Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

KaszK76

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  43
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tak, wiem. Wszystkie udogodnienia jakie oferuje A060 robią robotę😀. Ludzie stają się coraz bardziej wygodni i nawet przestawienie czegokolwiek dwa razy do roku urasta do rangi problemu jeśli w komórce wszystko odbywa się z automatu.
 2. + zmiana czasu letni/zimowy?🙂
 3. Jak wygląda dokładność tych Citizenów i czy zmienia się ona wraz z wiekiem zegarków? W internecie jest wiele wpisów mówiących o tym że zegarki wyposażone w mechanizm A060 zachowują deklarowaną przez producenta dokładność +/-5s na rok pod warunkiem ich ciągłego noszenia. Inna sprawa, że jest to takie trochę czepianie się. Niezależnie czy jest to 5 czy 10s na rok to i tak jest to świetny wynik.
 4. Na sakurawatches spodobał mi się model SBGB 021 z niebieskim akcentem na tarczy. Piękny zegarek i chyba dość odporny na rysy. Sporo elementów w macie i obwódka tarczy wykonana z innego materiału. To chyba jakiś stary model bo niewidzialem go na stronie GS. Niestety trochę za drogi jest😔.
 5. Kawał testu. Co do odnowy koperty Citka to myślę że producent zdecydowal się na wymianę na nową. Nie wiem czy nawet w warunkach fabrycznych da się odnowić zegarek tytanowy z utwardzoną powłoką. Jak wygląda zmiana daty w kwarcu od GS? Każdy obrót koronki to zmiana o jeden dzień? Od razu przepraszam za pewnie banalne dla wielu z Was pytanie😀.
 6. Mirosuaw,Bugs: Dziękuję za Wasze wpisy. Wybór nie jest łatwy. GS i The Citizen to trochę inne podejście do technologii kwarcowej ale podobne w zakresie jakości wykonania i dbałości o szczegóły. Do tej pory ofertę The Citizen znałem dość słabo, GS praktycznie wcale. Przeżyłem niezły pozytywny szok po odwiedzeniu międzynarodowej strony GS I JP Citizena. Te firmy nie mają się czego wstydzić w porównaniu ze szwajcarami😀.
 7. GS: SBGP005 lub 013 The Citizen: AQ4091-56E z nowszym mechanizmem A060 i tarczą z papieru Washi ale ze standardową powłoką Duratect Platiniim AQ1040-53E ze starszym mechanizmem A010, skromniejszą tarczą ale zato Duratect Alpha
 8. Dziękuję za wszystkie posty, są bardzo pomocne szczególne dla mnie, osoby dość słabo obeznanej w temacie wyższej klasy kwarców. Wieczorkiem napiszę które modele ze stajni GS i Citizena przypadły mi do gustu. Generalnie podobają mi się zegarki o klasycznym i stonowanym wyglądzie, pozbawione zbędnych fajerwerków które zazwyczaj na początku wywołują efekt wow i później szybko się opatrzają.
 9. Dzięki za odpowiedź. Od dawna marzy mi się klasyczny, dobrze wykonany, dokladny i trwały kwarc. Mimo że GS są piękne to jakoś bliżej jest mi na razie do The Citizena. Citizen ma chyba najlepiej ogarniętą obróbkę tytanu z pośród firm produkujących zegarki. Od kilku lat posiadam Attese w standardowym wykończeniu super-titanium Duratect oraz stalową Certine DS Royal. Ten drugi zegarek rysuje się od samego patrzenia. W serii The Citizen trafiają się modele z obróbką Duratect Alpha i wtedy to już podobno jest kosmos jeśli chodzi o codzienną ochronę zegarka.
 10. Proszę o info czy kwarcowe GS występują również w tytanie z utwardzoną powłoką zewnętrzną (coś ala The Citizen) czy jedynie w stali? Stal niestety wygląda ładnie tylko po wyjęciu z pudełka. Stalowe zegarki bardzo szybko łapią rysy nawet przy ich delikatnym użytkowaniu.
 11. KaszK76

  Citizen

  Racja🙂. Zainteresowałem się tą serią zupełnie przypadkowo widząc kolesia w knajpie mającego na ręce właśnie The Citizena. Świetne, klasyczne w swojej formie kwarce, szkoda że takie drogie.
 12. KaszK76

  Citizen

  Pochwalcie się proszę swoimi Citkami The Citizen. Dwa słowa opinii mile widziane.
 13. KaszK76

  Citizen

  Proszę o info czy Citizeny z serii The Citizen wyposażone w mechanizm A060 posiadają wymienną baterię?
 14. KaszK76

  Citizen

  Miał ktoś z Was jakieś doświadczenia z powłoką dlc w Citkach serii Atessa?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.