Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

mario_113

Użytkownik
 • Content Count

  66
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

374 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dla mnie fenomenem bardziej jest to, że dla rzeczy produkowanej w setkach tysięcy czy ponad milion rocznie, zbudowano otoczkę, że jest to coś niezwykłego, pożądanego, wyjątkowego.
 2. Dziękuję. Troszkę obawiałem się tej średnicy - 42 [mm], jak to zniesie mój nadgarstek :). Ale widzę, że moje obawy były bezpodstawne - mam 18 [cm] obwodu i nie sprawia wrażenia, że jest na styk. Nosi się bardzo wygodnie chyba też przez to, że dekiel od spodu jest zupełnie płaski no i nie jest to gruby zegarek. Rzeczywiście naciąg manualny robi swoje - cyka pięknie :). Ciężko mi się było zdecydować: czarny, biały a może jeszcze wersja z bazarku. W końcu przeważyły kwestie finansowe - trafiła się atrakcyjna oferta i nie było co rozmyślać. Teraz po głowie chodzi mi jeszcze jeden zegarek od Laco - Amazonas. No ale to jeszcze zobaczymy...
 3. No i jest - Cuxhaven 42 mm. Bardzo fajny zegarek. Mój pierwszy zegarek z ręcznym naciągiem.
 4. Czarna tarcza to Bremerhaven, biała to Cuxhaven. Od mniej więcej 2019 obie te wersje były z tarczą 42 mm. Niedawno Laco wprowadziło rozmiar 39 mm. Ten z niebieską tarcza to wersja limitowana. Nie do kupienia już w sprzedaży bezpośredniej. Tylko rynek wtórny. Był niedawno do kupienia na bazarku.
 5. Piękna kolekcja. Piękne trojaczki. Gratulacje. Do mnie w poniedziałek zawita Cuxhaven. I zobaczymy czy zostanie jedynakiem czy może dostanie brata - Bremerhaven.
 6. Bardzo dziękuję. Zegarki/marka godna większej uwagi niż ma to miejsce teraz. Dzisiaj miałem go okazję ponosić przez cały dzień i jestem bardzo zadowolony. Bardzo mi się podoba ta jego surowość. Nie ma tu nic zbędnego, wygląda tak jakby został wymontowany z jakiegoś kokpitu samolotu, jeszcze z ery analogowej. A wartością dodaną jest tutaj jeszcze to, że nosi się bardzo komfortowo. Aż szkoda go ściągać z nadgarstka :).
 7. Mój pierwszy Fortis. Przy okazji dziękuję @lukkluj oraz @oris_fan
 8. Może Longines Master Collection. Nie za duży: 38,5 [mm]. Trzy kolory do wyboru. Marka niczego sobie. Nietuzinkowy, no i elegancji mu nie można odmówić :). Pewnie też w Krakowie do przymierzenia. Poniżej link do strony producenta: https://www.longines.com/pl/p/watch-longines-master-collection-l2-843-4-93-2
 9. Dziękuję za opinie. W Krzyśku, podobają mi się te pomarańczowe akcenty (Sinn też je ma) i taki bezpieczny, tradycyjny design. O ich jakości też same pozytywy. Coś czuję, że to będzie trudny wybór.
 10. Po przeczytaniu tego artykułu, chyba najbardziej podoba mi się ta wersja z szarą tarczą i złotymi indeksami/wskazówkami. Tylko ta cena...
 11. Jak dla mnie Nomos Club Nacht, z racji podobającej mi się tarczy typu kalifornijskiego. Mała sekunda z czerwoną wskazówką, która nadaje fajny wygląd, Niezbyt rozpoznawalna marka, co dla mnie jest plusem. Cienka obudowa będzie bez problemu chowała się pod mankietem koszuli. Z minusów - długie ucha a tym samym duży lug to lug. Nie na każdym nadgarstku będzie fajnie wyglądał. Nie ukrywam, że gdzieś taki Nomos chodzi mi po głowie. U mnie ewentualnym konkurentem jest Laco Bremerhaven 39. Może rzuć też na niego okiem.
 12. Nie wiem czy to właściwe miejsce na zadanie takiego pytania, na tym forum. Ale niech tam... Czy ktoś z was ma może Krzyśka i Sinna? Po głowie od jakiegoś czasu chodzi mi zegarek z białą tarczą a konkretnie: 1. C60 Trident Pro 300 2. Sinn 105 W (bez UTC) Czy jakiś posiadacz zegarków tych dwóch marek mógłby się wypowiedzieć na temat wykonania, jakości etc. Z góry dziękuję.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.