Bugs, ładny zegarek. I wskazówka GMT wyróżnia się, przez co nie myli się ze wskazówkami minut i sekund. Dla mnie jednak jeśli zegarek z datownikiem, to musi to być wersja perpetual. Ale to tylko moje zboczenie...
Tak się zastanawiam, czy mechanizmu płynącej wskazówki (osiągniętej pewnie za pomocą magnesów) znanego z kuchennych zegarów ściennych, nie można w tani sposób przenieść do małych zegarków kwarcowych... Czy problemem jest zwiększone zużycie prądu w tych mechanizmach?
Krygo, ten model ma zakręcaną koronkę? I czy szkło to płaski/wypukły szafir? Tzn., czy jest to napisane na deklu, ze szafir, bo rożne opisy w necie znajduje (niektórzy podają, ze mineralne). Urocza kanciasta koperta trochę w stylu vintage i nie-przekombinowana tarcza. Podoba mi się, że ma zakręcany, a nie wciskany dekiel.
Powodzenia! Sam jestem ciekaw, czy to pomoże. Pamiętaj, by zresetować wszystkie wskazania, nie tylko datę. Wtedy zegarek będzie "wiedział", kiedy jest moment na zmianę daty. BWT, całkiem ładny zegarek ten Twój BL8130-59E, i tarcza czytelna!
Próbowałeś zresetować zegarek, ustawiając jego wszystkie wskazania w pozycjach referencyjnych, zgodnie z instrukcja? Jeśli tak i nadal problem występuje, to winna jest elektronika. Usterka. Dla niektórych zegarków Citizena pozycja referencyjna datownika to "1", ale są tez modele w których jest to pozycja pomiędzy "31" a "1". Sprawdź w instrukcji.
To byl moj pierwszy markowy zegarek, kupiony w roku 1996/97. Pamietam rownomierne ladne podswietlenie i dzis, po 20 latach, dziwie sie, ze niektore wspolczesne modele uzywaja prostackiego LED. Zegarek plywal ze mna w basenach i nic mu nie bylo, mimo ze teoretycznie nie jest wodoszczelny. Dziala do dzis.
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.