Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Parsek

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący
 1. Po jakimś czasie - nie wiem jakim - może bardzo długim - zegarek powinien się chyba samoczynnie rozmagnesować. O ile rzeczywiście jest namagnesowany. Ja mam podejrzenie, że takie zegarki z bardzo umowną wodoszczelnością do 100 metrów, intensywnie używane podczas pływania i płytkiego nurkowania, ulegają szybszemu zanieczyszczeniu powodującemu zwolnienie chodu.
 2. Dzięki za pomocne informacje. Zegarek w nocy chyba leżał na smartfonie. Spróbuję przechować go dzisiaj w nocy z dala od wszelkich urządzeń. Rozumiem, że jeżeli odchyłka ponad 40 sekundowa będzie nadal występowała, to chyba będę mógł w ramach reklamacji (gwarancja 2 lata) dokonać bezpłatnej regulacji u zegarmistrza?
 3. Nie, to jest 6R27 6R27 Noszę codziennie. Gdzie sprawdzić te ramy odchyłki, bo poza standardową instrukcją nie widzę takich informacji na stronie producenta a sklep jakoś nie chce odpowiadać na pytania związane z tym problemem?
 4. Zegarek po półtora roku używania od nowości - spóźnia się około 40 sekund na dobę. Czy producent daje jakąś gwarancję na dokładność chodu? Półtora roku dla japońskiego zegarka to powinien być pikuś a tu masz 40 sekund!
 5. Proszę o ocenę czy oferowane zegarki Omega są autentyczne, ponieważ ich stosunkowo niska cena wydaje mi się podejrzana. https://allegro.pl/oferta/omega-w-stalowej-kopercie-8681003264
 6. Dzień dobry. Czy te rzeczywiście ładne Omegi oferowane na Allegro to są autentyki czy spreparowane podróbki? Albo proszę i informację do kogo mogę się zwrócić o ocenę. https://allegro.pl/oferta/omega-w-stalowej-kopercie-8681003264
 7. Wszystko polskie serwisy... Tak patrząc na wykonanie, mechanizm itp. jednak w tej półce cenowej bogatsze wydają się Seiko Presage.
 8. Rzeczywiście są w katalogu, ale na fotach brak wersji "mechanical" (?)
 9. Co to są i skąd pochodzą (z Chin?) zegarki Atlantic Worldmaster będące aktualnie na rynku w Polsce w różnych odmianach kolorystycznych i mechanicznych. Nadmieniam, że nie znajduję tej serii na oficjalnej szwajcarskiej stronie Atlantic. Sprzedawca na moje pytanie odpowiedział Swiss Made, ale jakoś już mnie to nie przekonuje - już nie te czasy. Czy ktoś dokładniej orientuje się o co chodzi z tymi zegarkami, bo są całkiem ładne, ale wygląd mechanizmu też nie przysparza zachwytu - to w końcu budżetówka (szwajcarska?)?
 10. Mam pytanie nie dotyczące wprawdzie faz księżyca ale chyba temat pokrewny: kalendarz. Czy mógłby ktoś z szacownego grona zegarkowiczów wytłumaczyć mi o co kaman z zegarkami typu obracane kalendarium albo dni tygodnia? Czy to się obraca za pomocą koronki, czy mechanizm to obsługuje? Raczej chyba to nie mechanizm, bo to by była nie lada komplikacja.
 11. Na czytanie recenzji to był czas przed zakupem, a teraz zegareczek to sam pisze recenzję wskazówką sekundnika
 12. Dopiero wieczorem jak się uciszyło, to usłyszałem jego pracę.
 13. Chyba jednak najefektowniejsze wydają mi się zegarki z rotorem na frontalnej stronie zegarka: Schwarz Etienne
 14. Ty, naprawdę? O kurde, normalnie ja nie mogę... weź coś jeszcze napisz.
 15. Co wskazuje w tych ręcznie malowanych Patekach ta tarczka I II III IV?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.