Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

piotrek78a

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  34
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Czy ktoś z was jest szczęśliwym posiadaczem tego zegarka? ...lub wie, czy i gdzie można go jeszcze zdobyć? Z góry dziękuję za info.
 2. Bugs, ładny zegarek. I wskazówka GMT wyróżnia się, przez co nie myli się ze wskazówkami minut i sekund. Dla mnie jednak jeśli zegarek z datownikiem, to musi to być wersja perpetual. Ale to tylko moje zboczenie...
 3. Tak się zastanawiam, czy mechanizmu płynącej wskazówki (osiągniętej pewnie za pomocą magnesów) znanego z kuchennych zegarów ściennych, nie można w tani sposób przenieść do małych zegarków kwarcowych... Czy problemem jest zwiększone zużycie prądu w tych mechanizmach?
 4. Krygo, ten model ma zakręcaną koronkę? I czy szkło to płaski/wypukły szafir? Tzn., czy jest to napisane na deklu, ze szafir, bo rożne opisy w necie znajduje (niektórzy podają, ze mineralne). Urocza kanciasta koperta trochę w stylu vintage i nie-przekombinowana tarcza. Podoba mi się, że ma zakręcany, a nie wciskany dekiel.
 5. Przynajmniej nie jest nijaki. Kojarzy mi się bardziej ze smart-gadżetem niż z zegarkim. Ale charakteru mu odmówić nie mogę, mimo mało czytelnych wskazań i krótkich wskazówek. A może właśnie to nadaje mu charakter...
 6. Powodzenia! Sam jestem ciekaw, czy to pomoże. Pamiętaj, by zresetować wszystkie wskazania, nie tylko datę. Wtedy zegarek będzie "wiedział", kiedy jest moment na zmianę daty. BWT, całkiem ładny zegarek ten Twój BL8130-59E, i tarcza czytelna!
 7. Próbowałeś zresetować zegarek, ustawiając jego wszystkie wskazania w pozycjach referencyjnych, zgodnie z instrukcja? Jeśli tak i nadal problem występuje, to winna jest elektronika. Usterka. Dla niektórych zegarków Citizena pozycja referencyjna datownika to "1", ale są tez modele w których jest to pozycja pomiędzy "31" a "1". Sprawdź w instrukcji.
 8. Polecam aplikacje Sundial Atlas Mobile - można znaleźć i/lub dodać zapomniane słoneczniki. Oprócz tego warto zajrzeć na: http://gnomonika.pl
 9. http://superbiznes.eu/cyfrowy-zegar-sloneczny-3d/ http://www.solveere.pl/21-blog-3d/85-cyfrowy-zegar-sloneczny.html Można coś takiego kupić w Polsce?
 10. Bardziej jako ciekawostka i tester odbiorników sygnału JJY 60kHz w naszych wielozakresowych zegarkach sterowanych falami radiowymi: http://www.jrcomputing.com.au/Set_Watch/Set_Watch_Auto.html Aplikacja Java generuje sygnał w formacie JJY 60kHz (jako trzecią harmoniczną 20kHz), wysyłając zamiast wzorca czasu atomowego, aktualny czas komputera. Działa. Mój zegarek zsynchronizował się z moim lokalnym sygnałem JJY. Do synchronizacji użyłem zwykłych słuchawek, ale być może wystarczą głośniki. PS. Przed rozpoczęciem synchronizacji należy ustawić strefę czasową w zegarku na Tokio. W przeciwnym wypadku zegarek może nie nasłuchiwać sygnału 60kHz (zależy od kalibru zegarka).
 11. To byl moj pierwszy markowy zegarek, kupiony w roku 1996/97. Pamietam rownomierne ladne podswietlenie i dzis, po 20 latach, dziwie sie, ze niektore wspolczesne modele uzywaja prostackiego LED. Zegarek plywal ze mna w basenach i nic mu nie bylo, mimo ze teoretycznie nie jest wodoszczelny. Dziala do dzis.
 12. "Please before you order compare our image with your existing power cell; the MT920 power cell has 12 versions and they are not interchangeable. Each MT920 is designed for a specific time piece and caliber or movement. Only order after you compare and diligently verify this is the correct version of the MT920 your time piece requires." Podobno jest 12 wersji akumulatorka MT920, które nie powinny być ze sobą zamieniane. W Twoim przypadku prawdopodobnie te użyte ponownie blaszki nie przylegają dokładnie jak te oryginalne - przylutowane i przez to maja zbyt duza rezystancje w miejscach styku. Byc może, oprócz blaszek, MT920 różnią się miedzy sobą innymi parametrami (wydajność prądowa, rezystancja wewnętrzna akumulatora). Jeśli wymiana MT920 na dokładny odpowiednik nie pomoże, to winny jest układ ładowania i/lub ogniwo solarne.
 13. Stuttgart, bardzo ładna, nieprzekombinowana tarcza. Dekielek jest zakręcany czy wciskany? Szkiełko to pleksi?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.