Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

Norbert19806

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  45
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

8 Początkujący

Recent Profile Visitors

251 profile views
 1. Witam, mam taki zegar proszę o identyfikację producent, model i lata produkcji. Na mechanizmie logo W 32. Dziękuję bardzo.
 2. Witam, czym mogę otworzyć takiego Lorusa? Dekiel wkręcany , wciskany? Dziękuje.
 3. Witam, czym mogę otworzyć takiego Lorusa? Dekiel wktecany, wciakany? Dziękuje.
 4. Witam szukam osoby z województwa świętokrzyskiego ewentualnie podkarpackie okolice mieleca, która umie serwisować proste mechanizmy i pomoże mi w nauce. Rozebranie serwis prostego mechanizmu, mam już jakieś doświadczenie. Oferuje butelkę whisky.
 5. Mam problem z balansem werk chodził, po wyciągnięciu balansu jak go włożę tylko się chwieje, co za przyczyna co źle robię.? Czopy ma całe. Pozdrawiam
 6. Witam. Proszę o identyfikację zegarka lata produkcji i nr. mechanizmu. Dziękuję bardzo.
 7. Wiem sportiwnyje to początek lat 60 tych, pisałem ogólnie o ruskach.
 8. Wydaje mi się że zła opinia o ruskach wynika z tego iż każdy kupuje za parę groszy 20 letni zegarek bez serwisu od wielu lat, zaczyna,nosić a tu klops staje, późni, spieszy = badziew. Mój przeszedł serwis w u dobrego zegarmistrza nie kosztowało to 100 zł. Rozebrałem amatorsko kilka poljotów, 3 sportiwnyje, 2 amfibie z allegro, wierz mi we wszystkich tych egzemplarzach było zero smaru tylko czarny proszek nie ma prawa to dobrze chodzić. Posiadam też komandirski ma 3 lata robi poniżej 8 sek na dobę,. Sportiwnyje nadal utrzymuje bardzo mała odchylkę podczas codziennego użytkowania. Podsumowując ruskie, radzieckie zegarki nie ustępują szwajcarskim w większości ale serwis muszą przechodzić regularnie u osoby, która się na tym zna i wykona to dobrze.
 9. Witam, sportiwnyje po serwisie. Potem mała korekta przesówką, i kropelka oleju na kamień nakrywkowy balansu. Dokładność jak narazie cudo.
 10. Witam. Szukam kogoś kto pomógłby mi ogarnąć temat serwisu zegarka mechanicznego szczególnie montaż i ułożenie balansu bo za cholere nie mogę tego opanować. Przyjadę z zegarkiem i narzędziami, zapłacę, zegarki radzieckie. Województwo świętokrzyskie lub okolice Mielca. Dziękuję.
 11. Witam. Szukam kogoś kto pomógłby mi ogarnąć temat serwisu zegarka mechanicznego szczególnie montaż i ułożenie balansu bo za cholere nie mogę tego opanować. Przyjadę z zegarkiem i narzędziami, zapłacę, zegarki radzieckie. Województwo świętokrzyskie lub okolice Mielca. Dziękuję.
 12. Witam. Poszukuję koła wychwytowego do amfibi na mechanizmie 2209 bez daty. Pozdrawiam.
 13. Mechaniki mają trudny los brak fachowców sami partacze. Dlatego noszę kwarca aktualnie.
 14. https://zegarkiclub.pl/forum/applications/core/interface/file/attachment.php?id=719959 Kiedyś to były qwarce. 😀
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.