Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

KubaZam

Użytkownik
 • Content Count

  127
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

184 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dziękuję za odpowiedź. W takim razie poproszę Adminów o przeniesienie do odpowiedniego działu. Dzięki.
 2. Cześć, popatrzcie proszę czy wszystko jest z nim ok.
 3. Bardzo ciekawy. Pierwszy raz widzę zegarek dla golfistów. Jakie wymiary?
 4. Jeżeli pytanie dotyczyło tej mojej 🙂 to nie bo ma 35mm bez koronki. Za to ciekawe i nietypowe 17mm między uszami. Fajna ta Twoja. Napisz o niej coś więcej, poproszę.
 5. Kolejny Tissot do kolekcji. Stare Tissoty zdecydowanie maja coś w sobie 🥰
 6. Bardzo fajny zegarek. Gratulacje. Lusina to ciekawa firma z polskimi korzeniami Napisałeś, że damka. A jaka jest jej wielkość bo ja mam Lusinę w prawie identycznej kopercie w rozmiarze 29mm bk i mocno się zastanawiam, czy w tym czasie (lata 20/30) w kontekście mody na małe zegarki, taka wielkość była męska czy damska?
 7. Tym razem Omega w wersji Savonnette z 1925 roku. Mechanizm w rzadszej wersji 40.6S.T2.15P 😃 Wydaje się, że "szkło" jest celuloidowe bo mocno żółtawe. Zastanawiam się czy może być oryginalne (od nowości znaczy )
 8. Same tylko "młodziaki" pokazujecie, więc może coś starszego dla odmiany. Rok 1934 😃
 9. Cześć, ciężko będzie ale nie beznadziejnie 🙂 . Na grupie facebookowej Delbana Vintage jest kolega Sławomir Szkudlarek, który zdobył gdzieś większy zapas sekundników do Delban i może się podzielić ale tylko w pakietach po 10 szt. (500zł) więc opcja raczej kosztowna, chociaż ktoś kto kupił jedna Delbanę rzadko na jednej kończy 😉, więc ta opcja jest przyszłościowa. Druga opcja to spacer po zakładach zegarmistrzowskich i raczej na pewno któryś z majstrów ma ale czy sprzeda to zupełnie inna bajka. Ja w takiej sytuacji proszę również o zrobienie serwisu mechanizmu i zazwyczaj to przekonuje zegarmistrza do pozbycia się szukanej wskazówki. Taki pakiet 😃. Owocnych poszukiwań i koniecznie daj zdjęcia skończonej Delbany w dziale "Pokażmy swoje Delbany".
 10. Bardzo dziekuję za odpowiedź. Nie znalazłem Doxy z takimi wskazówkami stąd moje pytanie. Wątpliwości pogłębiło to, że wskazówki są srebrne/srebrzone a sekundnik jest złocony. Czy oryginalnie tak mogło być? Czy raczej ten zestaw jest wtórny? I ostatnie pytanie 😉 czy tak to zostawić czy raczej poszukać spójnego zestawu wskazówek.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.