymi zegarkami, bo są całkiem ładne, ale wygląd mechanizmu też nie przysparza zachwytu - to w końcu budżetówka (szwajcarska?)?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.