Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SthLike

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  30
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by SthLike

 1. NIe no, przytuliłbym takiego. Chociaż jak dla mnie ten mode ma za dużo napaćkane napisów.
 2. Deep Blue Diver 1000 II Auto 40MM Blue Gradient Engineer Bracelet ok. 1000 zł. Ciągle jednak nie znalazłem zegarka łączącego dwutonowa tarczę i bezel.
 3. Nie no wiesz, gdybym ja wyskoczył z zegarkiem za 30tys na ręce, to raczej wszyscy znajomi by wiedzieli, że to podróbka. A jak dla mnie ten model ma za dużo napisów. Szczególnie pod wskazówkami, 5 wersów chyba jeszcze nie widziałem w żadnym.
 4. Zbyt oklepane😉
 5. Steinhart Ocean One Titanium 500 GMT Cena co prawda ok. 3 tyś. no i tarcza jednolita. Nie wiem czy wzorem Steinharta design nie jest zerżnięty z Seiko?
 6. Ten pierwszy to tarcza 24h? Kompletnie to do mnie nie przemawia. Na drugim nie widzę przejścia tonalnego na tarczy. Zakresu mi też na dwukolorowym bezelu. Wg mnie świetnie to wygląda.
 7. Witajcie, szukam do zakupu divera w stylu Seiko SNR049J1. Konkretnie chodzi mi o dwutonową tarczę takiego koloru oraz dwu kolorowy bezel. Gdyby miał koronkę na godz. 4 i datę to już w ogóle byłoby super. Na GMT mi kompletnie nie zależy. Czy ktoś z Koleżanek/Kolegów natrafił na coś podobnego w bardziej przyjaznej cenie, powiedzmy do 2 tysięcy, może trochę więcej?
 8. Też kiedyś, dawno temu, zastanawiałem się nad tą marką. Uznałem, że nie warto. Weź Orienta automata, jeśli mogę coś radzić.
 9. Tak, decyzja podjęta. Będzie Vratislavia. Dziękuję wszystkim za pomoc.
 10. Na pewno cena adekwatna do jakości, na tle innych marek. Pytanie jak się czujesz z nim na ręku. Ja wolałbym dołożyć parę stów do Seiko czy Orienta.
 11. Przepraszam, za nieobecność. Perpetuum Mobile - Twój pomysł mi się podoba, nie wiem dlaczego zapomniałem o tym microbrandzie. Myślę, że się nada, zwłaszcza, że jesteśmy z Wrocławia. Szkoda tylko, że architekt, nie prawnik 😃
 12. Też wolałbym Omegę, ale podejrzewam, że to trochę kwestia wygody (jest to zegarek nakręcany), a trochę z braku zainteresowania tematem, raczej się to nie zdarzy. Zakładam też, że nie wszyscy jego koledzy udzialają się na naszym forum, więc jak zobaczą zegarek "Swiss made" nawet Tissot, Certina, Frederiqe czy Eterna, to jednak przynajmniej niektórym może się spodobać.
 13. Oj zdziwiłbyś się jak studenci prawa potrafią człowieka obsztorcować po metkach 😁. Zdaję sobie z tego sprawę, niemniej wydaje mi się, że lepiej żeby żeby miał na nadgarstku Tissota, niż Hilfigera.
 14. Jestem fanem Eterny, chociaż ta biała wersja do mnie nie przemawia. Taka trochę damska.
 15. Właśnie, skoro do tej pory chodził w TH to raczej i Tissot będzie dużym skokiem. Jak załapie bakcyla to może sobie kupić Rolexa. Mnie nie stać, żeby takie prezenty robić 😁
 16. Witajcie, Szukam zegarka codziennego, który ma być prezentem dla szwagra. Generalnie szwagier jest człowiekiem wysoko postawionym, nieco po czterdziestce, profesor prawa. Na co dzień garnitur, krawat. Środowisko mocno oceniające ludzi po wyglądzie, żeby nie powiedzieć metkach. No i tu właśnie mam dysonans w wyglądzie szwagra, bo o ile rozumiem marki Tommy, Hugo itp. w koszulach, garniturach, to jednak na nadgarstku nieszczególnie. A skądinąd wiem, że ma w posiadaniu złota omegę, ale nie ma chęci jej odrestaurowania i noszenia. Jako że jak widać szwagier w zegarki nie umie, nie chce wydawać niebotycznej kwoty, myślę że do 1,5 max 2k. Raczej kwarc, bo będzie mniej kłopotliwy, kiedy będzie chciał wyciągnie z szuflady i założy. Wpadł mi w oko Tissot Gentleman, podoba Certina DS1 chociaż tu automat, nie wiem czy jest kwarc. Nie sugerujcie się tarczami, nie muszą być dzielone na ćwiartki, Pomóżcie w jakiś innych propozycjach?
 17. Na Dropie Hamilton Aviation Pilot Pioneer za 449 USD. https://drop.com/buy/hamilton-khaki-aviation-pilot-pioneer-watch?utm_placement=0&referer=82667F&mode=guest_open&utm_campaign=Automated Daily Promotional 2020-12-22&utm_source=SparkPost&utm_medium=email&utm_term=Daily Promotional&utm_content=1608641319813.780202666357990058100833
 18. Jak z Waszych doświadczeń wygląda sprawa z dokręcaniem ręcznym? Czy czuć na koronce maksimum? Czy fajek nie da się nakręcać, czy mechanizm przeskakuje? Ile mnie więcej dokręcen trzeba wykonać do pełnego maksimum?
 19. Wracam, żeby Wam napisać, że zegarek działa. W niedzielę dałem mu jeszcze szansę, domachałem go przez kilkadziesiąt sekund i zostałem nieruchomo na noc. Rano w poniedziałek trzymał czas, nastawiłem go więc dokładnie i założyłem na nadgarstek. Od tej pory nie ściągałem i po dwóch dobach, chodzi poprawnie co do sekundy, nie stwierdziłem gołym okiem odchylenia. Mam nadzieję, że tak będzie cały czas
 20. W instrukcji jest wprost napisane, żeby przy starcie zegarek nakręcić, wiem jak dla mnie nie powinno to stanowić problemu.
 21. nagrałem jak rotuje wachnik Sorry za jakość, mam nadzieję że coś widać. Nie mam porównania z innymi automatami, ale wydaje mi się że wachnik powinien od razu opadać na dół. Tutaj jest on jakby za mocno ściśnięty i zatrzymuje się od kątem 90 stopni. Nie mogę.. miałem z tym zegarkiem przeboje przy zamówieniu, Kurskiem go mieć na początku maja, wraz przyszedł i takie coś...,😬
 22. Nastawiłem go jeszcze raz, dokrecilem ręcznie 80 razy i pomachałem lewo/prawo ponad 30 sekund. Wykonywałem miejskie ruchy ręką. Najpierw spieszył kilka minut, teraz jest 13.45 , zegarek pokazuje 13.09. pół godziny to chyba trochę dużo... Przed 13 zdrzemnąłem się chwilę. Wygląda mi na to, że podczas bezruchu zegarek zatrzymuje się od czasu do czasu.
 23. Witajcie, kupiłem swój pierwszy zegarek automatyczny, konkretnie Seiko SRPD73K1. Mechanizm 4R36. Po początkowej euforii mina mi zrzedła, gdy zauważyłem, że z zegarkiem jest coś nie tak. Mam go od trzech dni i nie miałem możliwości noszenia dłużej w ciągu dnia, ponieważ nie chciałem narażać go na warunki remontowe. Zgodnie z instrukcją po rozpakowaniu zegarka w piątek ok. 21 ręcznie nakręciłem koronkę. Samo nakręcanie dawało mi inne wrażenie niż przy nakręcaniu mojego mechanicznego Atlantica Worldmaster. Nie dokręciłem tez do końca, ponieważ po kilkunastu ruchach ciągle nie czułem tego końca i nie chciałem nic zepsuć (może tak ma być? w mechaniku nakręcana jest sprężyna, tutaj mechanizm?). Siedziałem do ok 24, nie wykonując przesadnie dużo ruchów ręką. Rano obudziłem się o 7, zegarek wskazywał ok. godzinę wcześniej. Całą sobotę leżał na półce, po powrocie do domu ok 21 nakręciłem go ręcznie i trochę poruszałem mechanizmem. Znowu za dużo się nie ruszałem (głównie oglądałem film), rano o 7, zegarek wskazywał godzinę 4. Nastawiłem go ponownie i przez 30 sekund ruszałem lewo/prawo. Jest 7.36, , na zegarku 7.21. Pisząc tego posta zauważyłem, że zegarek 2-3 razy zatrzymał się, ruszył gdy ruszyłem nadgarstkiem. Czy uważacie, że zegarek jest zepsuty? Zwracać? Czy może powinienem wykonać jakieś inne czynności rozruchowe? Czy może mogłem popełnić jakiś błąd z obchodzeniem się z zegarkiem?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.