Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

StaryWilk

Użytkownik
 • Content Count

  2,482
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

StaryWilk last won the day on November 3 2013

StaryWilk had the most liked content!

Community Reputation

220 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Wrocław
 • Hobby
  motoryzacja, zegarki naręczne, rowery, sport, muzyka

Recent Profile Visitors

984 profile views
 1. Wracając do tytułowego pytania - czym się różni seiko od chnskiego willarda - dobrze by było mieć podaną referencję chińczyka oraz szczegółowe zdjęcia, żeby bardzej precyzyjnie wypuntkować te różnice. Wspomniane referencja seiko - srp 777 to nie potocznie zwany "captain willard". Reedycja Captain willard to SPB151 oraz SPB153, a te się różnią od chińskiego willarda choćby mechanizmem 6R35, z 70h rezerwą chodu. Bez tego możemy sobie rozmawiać (pisać) o różnicach między produktami i samymi markami seiko oraz san martin bardziej ogólnie. A różnic jest trochę.
 2. Jako uzupełnienie dyskusji polecam ten temat: Recenzja Seiko SBDC055 vel SPB071J z homarami w tle oraz mini studium nt. Diver'ów, które miałem, które mam i których pewnie nie będę miał... - Testy i recenzje - Klub Miłośników Zegarów i Zegarków (zegarkiclub.pl) @KobyS0 Dobrze jakbyś przygotował podobny material dowodowy.
 3. Zerżnięcie uznanego i chodliwego designu, bez poniesienia kosztów na projekt - to spora oszczędność, ale nie kradzież, jeśli design nie jest prawnie chroniony. A skoro nie kradzież, to nie można nazwać kogoś złodziejem, przez wzgląd na "widzimisię". Jeśli podpatrzysz jaką sąsiad wybudował sobie altankę i zbudujesz taką samą / podobną bez pytania o zgodę, to jesteś złodziejem? Koszt produkcji to ułamek ceny za którą płacisz. Ale Jeśli taki zegarek na tle innych, ma dobry współczynnik ceny do jakości i trzeba za niego zapłacić 10 000 zł (nawet jeśli jego wyprodukowanie kosztowało ok 2000 zł), trudno jest znaleźć zamiennik takiej samej jakości dużo taniej. Jeśli znajdziesz, znaczy, że ten za 10 000 zł nie miał wcale dobrego współczynnik ceny do jakości. Znaczyłoby to, że seiko ma aktualnie niski / przeciętny współczynnik ceny do jakości, ale pamiętajmy, że Seiko/ Citizen/ Orient od wielu wielu lat oferowali za kilka stów dobrze działające i fajnie wyglądające automaty, zanim pierwszy raz usłyszałem o Aliexpress.
 4. W zasadzie po co w ogóle logować się na forum dyskusyjne o zegarkach? Jaki ktoś ma cel, gdy tu zagląda?
 5. Jak im data krzywo w okienku wychodzi, tak egzemplarze bez daty są zacne:
 6. Ostatnio na Hodinkee pojawiła się znowu zajawka o zielonym nautilusie. Przy okazji wklejone zdjęcie egzemplarza z krzywo osadzoną datą w okienku... Ale ciekawszy jest jeden z wpisów (komentarzy) pod artykułem: Autor DCR: "There is a historical precedent for all this madness. It's called the Patek 3969, a jump-hour tonneau watch they launched in 1989 to commerate their 150th birthday. Antiquorum sold a pink gold one (450 pieces) in 1990 for 74,450 Swiss Francs in St. Moritz on February 25th, 1990 and a platinum one (50 pieces) for 149,250 Swiss Francs in Geneva on October 14th, 1990. Interestingly enough, in the Geneva auction a fourth series 2499 was auctioned for the same price (just for comparison). Nowadays, 3969s can be bought for 25k Swiss Francs (pink gold) to 40k (platinum). There are plenty of other examples for this, mostly shaped Pateks and Rolex Princes, which were all the rage in the late 1980s and early 1990s. In all fairness, the auction market from yesteryear cannot be compared to the one today -there must have been plenty of passes- and from 1991 onwards, prices fell dramatically - probably a result from the early 1990s recession. Now, there is plenty of frustration around the 5711, not least with ADs themselves (or at least the honest ones). The good news is, Patek made many, many 5711s, and, if history is any guide, at some point in time, the watch community will jump to something else, and many, many 5711s will be for sale at reasonable prices (mind you, many, many are for sale at silly prices today). So to those who reckon their lives will be utterly meaningless without a 5711, there is still hope." Co o tym sądzicie? A tak BTW - bardzo ładny ten 3969: Do sprzedania Patek Philippe Jump Hour 3969 '150th Anniversary' 18K Rose Gold za cene CHF 31 915 od Trusted Seller na Chrono24
 7. w podlikowanym temacie widac screeny z poprzednimi cenami na airmany. Cyklicznie pojawiające się -70%, -80% jest typowe dla tej marki. Choć airmanów jakby mniej i rzadziej ostatnio, combatów za to od zatrzęsienia.
 8. Svalbarda kupowałem (kwarc), wykonanie poprawne, bez wpadek na tą półkę cenową. Jakość na poziomie lorus, casio etc. Warto brać kiedy dają off 30-50%. Z automatów (jakiś chiński mechanizm) ten jest teraz na promce za 189 usd, ale jednowskazówkowiec, wiec nie to co trzeba: Buy automatic 24 hour single hand watch Solfestuka FL11 (svalbard.one) Automat z tarczą 24H - strona 2 - Jaki zegarek... - Klub Miłośników Zegarów i Zegarków (zegarkiclub.pl) Kącik zegarków 24h - ZABAWY i KONKURSY - Klub Miłośników Zegarów i Zegarków (zegarkiclub.pl)
 9. Lum-Tec też fajny, ale kwarc, jeśli te akceptujesz, to opcji jest dużo wiecej.
 10. Optymalny znaczy najlepszy dla określonych warunków /wymagań. Czyli najpierw musisz znać swoje wymagania, żeby określić co jest dla ciebie optymalne. Zegarki kwarcowe są znacznie nowocześniejsze technologicznie, mają sporo zalet (punktualność, niezawodność, niska cena, prawie "bezobslugowosc", ale (w uproszeczeniu) powiedz miłośnikowi piór wiecznych, żeby kupił automatyczny długopis, czy petrolheadowi vw id3 zamiast np. mustanga.
 11. Przy orisie trzeba szukać rabatu, a nie brac za retail. Jak kupi za retial to i na SW200 popłynie. Tylko nieliczne marki warto brać za retail i cieszyć się, że się udało . Wg mnie przy aktualnym statusie cenowym (realne ceny nabywcze, z sieci, z wiekszęgo rynku niż Polska, np. cała UE, bądź USA) Oris cal. 400 jest troche poza konkurencją, z "mechanicznego" punktu widzenia.
 12. To prawda, wygląd Tudora nie zmienił się kolosalnie po zmianie ETY na inhouse (grubość najbardziej chyba). W poprzedniej wypowiedzi chodziło mi o to, że przy zyskach sprzedażowych grupy Rolex przejście na inhouse było znacznie mniej kosztowne (na jednostkę), niż dla małego gracza jakim jest Oris, który samodzielnie opracował nowy mechanizm w sposób rewolucyjny. Zobaczymy jaka będzie wola w narodzie do zakupu wersji na inouse vs sellita. Jeśli będzie małe parcie na nowy inhouse, to cena poleci szybciej w dół. Póki co mamy dane tylko dla wersji na Sellita - cena tego modelu jest stabilna na rynku wtórnym wg. takiego, jednego ze źródeł - ok 1200 USD za używany, przy cenie do nabycia nowego ok 1600-1700 USD: Oris Aquis Date 43 (73377304135) Price Guide and Specifications | WatchCharts Zobaczymy jak będzie z używanymi cal. 400. Na dziś dzień, w UE, NÓWKI na chrono24, można kupić wersję na cal. 400 za ok 2200 euro / 2700 USD od ręki, wersję na sellita za ok 1350 euro / 1630 USD. Jak widać różnica wynosi ok 65%. Każdy sobie musi odpowiedzieć na pytanie ile korzyści mu przyniesie przejscie na ciekawszy inhouse, o lepszych parametrach, takim, a takim kosztem. Podobnie jak wybiera auto np. dopłaca do bmw 530d, względem 518d, żeby mieć ciekawszy napęd, a buda zostaje ta sama, wnętrze też można skonfigrować tak samo. Wrócimy do tego postu za 2 lata... Ciekawiej prezentuje sie wykres dla Tudora: Should you buy the ETA Tudor Black Bay or In-House? - Everest Horology Products (everestbands.com) Tu jeszcze ciekawy materiał: Tudor Heritage Black Bay 79230: A Complete Guide of the In-house Black Bay - Millenary Watches Z jakimi innymi nurkami zestawiłbyś Orisa na cal. 400, którego mozna kupic poniżej 10kpln?
 13. To bierz używanego, jeśli można w bezlitośnie dobrej cenie kupić. Tym bardziej na sw200 - to już chyba za grosze calkiem odsprzedają? Wizualnie Aquis mi nie leży, ale mechanizm cal. 400 do mnie gada. Generalnie gustuje w stylistyce "genta style" i "edc", nurki nie grają u mnie pierwszych skrzypiec.
 14. no Orisa na cal. 400 bym wolał od TH Aqua na SW200 bez dwóch zdań.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.