Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

StaryWilk

Użytkownik
 • Content Count

  2,072
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

StaryWilk last won the day on November 3 2013

StaryWilk had the most liked content!

Community Reputation

108 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Wrocław
 • Hobby
  motoryzacja, zegarki naręczne, rowery, sport, muzyka

Recent Profile Visitors

746 profile views
 1. Odnosilem się do różnic na 2 zdjęciach, nie analizując czy to dokładnie ta sama wersja, wierzyłem że swierszczu porównuje jabłko z jabłkiem, a nie gruszką.
 2. Skoro nie widać różnicy po co przepłacać 😉 A tak serio, popatrz np na te 2 aspekty: 1. okno datownika, wielkość, ramka, odległość od indeksu na godz. 3. 2. Wielkość i czcionka napisów, odległość między nimi, a szczególnie między logo Omega a napisem Omega.
 3. Temat, w którym może znajdziesz coś ciekawego: Edit : To czekamy na opinie Tom Tom w którym kierunku idą poszukiwania?
 4. Ja pamiętam jak nowki były od ręki (w sensie mnogość ofert ma chrono24) po ok 20 keuro (wówczas ok. 80-85 kpln), gdzieś koło 2014.
 5. Z drugiej strony, jeśli białe złoto chcesz, pięknym uzupełnieniem 5711 byłby na pewno 5170G (ale tu może być ciężko w budżecie i to nie jakaś nowość): Bądź ref. 5172, ale względem 5170 - 5172 został nieco powiększony (41 mm), pogrubiony (11.45 mm), za to nowość: Powiem Ci, że masz dużo do nadrobienia, bo branża się bardzo rozwija, co i rusz były nowości w ostatnim czasie. Nisza też cię interesuje, czy raczej wielcy gracze?
 6. Skoro rozgladasz się dalej za Royal oak, skoro czekasz na inne wersje Nautilusa, w tym stylu, z typowej półki pojawił się niedawno Lange odysseus, stal (katalogowo ok 120 kpln) lub białe złoto(kat. ok 180 kpln). Odchodząc lekko od stylu i... budzetu, mnie zachwycił Grand seiko z nowym mechanizmem (wydaje mi się majstersztyk w tym budżecie), za ok 10 keuro:
 7. No i co masz w kolekcji, co zostawiasz? Jak się spisuje 5711 po latach codziennego noszenia?
 8. Pożyjemy, zobaczymy, "kibicuje" orisowi, tak jak wcześniej baume. Takie ruchy wprowadzają trochę świeżości w świat zegarków w średniej półce cenowej. Fajnie jeśli mechanizm okaże się dobry konstrukcjnie, będzie trzymał deklarowane parametry (lepsze niż Cosc) w pełnej rezerwie chodu i w różnych pozycjach. Z tego co można poczytać problemy z tym maja różne dlugodystansowce: wspomniany nieco wyżej Ch. W., Oris 110/111, czy panerai, przykładowy link poniżej: https://www.watchuseek.com/threads/calibre-111-accuracy.4249906/
 9. Temat jest dość złożony. O tudorze wspominałem w wątku poniżej. Czysto teoretycznie na papierze Oris wydaje się o włos lepszy, ale dochodzą różne zmienne. Weźmy częstotliwość serwisu, pojawia się pytanie np. Co dokładnie znaczy serwis co 10 lat, jakie niesie za sobą koszty i konsekwencje. Co jest wymienianie podczas takiego serwisu? Bo jeśli np. pół mechanizmu, co 10 lat, to tym sposobem można powiedzieć, że dany pacjent pochodzi i 50, czy 100 lat na "jednym" mechanizmie. Z chęcią rozwinąłbym temat i wrócił do dyskusji, którą rozpocząłem w tym wątku: Ale takie tematy maja na naszym forum raczej marna popularność.
 10. No właśnie dlatego chciałbym poczytać więcej o tym mechanizmie. Technicznie tudor w czym miałby być gorszy? 5cio dniowa rezerwa nie świadczy zaraz o technicznej przewadze. Są tanie i drogie "dlugodystawce". Wspomniany wcześniej Baumatic wydaje mi się "szlachetniej"/drożej wykończony, ma balans z włosem swobodnym, też podwyższona odporność na pole magnetyczne, i serwis co 5 lat. Od premiery i po początekowym zachwycie cisza i brak dalszego rozwoju...(?) Oris jako nowość minimalnie przebija baumatica parametrami, ale założenia projektu są niemal identyczne ("Wspólnie z Manufacture Horlogère ValFleurier zdołano zbudować nowy – pierwszy w ofercie Baume & Mercier – mechanizm „in-house” z automatycznym naciągiem: Baumatic BM12-1975A. Przy jego projektowaniu założono, że musi spełniać 4 kryteria: być antymagnetyczny, dokładny, niezawodny oraz gwarantować długą autonomię chodu. " i dalej" W założeniu ma to być bazowy, automatyczny werk przyszłości, dla całej gamy marek, wykorzystujący nowe możliwości technologiczne celem zapewnienia optymalnej wydajności i parametrów.") Miejmy nadzieję, że w praktyce Oris okaże się bezproblemowy, bo niestety problemy z inhousami w początkowej fazie zdarzają się nawet graczom z wyższej półki.
 11. Jakie zegarki są wg ciebie najbliższą konkurencją schodzacego aquisa, z sellita, a jakie mają być nowego, skoro podrożał o 50%? Odnośnie cen tudorów, to, z tego co pamiętam, po wprowadzeniu inhousow cena wzrosła które parę stowek usd, procentowo może z 10%? Edit: "Well, you’ll be happy to know that the old Tudor Heritage Black Bay was priced from 2,910 Euros in 2015 and that the new ref. 79230, with its in-house movement, is now priced from 3,160 Euros – which makes an increase of 250 Euros, so less than 10% of the final price – an increase that might also include the yearly correction of prices… To us, this is well invested money."
 12. Właśnie się zastanawiam nad dwoma rzeczami. Może Oris chce odskoczyc prestiżowo od m.in longinesa? Różnica między nowym aquisem a hydroconquestem ceramik to w tej chwili grubo ponad 2 razy. Zastanawiam się też dlaczego baumatic się nie upowszenil. Opracowali inhouse dla jednego modelu?
 13. Kupiłem, "żeby się przekonać" Cadisena C1032. Niby szafir, stal nierdzewna, pełne ogniwa, pełne endlinki, zapięcie motylkowe, automat Nh36...za 150 zł. Całość do kupy w chińskim wykonaniu, pełnym drobnych niedorobek, usprawiedliwionych niską ceną. Reasumując, w moim przypadku sprawdziło się powiedzenie: "jaka praca taka płaca." Nie kupiłem "price killer ever", kupiłem chińczyka wartego swojej ceny, więcej nie kupię takiego, bo mnie nie satysfakcjonuje. W dodatku ten mój nie ma charakteru. Z szajsmetalu też nie kupię, bo stalowa/ tytanowa koperta, to moje kryterium minimum dla zegarka nareczonego (oczywiście co innego vintage, ruski, czy zegarki z tworzywa np. G-shock).
 14. @tomek123er A jak się teraz sprawdza CW? Jak z dokładnością w kolejnych dniach bez nakręcania? Co do nowego mechanizmu orisa moje przemyślenia. Mechanizmu, bo sam model aquis nie zmienił się wiele i jaki był, jest nadal: 1. Cena piszecie wzrosła o ok 1000 euro (czyli ok 4500), stanowi to wzrost o ok 50% (?), względem poprzedniej wersji. Jak dla mnie słabo. Tudor, breitling, czy tag heuer wprowadzając inhouse, pozostawili cenę na niemal niezmienionym poziomie. Np. Wymiana cal. 11 na heuer 02 w TH Monaco podbiła cenę o ok 150 euro. Inhouse to także biznes dla koncernu, kupujący skazany jest na serwis inhouse. 2. Kilka (?) sztuk szybko się rozeszło, pewnie zadziałał efekt nowości, zobaczymy jak będzie długofalowo. Jaki będzie popyt /podaż i czy ceny transakcjne (w sieci /po rabatach) będą mocno odbiegać od katalogowych. Nie sledzilem jakie były max. rabaty na aquisa. 3. Miło będzie poczytać więcej na temat mechanizmu, jakieś porównanie z konkurencją. W ostatnim czasie pojawiło się kilka "5-cio dniowcow" mam tu na myśli np. Baumatica, czy Ch.W. Baumatic nie debiutowal w nurku, ale startował z pułapu ok 2000 euro katalogowo, zobaczymy jak upowszechniani się Oris, czy wchodząc do casualowych zegarków ceny katalogowe zjadą na odpowiednio niższy poziom. Odkąd pojawiły się cykliczne wyprzedaże (-50%) Krzyśkow, ich 5 dniowca mozna było wyrwać jeszcze taniej.
 15. Prawdopodobnie ściema / mistyfikacja że strony SSC:
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.