Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

StaryWilk

Użytkownik
 • Content Count

  2,790
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

StaryWilk last won the day on November 3 2013

StaryWilk had the most liked content!

Community Reputation

382 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Wrocław
 • Hobby
  motoryzacja, zegarki naręczne, rowery, sport, muzyka

Recent Profile Visitors

1,202 profile views
 1. Wg mnie Laventure piękniejszy. lepszy (mniejszy) rozmiar i proporcje. Czy 2 razy droższy? Trudno powiedzieć. Za formexa REEF 2 wyświetla mi się cena 8000 zł na stronie. Laventure Marine 1 jak startował na kicksterze był za niecałe 1600 CHF: Launching on Kickstarter - LAVENTURE Marine Watch (monochrome-watches.com) Marine 2, limitka, ze złotą tarczą 18K to jednak co innego niż "zwykły" sportowy zegarek. Nie dziwne, że cena nominalna poszła na 3850 CHF. Piękny to zegarek ►► The Laventure Marine II Unveils A Solid Gold Dial (2021) (fratellowatches.com) a ceny pojedynczych sztuk na wtórnym to istne szaleństwo np.: Laventure Marine II for $15,108 for sale from a Private Seller on Chrono24
 2. Kilka takich luźnych myśli z mojej strony. Gdzie jest granica posiadania? Kiedy będę miał wystarczająco dużo, żeby powiedzieć sobie dość i bardziej otworzyć się na potrzeby innych? Czy ta granica jest płynna, czy stała? Czy mam na nią wpływ? Od czego ona zależy? Co nią steruje? Czy wszystkie "sukcesy" w moim życiu to moja zasługa? Czy wszyscy mamy jednakowe szanse na tym świecie (np. chory vs. zdrowy; ktoś, kto był kochany przez rodziców vs. ktoś maltretowany w dzieciństwie, Afrykanczyk z biednej wioski vs. Europejczyk, z bogatego kraju, czy talenty mamy wszyscy jednakowe)? Czy uczciwie jest robić ze "swoim" co się chce. np. świadomie marnować jedzenie, kiedy ktoś inny głoduje? O ile więcej mi się należy za ryzyko i wyzwania, które podejmuję, względem szeregowego pracownika? Co mnie motywuje do dalszego ryzykowania, czy to na czymś się odbija negatywnie? Czy powinniśmy być odpowiedzialni za siebie nawzajem? Jaka jest moja hierarchia wartości? W czym pokładam nadzieję? Dobrej nocy!
 3. wzruszająca historia z Patkiem tifani w tle - "wierny przyjaciel potężną obroną, kto go znalazł - skarb znalazł" The Story Of The #TheLovedPatek (hodinkee.com)
 4. Na rozruch wątku Jakoś tak umknęło, a jest tego cała familia... NJ0150-81x Caliber No. 8210 Movement Automatic Strap Stainless Steel Water Resistant Water Resistant 50m Thickness 11.7mm Case Size 40mm Case Stainless Steel Glass Sapphire Glass
 5. Nie bardzo mi się podoba, ale pomysł "szalony" - stąd warty odnotowania :) Holthinrichs Watches comes crashing through with the Pre-Liminality (monochrome-watches.com)
 6. ten datownik nie ma za małej czcionki do wielkości okienka? chyba, że miało to być nawiązanie do słynnego VC overseas:
 7. Zależy od marki, modelu, kolekcji i innych czynników. Niekiedy są oferty -80% off, niekiedy ciężko o rabat.
 8. Właśnie o tym pisałem. 😉 W przypadku jedynej osoby/ definicji choroba eliminuje szczęście, w innym przypadku nie. Dlatego omówienie i umówienie się na jakieś definicje na początku dyskusji jest niezbędne do wzajemnego zrozumienia.
 9. To Twoja definicja i może z jakiegoś słownika też. Podobnie jak wiele jest definicji słowa miłość, tak samo i szczęście może mieć wiele znaczeń.
 10. Zależy jak kto definiuje "szczęście" / "bycie szczęśliwym". Pytanie, czy szczęście to tylko stan emocji? Czy mogę powiedzieć np.: "jestem szczęśliwym człowiekiem, bo moje życie jest poukładane, czuję, że dobrze realizuję człowieczeństwo, moje czyny są spójne z moimi przekonaniami, choć dzisiaj towarzyszą mi trudne emocje, bo wydarzyło się coś bardzo przykrego" czy nie bardzo, bo przykre wydarzenie odbiera mi automatycznie szczęście?
 11. Kolejny moim zdaniem bardzo ciekawy projekt: Introducing - Zeitwinkel and CronotempVs Collectors Present the 126° (monochrome-watches.com) "Entirely designed, developed and manufactured by Zeitwinkel in the Swiss Jura" (...) "Bevelled and decorated by hand, the finishings are first-class – even on parts that cannot be seen."
 12. Ja widzę jeszcze inną opcję: inwestycja / oszczędność - kupowanie chodliwych modeli rolexa za retail, tyle że minimalnie innych (wariant kolorystyczny), mając świadomość, że nawet gdy są używane, zyskują na wartości, przy tym budowanie historii zakupowej na przyszłość (o ile to coś da). Kupno dzisiaj chodliwego rolexa za retail to opcja nie dla bogatych, a dla rozsądnych i oszczędzających. Jak np. montaż LPG, budowa enerogooszczędnego domu itp. - inwestycja, która procentuje i przynosi zysk, a nie jest rozrzutnością jak np. kupno kolekcji Pagani Design Mój głos na wszystkie z góry na dół - jeśli masz możliwość to się nie ograniczaj, jak Ci się znudzą wtedy sprzedasz W moją estetykę najmniej celuje Rootbeer, bo nie lubię bi-kolorów, ale do wiekszej kolekcji pasuje, podobnie hulk - fajnie mieć w wiekszej kolekcji. Dołożył bym jeszcze kilka innych zegarków - np. Patków, którymi można się cieszyć (jeśli masz możliwości finasowe i zakupowe - dostępność) i nie tracić.
 13. Tylko tak rozsądkowo patrząc. O ile się da przy autach za 500+ mówić o rozsądku Bentley, przy wielu plusach, będzie ponad 2 razy droższy w utrzymaniu (w zakupie i szybciej procentowo i kwotowo traci na wartości, droższe ubezpieczenie, raczej wyższe spalanie V8 Bentleya vs V8 lexusa), w dłuższej perspektywie bardziej awaryjny i droższy w serwisowaniu... Czy to jest warte rozwagi, skoro Lex LC jest przepiękny, wytwornie wykonany, oryginalny i daje pewnie mnóstwo frajdy? Może ten film pomoże rozwiać wątpliwości
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.