Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Salahan

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  42
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący
 1. https://allegro.pl/oferta/poljot-stadion-olimpijski-9516224923 Czy warto brać udział? Mr. Oatman na swoim blogu ma taki model, więc nie wygląda (poza ew. koronką) na składak. Wysłałem zapytanie jeszcze o mechanizm.
 2. Kolorów i tarcz jest conajmniej kilka. Do tego limitka z olimpiady 1980 r. w Moskwie. Ale katalogu do nich chyba nie ma. I mam wątpliwości, bardziej w lata 70te czy 80te je sytuować?
 3. Niechcąc tworzyć nowego tematu, a szukając odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie podpinam się tutaj :) Szukam rodziny Poljotów UFO, jakie były kolorystyki tarcz itp. Czy są gdzieś katalogi, w których je opisano, bo ja póki co nie znalazłem i na naszym rodzimym forum i watchuseek, więc wolę zapytać ekspertów Mam takiego oto Poljota UFO, trochę wyblaknietego i z plamkami, już wiem, że z kopertą chromowaną ponownie. Chyba u mnie tarcza zielona /seledynowa była nim się odbarwiła... I po namyśle, czy przydomek "UFO" jest do tego rodzaju Poljota stosowany powszechnie? Bo Google translator nie pomógł mi z rosyjsko jezycznymi stronami pod takim hasłem...
 4. Mam zapytanie o pasek do Poljota UFO. Zastanawiam się, co by tu dobrze pasowało kolorystycznie i rozmiarowo do tego giganta, żeby dobrze wyglądało na ręce. Bransoleta jest gdzieś w tyle głowy, ale chciałbym najpierw rozważyć paski. To co nałożone to tylko demonstracyjnie, żeby złapać proporcje pasek/zegarek. Możecie czymś zainspirować albo polecić? Dzięki!
 5. Nie jestem aż tak biegły w mechanizmach (jeszcze, mam nadzieje ), żeby rozpoznać co jest w nim nie tak? Jakieś przybliżenie?
 6. https://allegro.pl/oferta/unikat-rakieta-olimpiada-moskwa-z-1980-cccp-8955686680 W sprzedaży u znanego, lecz niezbyt cenionego sprzedawcy alleDROgro, pojawiła Rakieta UFO Olimpijska. Porównując z Watchuseek wygląda ok, ale czy ktoś może potwierdzić, bądź kazać mi się trzymać z daleko od tej aukcji?
 7. Znaczy się wyparzyć i będzie działać! Dzięki za pomoc Zdecyduje się na to UFO
 8. Ta wysypka pryszczy na tarczy jest od złego przechowywania, w wilgotnym czy jakas inna przypadłośc? I dodatkowo, czy będzie postępować? Tak, dół jest wyżarty, znaczy się była noszona
 9. Cześć, Wypatrzyłem taką oto Rakietę UFO, ale mam wątpliwości do do tarczy i koronki. Koronka może być nawet oryginalna, tyle, że mocno spracowana, niemniej co do tarczy nie umiem powiedzieć. Niby zielona, niby podpisana Rakieta, ale... Analiza porównawcza z internetem mówi mi, że chyba jest wszytsko ok, ale wolę się upewnić, bo pół roku stazu w "ruskach" to jednak mało wciąz
 10. Witam, Przymierzam się do zakupu swojego pierwszego Orienta, z drugiej ręki, oraz z racji zamiłowania do czasów minionych, jakiegoś klasyka lat 60-90. Orientów używanych jest sporo, produkcja też szła w cały świat, stan ich jest różny, pewnie też są składaki i repliki . W związku z tym chciałbym zaproponować temat zbiorczy dla aukcji i kupna używek, w którym można się zapytać pasjonatów czy warto zakupić dany zegarek czy też odradzacie i kupno jest zwykłym przepłaceniem / wtopieniem pieniędzy. Z drugiej strony, wielu informacji nie ma o produkcji / katalogach starych Orientów np Crystal czy też Swimmer , więc niech to będzie miejsce wymiany myśli i ostrzeżeń dla innych. Aby poddać pod dyskusję pierwszą aukcję, zastanawiam się nad poniższym Orientem Weekly Auto Swimmer Automatic 30 kamieni https://allegro.pl/oferta/weekly-auto-orient-swimmer-automatic-30j-60-te-8892554391 Warto powalczyć?
 11. Cześć, Znalezisk z dziadkowej szuflady ciąg dalszy. Zegarek nabyty na początku lat 90-tych. Przeleżał ponad 20 lat w szufladzie.Mam pytanie o poniższy Vostok Komandirski. Koronka w nim lata na boki, sprężynę da się nakręcić tylko w ograniczonym zakresie, zatem pewnie jest uszkodzona. Bezel obraca się w lewo. Niemniej stan qizualny jest ok, więc zastanawiam się nad przywróceniem do życia. Czy jest on oryginalny czy też jest składakiem albo ewidentną repliką postsowiecką z początku lat 90. Nie znalazłem zegarka z tak jasną tarczą, stąd pytanie. Dzięki za pomoc!
 12. Cześć, Kupię kopertę do poniższego modelu Poljota. CHROMOWANĄ, w jak najlepszym stanie! Dzięki i pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.