Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

KubaZam

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  30
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dzięki. To mój pierwszy Atlantic ale jest obawa, że nie ostatni 😉
 2. Cześć, Taką Delbankę udało mi się dzisiaj nabyć. Dopiero zaczynam swoja przygodę z tą marką, więc poproszę bardziej doświadczonych Kolegów o szczerą opinię bo tylko taka pozwoli mi unikać błędów w przyszłości. To co udało mi się zaobserwować t to że koperta jest w stanie całkiem znośnym, duża 37mm tarcza wydaje się nie ruszana, indeksy, wskazówki i cyfry mają ten sam kolor patyny. Nawet luma wydaje się stara. Koronka chyba oryginalna z resztką wieży. Za to niepokoi mnie dekiel. Na deklu jest napisane Waterproof, Incabloc i Antimagnetic ale na tarczy tylko Waterproof, Incabloc. Na deklu ślady jakby ktoś nawalał młotkiem. Poza tym dekiel i koperta mają trochę różne kolory. Co do werku to niestety nie umiem (lub nie mam odwagi) samodzielnie otworzyć zegarka . Jutro idę do majstra i dam zdjęcia mechanizmu.
 3. Jak mogliście 😉 cała magia prysła 😭 to tak jak byście powiedzieli że nie ma Św. Mikołaja.
 4. Aż trudno sobie wyobrazić ile precyzji i jakiego doświadczenia wymagało wykonywanie tak skomplikowanych giloszowań na w sumie tak małym przedmiocie jak tarcza zegarka. Dawni rzemieślnicy byli jednak mistrzami w swoim fachu. To przyjemność podziwiać ich pracę.
 5. To i ja się pochwalę Nowo nabyty Atlantic Varldsmastarur. Koperta stalowa raczej po lekkim polerowaniu, na wskazówki i indeksy nałożona nowa masa świecąca (ale spod niej na szczęście widać starą 😀).
 6. Ze względu na dzisiejszą deszczową aurę i to, że moje "staruszki" nie mają odpowiednich kaloszy do służby powołany został "młodziak". Tak więc dzisiejszy dzień w towarzystwie 30 letniej Blyssy
 7. Zostawię je na noc z Atlanticem i zobaczymy Del+tice lub Atlan+bany??? 😉
 8. Moja Doxa nareszcie wróciła od majstra. Szkło jakby czystsze a i cyka zdecydowanie żwawiej
 9. Są zegarki i są koty. Dobry początek dnia 🙂
 10. Dzięki Zasadas mi też się od razu spodobała 😄 Lumę chyba na razie zostawię tak jak jest. Nie przeszkadza mi jej stan a nawet takie lubię
 11. Nowo nabyta Delbanka. Piękny "piegusek" . Jak na tak stary zegarek strasznie jej się śpieszy. Przez 4 godziny pracy dodała od siebie 2,5 minuty. Najwyższy czas na serwis i smarowanie bo nie wiadomo kiedy ostatnio była u zegarmistrza.
 12. A Indiana Jones znalazł "Świętego Graala" czyli należy szukać 😉 A tak poważnie to zamierzam zrobić dokładnie tak jak napisałeś: chyba zostawię te wskazówki, zegarmistrz obiecał poszukać czegoś bardziej "grzybkowego", serwis i wymiana szkła, nowy pasek i na łapkę. Już nie mogę się doczekać
 13. Dzięki za podpowiedź. Na pewno skorzystam. Też mi się podoba. Negocjacje trwają ale wujek to twardy zawodnik i nie odpuści tak łatwo .
 14. Taką Delbankę udało mi się dzisiaj kupić i w związku z tym zapytuję szanownych Forumowiczów czy aby nie mają za dużo wskazówek i koronek do Delbany? A jeżeli maja takowe to czy nie zechcieli by się podzielić? Dużo nie potrzebuję jedną minutową, jedną godzinową i jedną koronkę z wieżą. Gdyby coś się Wam udało znaleźć to poproszę o priva. Dzięki.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.