Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

emiel

Użytkownik
 • Content Count

  448
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

emiel last won the day on June 20 2017

emiel had the most liked content!

Community Reputation

505 Mistrz

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Loay
 • Hobby
  Niekonwencjonalne metody chłodzenia komputerów ;) podróże, zegarki mechaniczne.

Recent Profile Visitors

534 profile views
 1. Dzień dobry. Wczoraj było tak.
 2. @szalek ile Ty masz tych Amfibii? Widzę, że nie tylko ja zapadłem na tę nieuleczalną chorobę Człowiek kupi jedną, a rozmnażają się jak tribble w Star Treku
 3. Jakież było moje zdziwienie, jak uświadomiłem sobie, że dziś był piątek. Byłem święcie przekonany, że wczoraj była środa Dobranoc!
 4. Zaczęło się dzisiaj niewinnie. Specjalnie nie zakładałem nurka, bo miałem zrobić sobie dzień przerwy od nurkowania. No i tak do południa w tym wytrwałem wraz z nocnym jastrzębiem: Niestety południe minęło i koledzy mnie z powrotem zaciągnęli na nurkowanie z łódki "No choooo, z nami nie ponurkujesz, potem będzie ryba z grilla, no chodź". No i wziąłem i poszedłem. Jestem zmęczony jak koń po westernie, 4 dni nurkowania pod rząd, chciałbym zamieni tę trójkę z przodu z powrotem na dwójkę, ech No a jak już miało być nurkowanie, to poleciałem zmienić zegarek na odpowiedni, bo jakoś tak z jastrzębiem nie wypadało. Fale były dość mocne, ciężko się robi zdjęcia, nie raz mocno opiłem się wody podczas focenia. Teraz już na bank przerwa, bo się wykończę Dobranoc!
 5. Jutro ma przyjść załamanie pogody i kolejny tajfun niebawem, więc dzisiaj skorzystałem jeszcze raz z okazji i hasałem pół dnia w oceanie. Ten cały freediving jest bardziej męczący niż nurkowanie z butlą. Jednak wieku nie oszukam, młodzi nie wykazywali oznak zmęczenia, ja teraz padam na pysk, więc zaraz idę spać, bo północ wybiła. Ciężko się też robi zdjęcia pod wodą, kiedy nie ma takiej stabilizacji, jaką daje ciężar na plecach. No ale było wesoło. Odkurzyłem dzisiaj szafę i wyjąłem pudła z Seikaczami, bo trochę mi się ich żal zrobiło. Padło na żółwia, tego, który rozpoczął kolekcję tych zwierząt. Pod wodą daje radę, ale jednak żółty Komandirskie i pomarańczowy Orient mają znacznie lepszą widoczność. Proszę bardzo, żeby nie było, że się na Seiko obraziłem (bo chodzą takie ploty po mieście)
 6. Wczoraj coś nie chciało się zdjęcie wrzucić, więc próbuję dzisiaj. Przez pandemię nie można nawet butli i osprzętu wypożyczyć i tak już będzie przez cały sezon, więc pozostaje rurka i freediving. Lato zbliża się wielkimi krokami, w końcu, ale jest tak dziwnie pusto bez żadnych turystów (nie żebym narzekał, mi to akurat odpowiada). Orient z widocznością pod wodą daje radę
 7. Hejka, wszystko zostało powiedziane i podsumowane przez kol. Sol. Co do mechanizmu - skąd wiesz, że to 6R? Jeśli tak, to jest najbardziej niedbale wykonany, jaki widziałem. Zwróć uwagę na wahnik. Jest kilka materiałów na ten temat, jakiś zegarmistrz rozbierał na części takiego fejka, plus chyba Just One More Watch też to pokazywał. To wygląda tak, jak na ich filmach - że wahnik z wybitym 6R jest naklejony, a pod spodem smutna rzeczywistość. Świadczy o tym już nie tylko to, jak strasznie ten mechanizm na zdjęciu wygląda (jakby go tłuki za czasów Stalina razem z czołgami, które szły na front), ale też to, jak porysowany jest wahnik, jakby za grubo w kopercie było. O wyglądzie zewnętrznym nie będę pisał, bo chłopaki napisali już wszystko. Niestety, w dzisiejszych czasach, jeśli chcesz oryginalnego SARBa 017, to najlepiej z Japonii, z jakiegoś renomowanego sklepu. Chińczycy już nawet kopiują te z przeszklonymi deklami, właśnie dzięki metodzie z naklejaniem płytki na wahniku, na szczęście detale zewnętrzne są na tyle oczywiste, że wiadomo, z czym ma się do czynienia.
 8. Po zmianie bezela. Choroba mnie dopadła, kolejne dwa Vostoki dzisiaj zamówiłem. 🥰
 9. To siup, zmienamy bezel na GMT i dodatkowa funkcjonalność
 10. Dobry wieczór. Przed zmianą bezela na GMT.
 11. emiel

  Orient

  Ładny, szkoda, że ma datę. Taki kawał nurasa powinien być jej pozbawiony, to ostatnia komplikacja potrzebna pod wodą ale i tak spoko zegar.
 12. Nie ma sprawy Uwielbiam ten zegarek. Jednak zielony pasek, bądź ciemny brąz wygrywają z najlepszą nawet bransoletą w tym przypadku.
 13. Zaczynał od zielonego paska (Colareb Venezia olive green) i wrócił po latach do zielonego. Moje małe zielone kaczątko.
 14. @up bardzo, ale to bardzo ładny Citek, można prosić referencję? U mnie cały dzień był dzisiaj 017 zgłoś się
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.