Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

strajker

Użytkownik
 • Content Count

  89
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

strajker last won the day on May 23 2015

strajker had the most liked content!

Community Reputation

11 Początkujący

About strajker

 • Birthday 07/09/1978

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Gorzów

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Hmm nie wiedziałem że trzeba to tak wnikliwie obejrzeć Gołym okiem nic nie widać, ale zgodnie z oczekiwaniami przyjrzałem się pod lupą . W zielonej "pajączek" jest widoczny już przy niewielkim powiększeniu linie pęknięć są kremowe. W niebieskiej trudno mi było coś dostrzec - tarcza mimo, że ma szlif słoneczny pod światło w powiększeniu ma strukturę jakby nieregularnego plastra miodu - taki zbiorek małych pseudo kwadracików coś jak woda, na którą wieje wiatr? Takie delikatne fale? W powiększeniu widać kilka odprysków farby i naprawdę po wnikliwym oglądaniu kilka spękań pod światło. Raczej nie sposób to pokazać na zdjęciach..
 2. Takie trio szuka domu: Stan jak widać na zdjęciach moim zdaniem całkiem spoko - jakieś rysy i zmatowienia ale nic znacznego. Szkła w Amfibiach wymagają polerki są jakby zmatowione. Zegarki sprawne koronki się zakręcają (w Amfibiach oczywiście). Rakieta późni dość znacznie (jakieś 10 min na dobę), zielona Amfibia delikatnie spieszy, niebieska chodzi ok. Cena 250 za szt. lub 650 w komplecie. Przesyłka paczkomat 12zł.
 3. Witam Poszukuję zegarmistrza który: - wstawi ukruszony czop do osi koła wychwytowego rosyjskiego chronometru okrętowego (lub kogoś kto posiada kompletne koło z osią) - dorobi/naprawi koło zębate od naciągu sprężyny ośmiodniowego zegara lotniczego Revue Thommen - średnica ok. 10mm - wyłamana znaczna część zębów. Zdjęcia elementów poniżej, oczywiście mogę je dostarczyć na wzór a jeśli byłaby taka możliwość zegary dostarczę w całości do przeglądu i regulacji.
 4. Zgodnie z zaleceniami kolegów Omega pojedzie do p. Zbigniewa. Jestem już po rozmowie telefonicznej, teraz kwestia logistyki - dostarczenie i odbiór zegarka. Dziękuję za sugestie
 5. Witam Jak w temacie poszukuję zegarmistrza, który podejmie się (i jednocześnie podoła) naprawy Omegi. Ogólnie potrzebuje solidnego przeglądu, prawie nie zeruje chronograf (czasem się uda) i jest problem z koronką, która wychodzi z mechanizmu (mechanizm jest w trybie zmiany daty i dokręcania?). Wstępne oględziny u lokalnych zegarmistrzów (nie chcieli się podjąć naprawy) mówiły o śladach po wilgoci w okolicach koronki i pękniętym tirecie. Ponadto jeden z nich złapał malowaną wskazówkę minutową pincetą i obdarł z niej trochę farbę a drugi złamał podkładkę dociskającą mechanizm aha i nie wiem, który porysował dekiel kluczem i ogólnie wskazówki założone krzywo i przestała chodzić (tak tak wcześniej chodziła - nosz kur..) Jestem po konsultacji mailowej z serwisem Swatch Group (mega cena bo "zegarek musi być wysłany do Szwajcarii"), z zakładem p. Dolińskich we Wrocławiu (cena też konkretna a z wypowiedzi na forum wynika, że ich legendarna wręcz jakość usług podupadła nieco) i z zakładem p. Skąpskiego w Poznaniu (ceny nie podali ale podobno są drożsi od Dolińskich?) Może koledzy podpowiecie jeszcze jakiegoś godnego polecenia fachowca (no i wiadomo ciut tańszego od SG ), u którego sami naprawialiście swoje chronografy. Jestem z Gorzowa więc w grę wchodzi raczej wysyłka zegarka. Pozdrawiam serdecznie.
 6. wczoraj i dziś taka vintydżowa zagadka:
 7. Dzięki Nie chcę robić reklamy ale są w necie firmy, które dotną na wymiar, wykończą krawędzie i nawet otwór na ploterze zrobią. Kolor można dobrać albo psiknąć "szprayem"
 8. Gotowych ramek nie spotkałem więc kawałek pleksi docięty na wymiar i wycięty otwór. Nie miałem uchwytu więc trzyma się na zagiętych blaszkach przykręcony tymi śrubami z boku obudowy. Ten z tyłu po prawej to Moda z tego tematu : http://zegarkiclub.pl/forum/topic/90304-moda-8-tage-swiss-na-angelus-cal-190/?hl=%2Bmoda+%2Btage
 9. Jeśli nie blacha to plastik - łatwiejszy w obróbce:
 10. Świetne Zenki dwa u góry U mnie dzisiaj Speedy w nowym wdzianku:
 11. Na zachodzie piękne słońce więc zegarki zeskakują z nadgarstka i latają na golasa Speedy niby chrono a wyraźnie szczuplejszy od marsjanina:
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.