Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

KubaZam

Użytkownik
 • Content Count

  118
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by KubaZam

 1. Tym razem Omega w wersji Savonnette z 1925 roku. Mechanizm w rzadszej wersji 40.6S.T2.15P 😃 Wydaje się, że "szkło" jest celuloidowe bo mocno żółtawe. Zastanawiam się czy może być oryginalne (od nowości znaczy )
 2. Same tylko "młodziaki" pokazujecie, więc może coś starszego dla odmiany. Rok 1934 😃
 3. Cześć, ciężko będzie ale nie beznadziejnie 🙂 . Na grupie facebookowej Delbana Vintage jest kolega Sławomir Szkudlarek, który zdobył gdzieś większy zapas sekundników do Delban i może się podzielić ale tylko w pakietach po 10 szt. (500zł) więc opcja raczej kosztowna, chociaż ktoś kto kupił jedna Delbanę rzadko na jednej kończy 😉, więc ta opcja jest przyszłościowa. Druga opcja to spacer po zakładach zegarmistrzowskich i raczej na pewno któryś z majstrów ma ale czy sprzeda to zupełnie inna bajka. Ja w takiej sytuacji proszę również o zrobienie serwisu mechanizmu i zazwyczaj to przekonuje zegarmistrza do pozbycia się szukanej wskazówki. Taki pakiet 😃. Owocnych poszukiwań i koniecznie daj zdjęcia skończonej Delbany w dziale "Pokażmy swoje Delbany".
 4. Bardzo dziekuję za odpowiedź. Nie znalazłem Doxy z takimi wskazówkami stąd moje pytanie. Wątpliwości pogłębiło to, że wskazówki są srebrne/srebrzone a sekundnik jest złocony. Czy oryginalnie tak mogło być? Czy raczej ten zestaw jest wtórny? I ostatnie pytanie 😉 czy tak to zostawić czy raczej poszukać spójnego zestawu wskazówek.
 5. Cześć, taka Doxa zawitała w kolekcji 🙂. Mam do Was prośbę, czy możecie proszę rozwiać lub co gorsza 😉 potwierdzić moje wątpliwości, co do oryginalności wskazówek? Mam jeszcze niewielkie doświadczenie i chcąc się douczyć przekopałem internety i naszły mnie wskazówkowe wątpliwości. Czy moje datowanie na lata 1910-20 ma sens? Dzięki.
 6. Co do porcelany to na Kole naprawdę jest z czego wybierać. Komplety filiżanka plus spodeczek zawsze są droższe ale są dziesiątki pudeł z różnościami i można upolować naprawdę ciekawe rzeczy. 2 tygodnie temu żona znalazła w nich talerzyk miśnieński z lat 20-tych za 5zł. Udanych łowów 🙂.
 7. Cześć, Na Kole raczej słabo. Bardzo dużo zegarków jest "robionych" i o coś fajnego raczej ciężko zwłaszcza, że polujących na okazje mnóstwo 😉. Ale jakbyś chciał sam sprawdzić to targ na Kole działa w sobotę i niedzielę od 7.00. Miłego polowania 🙂. A z ciekawości kiedy dokładnie będziesz w Warszawie?
 8. Taka "złocista" historia 😃. Nowa Delbanka w rodzinie. W środku standardzik czyli FELSA 465N. Tym razem koronka chyba OK 😉.
 9. Dzięki 😀 Poszukiwania koronki trwają 😃
 10. Doxa z okolic 1925 roku 😃. Odratowana z "pudła zapomnienia" pełnego starych styranych życiem zegarków. Jak na prawe sto lat trzyma się dzielnie a "oklapniete uszko" zostanie naprawione podczas serwisu 😀 .
 11. Nowy nabytek 🥰. Ciekawy model z ciekawym i nietypowym mechanizmem (FEF 380 jeżeli dobrze rozpoznałem) w fajnym stanie . Jedyne co mnie zastanowiło to wskazówki. Nie są typowo Delbanowskie i maja inny kolor patyny niż indeksy. Ale przeszukałem internety i znalazłem dokładnie taki sam zegarek. Zgadza się mechanizm, wzór tarczy, wskazówki i nawet taka sama różnica w kolorze patyn. Ciekawe. Delbany nigdy nie przestaną mnie zaskakiwać 😃.
 12. Dzięki za odpowiedź. Czyli trzeba szukać innego? Znalazłem w internetach ten model i chyba powinno być coś takiego, prawda?
 13. Cześć, od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem takiej kieszonki Tissot z 1929 o ile dobrze zidentyfikowałem rok produkcji (numer 451124). To mój pierwszy zegarek kieszonkowy ale istnieje obawa, że nie ostatni 🙂. Jeszcze jest przed serwisem i fajnie trzyma czas bo późni się około 60 sekund na dobę . Co o nim sądzicie? Czy wszystko z nim w porządku? Zastanawia mnie "ucho" do wpięcia dewizki czy na pewno jest od tego modelu? Dzięki.
 14. Dzięki. Podkładki jednak robią robotę 🙂.
 15. Dzisiaj spacer z Wernonem. Miłego weekendu wszystkim 🙂.
 16. Dzięki Loituma i Zasadas. Tak szkiełko raczej do wymiany ale chyba dopiero jak będzie robiony serwis. Czarny środek gładki bez giloszu.
 17. Dzisiejsza zdobycz. Poza koronką wszystko jest chyba ok?
 18. Dziś spacer z Cortebertem 🙂
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.