Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ps1974

Użytkownik
 • Content Count

  61
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

292 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. ps1974

  Nóż

  Pięściak doszedł parę dni temu. Oryginał opinii i proweniencję dostanę do czterech tygodni. Stanowisko archeologiczne w centralnej Libii z lat 60 zeszłego wieku. Kolekcja brytyjska z dopuszczeniem do legalnego obrotu kolekcjonerskiego na terenie UE.
 2. ps1974

  Nóż

  Heh, jak się nim "ludzie" posługiwali to nikt jeszcze nie myślał o ziemniakach :-). To pięściak, wytworzony prawdopodobnie przez Homo erectus, jakieś 300-600 tys lat temu. Krawędzie trochę podniszczone przez czas (i prawdopodobnie użytkowanie). Wtedy był odpowiednikiem bardziej obecnego multitoola niż noża. Tym niemniej, wkleiłem we właściwej kategorii 🙂
 3. ps1974

  Nóż

  Też "nóż", tylko nieco stary 🙂 i inna technologia, która przetrwała więcej niż najlepsze dostępne stale.
 4. Michael Clarke Duncan? Przynajmniej gabaryty tak mi się kojarzą.
 5. ps1974

  Nóż

  Też "nóż", tylko nieco stary 🙂 i inna technologia, która przetrwała więcej niż najlepsze dostępne stale.
 6. ps1974

  Nóż

  Leatherman Wingman, podobnie jak Wave, jest bardzo dobrym rozwiązaniem za rozsądne pieniądze. Natomiast jako alternatywę można z czystym sumieniem polecić Leathermana Charge - istotnie droższy jednak porządniej zrobiony. Mam w domu obydwa - syn używa Wingman-a a ja Charge-a - dzięki niemu dom zbudowałem ;-). W czasie budowy przetrwał naprawdę bardzo wiele.
 7. ps1974

  Wybór pióra.

  Około dwa tygodnie temu kupiłem atrament Graf von Faber Castell Violet Blue (sklep Twojepioro.pl w Krakowie) Po napełnieniu pióra kolor zdecydowanie mi nie pasuje. Jeśli ktoś miałby ochotę na nowy atrament z ubytkiem objętości rzędu 1 ml w cenie np. 2/3 nominalnej wartości to zapraszam na priv. U mnie się zmarnuje.
 8. ps1974

  Hi-Fi stereo

  Łooooo... Jezu, @Burns, wielkie dzięki!!!!! Aaaa... i zbyt głośno to zdecydowanie nie dla mnie. U mnie na tym sprzecie 50% mocy jest już daleko poza poziomem, który mógłbym akceptować. 20-30% to raczej max. Co do testowych kawałków to ze swojej strony polecam Ego Death, Polyphia. W tym jest chyba wszystko, co skatuje kolumny 😁
 9. ps1974

  Hi-Fi stereo

  @Burns dzięki za sugestie - to jest właśnie to (moim i tylko moim zdaniem) co powinno pojawić się w wątku. Na razie cieszę się, że przesiadłem się z relatywnie słabego sprzętu, który grał... tak sobie, na sprzęt który bez wysiłku ze strony wzmacniacza, gra o wiele, wiele lepiej (doszedłem do połowy mocy, więcej nie zdzierżyłem 😉 ). I wszelkie uwagi co ewentualnie poprawić, są w ogólności super. Tym bardziej, że za jakiś czas (idzie wolne...) pewnie pobawię się ustawieniami. Natomiast komentarze dotyczące tego czego nie można poprawić ani zmienić niczego nie wnoszą. Podobnie jak hasło "możesz nie zrozumieć, co piszę" - Kolega nie wyjaśniał przecież zawiłości przegrupowań McLafferty'ego 🙂 .
 10. ps1974

  Hi-Fi stereo

  Zastanawiam się po co to było..... OK, dziękuję za Twoje, niewątpliwie cenne, komentarze i spostrzeżenia. Niestety, z pewnością jestem zbyt głupi by je zrozumieć i przyswoić. Zamilknę więc, podobnie jak wszyscy inni, którzy zignorowali Twoje wypowiedzi. Dołączę do grona milczków bo tam moje miejsce. Jak dla mnie EOT.
 11. ps1974

  Hi-Fi stereo

  @pisar sorry, ale robisz off-topa. Nie napisałem, że nie gra, ale że gra i to, jak dla mnie, bardzo dobrze. Dziękuję za sugestie dot. zmian w ułożeniu kolumn, ponieważ okazały się przydatne. Podczas budowy (oczywiście, że) nie pomyślałem o akustyce pomieszczeń, chociaż architekt w kilku miejscach pomyślał za mnie - i chwała mu za to (po prostu zasugerował zaprojektowanie kilku prywatnych stref w zupełnie innej części domu). Natomiast dziwi mnie offtopowe komentowanie strategii budowlanych w wątku poświęconym audio. Ja lubię otwarte przestrzenie, duże płaszczyzny i duże przeszklenia i dobrze się w nich czuję, Ty być może podporządkowujesz swoje decyzje "mieszkaniowe" rozwiązaniom akustycznym bo u Ciebie o komforcie decyduje akustyka (u mnie "optyka"). Tu mamy rozłączne cele i nie mnie komentować Twój sposób aranżacji wnętrz (i, z całym szacunkiem, vice versa 😉 ) OK, tyle o budownictwie w wątku poświęconym sprzętom grającym. Przepraszam za przydługi tekst.
 12. ps1974

  Hi-Fi stereo

  Jeśli ten komentarz był do mnie to... lubię mieszkać jak mieszkam. Na projekt poświęciłem rok pracy z architektem. A zdjęcia, które pokazałem to tylko jedno pomieszczenie :-), kilkufunkcyjne zresztą. Nieco zmieniłem ustawienie prawej kolumny. Jest ledwo wyczuwalnie lepiej, jak na moje plebejskie ucho 😁.
 13. ps1974

  Hi-Fi stereo

  @Topaz, dziękuję za sugestię. Będę się przez weekend bawił z ustawieniami. Na pewno nieco wysune prawą kolumnę.
 14. ps1974

  Hi-Fi stereo

  Podłączyłem, ustawiłem, włączyłem muzykę. Tak, jak pisał @Topaz, GRA! Jeszcze jak.... dotychczas miałem wieżę Technicsa ze starych czasów. Grało całkiem fajnie (tak mi się wydawało) ale teraz to brzmi jak zupełnie inna klasa. Wiem, że to zaledwie entry level ale jestem bardzo zadowolony. I z ciekawostek: bardzo "nasyca" całe pomieszczenie dźwiękiem. Idąc za ścianę nadal jakość dźwięku jest, jak dla mnie, doskonała: to nie jakieś brzdąkanie zza ściany a dobrej jakości dźwięk. Gra super. PS, telewizor jest żenujący w tej konfiguracji. Będzie do zmiany na normalny rozmiar.
 15. ps1974

  Hi-Fi stereo

  Heh, wyjścia nie mają ;-). Poważniej: dom jest na tyle duży, że każdy może gdzies się "schować". Po to mi zresztą Heos w Marantzu: każde z dzieci (dwójka) może sobie przez system wysłać do swojego pokoju muzykę taką, na jaką ma aktualnie ochotę :-).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.