Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

mario_113

Użytkownik
 • Content Count

  73
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

383 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tak jak pisałem, nigdy nie liczyłem. Nakręcam do czasu bardzo wyraźnego oporu na koronce. Też na początku trochę się bałem ale robię już tak parę miesięcy i wszystko pracuje bez zarzutu. Odwagi :).
 2. Mam Laco z Unitasem i nie sposób tego przeoczyć. Jest bardzo wyraźny opór. Nie liczyłem ile potrzeba obrotów koronką aby nakręcić.
 3. Może Traska. Kilka wersji kolorystycznych. Pozytywne recenzje. Cena też nie jakaś kosmiczna. Jedyny minus chyba tylko taki, że na dzień dzisiejszy, po wizycie na ich stronie, wykupiony.
 4. Czasem w dobrych cenach jako używane można kupić na Chrono24. W fajnej cenie jest np. taki Mido Commander II. Cena co jakiś czas idzie na dół. https://www.chrono24.pl/mido/commander-ii-chronograph-officially-certified--id31902671.htm
 5. Fajny pasior. Możesz zdradzić gdzie go zakupiles?
 6. Dla mnie fenomenem bardziej jest to, że dla rzeczy produkowanej w setkach tysięcy czy ponad milion rocznie, zbudowano otoczkę, że jest to coś niezwykłego, pożądanego, wyjątkowego.
 7. Dziękuję. Troszkę obawiałem się tej średnicy - 42 [mm], jak to zniesie mój nadgarstek :). Ale widzę, że moje obawy były bezpodstawne - mam 18 [cm] obwodu i nie sprawia wrażenia, że jest na styk. Nosi się bardzo wygodnie chyba też przez to, że dekiel od spodu jest zupełnie płaski no i nie jest to gruby zegarek. Rzeczywiście naciąg manualny robi swoje - cyka pięknie :). Ciężko mi się było zdecydować: czarny, biały a może jeszcze wersja z bazarku. W końcu przeważyły kwestie finansowe - trafiła się atrakcyjna oferta i nie było co rozmyślać. Teraz po głowie chodzi mi jeszcze jeden zegarek od Laco - Amazonas. No ale to jeszcze zobaczymy...
 8. No i jest - Cuxhaven 42 mm. Bardzo fajny zegarek. Mój pierwszy zegarek z ręcznym naciągiem.
 9. Czarna tarcza to Bremerhaven, biała to Cuxhaven. Od mniej więcej 2019 obie te wersje były z tarczą 42 mm. Niedawno Laco wprowadziło rozmiar 39 mm. Ten z niebieską tarcza to wersja limitowana. Nie do kupienia już w sprzedaży bezpośredniej. Tylko rynek wtórny. Był niedawno do kupienia na bazarku.
 10. Piękna kolekcja. Piękne trojaczki. Gratulacje. Do mnie w poniedziałek zawita Cuxhaven. I zobaczymy czy zostanie jedynakiem czy może dostanie brata - Bremerhaven.
 11. Bardzo dziękuję. Zegarki/marka godna większej uwagi niż ma to miejsce teraz. Dzisiaj miałem go okazję ponosić przez cały dzień i jestem bardzo zadowolony. Bardzo mi się podoba ta jego surowość. Nie ma tu nic zbędnego, wygląda tak jakby został wymontowany z jakiegoś kokpitu samolotu, jeszcze z ery analogowej. A wartością dodaną jest tutaj jeszcze to, że nosi się bardzo komfortowo. Aż szkoda go ściągać z nadgarstka :).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.