Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

StaryWilk

Użytkownik
 • Content Count

  2,621
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

StaryWilk last won the day on November 3 2013

StaryWilk had the most liked content!

Community Reputation

298 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Wrocław
 • Hobby
  motoryzacja, zegarki naręczne, rowery, sport, muzyka

Recent Profile Visitors

1,085 profile views
 1. Chyba dobry pomysł, choć tylko teoretyczna ocena, z mojej strony.
 2. Przepiękny, ale ten bardziej mi podchodzi ten chyba jest królem nautilusow:
 3. I jeszcze werk od Niemca - rzeczywiście koktajl nie do wypicia. A temat przewodni wciąż żywy, czy coś już znalazłeś?
 4. Opakowanie. I "okoliczności" zdjęcia. Prawie, jak nie zawsze?
 5. Tak surowy, prosty i tani mechanizm jeszcze klonują i zakładam, że tną jakość. Rozbiórka ciekawa, ale mnie konkluzje odpychaja, a nie zachęcają do tego wyrobu. Sam bym nie kupił.
 6. a taka manufaktura - J.N. Shapiro ? Z werkiem bazowym od LANG & HEYNE w tatalowej kopercie? Na zdjęciach, wykończenie robi duże wrażenie. Czy zbyt wynalazek? Introducing J.N. Shapiro Infinity Tantalum Limited Edition (Specs & Price) (monochrome-watches.com)
 7. Ten mechanizm dziwny rzeczywiście. Wahnik ma typowo seikowy kształt, ale zespół balansu wygląda inaczej zarówno w NH36 jak i 7S26A. Wychodzi na to, że chiński klon mechanizmu seiko?
 8. Pytanie kto w ASO kupuje rzeczy, z tego typu marżą, w innym przypadku niż rozliczenie bezgotówkowe / z tytułu ubezpieczenia? Przecież wspomniane lampy kosztują ułamek tej ceny w sklepie motoryzacyjnym online?
 9. Czy 2400 za Tissota prx powermatic 80 to dobra cena, czy ktoś widział taniej? https://www.zegarmistrz.com/pl/p/Zegarek-Tissot-PRX-40-205-Powermatic-80-T137.407.11.041.00-T1374071104100/20684
 10. z pewnością ten obok moona to nie oryginalny AP
 11. Odpowiem jakie są ogólne zasady wg mnie. Mechanizm kwarcowy trudno porównać do czysto mechanicznego (bo kwarc też posiada oczywiście część mechaniczną, prócz elektronicznej) pod względem jakości, bo to inne technolgie, np. coś jakby porównać silnik spalinowy vs elektryczny. Kwarc co do zasady jest: tańszy w produkcji i zakupie (ew. wymianie), dokładniejszy, mniej podatny na awarie i wstrząsy, tańszy w serwisowaniu, ale są też konstrukcje nieserwisowalne (zdecydowanie rzadziej dotyczy to mechanizmów czysto mechanicznych). Dopłacając do droższego zegarka możemy zyskać: lepszą MARKĘ; lepszą specyfikację techniczną np. inny mechanizm lub lepszą wersję tego samego mechanizmu bazowego (np. chronometr), szkło szafirowe z antyrefleksem itd.; lepszą jakość wykończenia - odzwierciedleniem czego jest staranniejsze wykończenie detali, lepszą kontrolę jakości, ale zazwyczaj nie polepszamy TRAWŁOŚCI zegarka. Są pewne wyjątki - specjalna utwardzana stal, tytan, zwiększona antymagnetyczność, powłoki itd. Jednak co do zasady marka nie wpływa na to, czy np. stalowy zegarek, z mechanizmem automatycznym, z szafirowym szkłem, rysuje i niszczy się szybciej, czy wolniej.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.