Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

itanos

Użytkownik
 • Content Count

  108
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

563 Mistrz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jest świetny (najbardziej ten z najoryginalniejszą tarczą), ale to przecież 40mm.
 2. A żeby było nieco bardziej egzotycznie (i sporo poniżej budżetu, ale nie na NH35) to dorzucam jeszcze: I, żeby tradycji stało się zadość, coś ponad budżet (acz zaskakująco, symbolicznie wręcz niewiele ponad):
 3. Pierwszy spełnia kryteria, acz nie jestem pewien, czy o coś takiego Ci szło, drugi to archetypiczny wręcz kawał stali-nie-nurek, a trzeci, cóż, też się kończy na inox.
 4. Przybyłem, zobaczyłem, założyłem (pierwszy raz od sierpnia) i wspominamy:
 5. @Agnieszka75, moja Druga Połowa (która naprawdę nie chce Rolexa) ostatnio wskazała taki, dopóki nas nie będzie stać na moje marzenie, czyli, pamiętasz Van Cleef and Arples Planetarium 😉 Ofertę Montblanc w każdym razie warto przejrzeć. Pytanie: czy ma być bardziej dyskretnie elegancko (wtedy choćby wspomniany Cartier Tank - o ile da się go dostać za 15 000, nowego - albo Longines Dolce Vita), bardziej sportowo (wtedy Tudor Black Bay 32, jego wielką zaletą jest to, że nie ma okienka daty, które potrafi wyglądać tak samo w zegarku za 150 i za 15000 i jakby to ująć, psuje go wizualnie), czy może jakoś fikuśnie, oryginalnie i wyróżniająco (jak wyżej)? Prosto i stalowo, bransoletowo, paskowo, złoto różowe, żółte, diamenty? Data, bez daty? Jaką biżuterię nosisz? Skoro ma (może) być świetnie, ciekawie, ale nierozpoznawalnie, to może Glashutte Original Pavonina: https://www.glashuette-original.com/en/watches/ladies/pavonina-1-03-02-05-16-35/ A może Nomos Tetra? https://nomos-glashuette.com/en/tetra/tetra-pearl-497 Albo Grand Seiko? https://www.grand-seiko.com/us-en/collections/sbgx353g Względnie taki Zenith: Tak.
 6. Z automatów na przykład Citizen Tsuyosa w którymś z ciekawszych odcieni, na przykład takim: Nie dość, że automat, znanej i szanowanej marki, to jeszcze z in-house'owym mechanizmem. A może któryś z mniej uniwersalnych, ale bezsprzecznie dających poczucie, ze coś się dzieje na tarczy, Orientów Sun and Moon? Jeśli chodzi o kwarce, to wybór jest niezmiernie szeroki. Na pierwszy ogień zaproponuję dwa. Sternglasa Hamburg Argo Limited Edition (z przyczyn wizualnych): I Certinę DS-2 Precidrive (chociaż, biorąc pod uwagę kolorystykę Twoich pozostałych zegarków, rozważyłbym jasną wersję). To kwarc, ale UHP, z termokompensacją, możliwa odchyłka to kilka sekund rocznie. Jeśli zatem chodzi o prestiż rozumiany jako zwiększenie szansy, że również ktoś spoza grona wielbicieli zegarków uzna, że masz dobry zegarek, to nic lepszego, nowego i łatwo dostępnego raczej nie znajdziesz. Do tego ma zacną bransoletę, a i paskolubna jest, i szwajcarska, akurat idealny prezent na czterdziestkę (chyba, że, jak ja, cierpisz na nieuleczalne upodobanie do płynącej sekundy). Chronograf już masz, ale nie masz chronografu mechanicznego, z manualnym naciągiem. Do rozważenia jest zatem także Seagull 1962 i rozmaite jego wariacje.
 7. Urlop skończony, dziś już poważna praca i poważny zegar (acz wesoło mruga mechanizmem).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.