Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

tgajak

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  46
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący

Kontakt

 • Gadu-Gadu
  2944320

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa
 1. Na złość miłośnikom kółek zębatych jutro idzie w ruch mój elektryczny pozłacany Hamilton.
 2. Dwa słowa do kolegi SzlonegoPirata: Piękny, szlachetny kolor, magiczny blask. Reputacja złotego zegarka (a szczególnie z bransoletą) została zepsuta w latach 80/90tych przez drobnych cwaniaczków/dorobkiewiczów bazarowych. Błędnie! kojarzy się nam obecnie z prostactwem, nieuctwem i brakiem dobrego smaku. A przecież ten szlachetny metal w poprzednich pokoleniach kojarzył się w najwyższej klasy biżuterią. Wyroby wykonane ze złota odznaczały się mistrzowskim wykonaniem a co za tym idzie wysoką ceną. Przemysłowe pozyskiwanie złota spowodowało jego większą dostępność z której właśnie my wielbiciele czasomierzy mamy okazje obecnie korzystać a czego nie czynimy powszechnie. Osobiście kocham złoto. Złoty zegarek to coś więcej niż zegarek. To kontynuacja wspaniałej sztuki jubilerskiej praktykowanej od tysięcy lat. Najpiękniejsze przedmioty które zdobiły nadgarstki naszych przodków były wykonane właśnie ze złota. Magiczny blask tego metalu pobudzał serca kobiet które jak powszechnie wiadomo nie kochają tylko bogatych. Z tego co ja wiem obecnie rozpoznane złoża złota są w stanie zaspokoić popyt ludzkości na ok 15-20 lat. Potem ? Trzeba będzie szukać nowych pokładów, kopać głębiej ? Nie wiem. Raczej pewne iż nie da się go zastąpić w przemyśle. Może już czas przeprosić ten błyszczący kowalny metal i docenić jego walory. Pozdrawiam kolegę SzlonegoPirata życząc radości z posiadanego złotego (na razie koloru) czasomierza/zegarka/budzika/sikora, zaznaczając przy tym iż prawdziwy pirat nie musi się wstydzić złotego koloru. Ten kolor to skarb.
 3. dw-5600 miałem kiedyś taki..... jeszcze jako student..... taki rolex tamtych czasów....
 4. ja mówię że to zegarek dla naprawdę obrotnych ludzi....
 5. dobry pies, szukaj wiosny.... szukaj....
 6. dziś walentyki..... zakochani czasu nie liczą....
 7. wreszcie wiosna, .... podoba się wam mój nowy radosny pasek? oczywiście że tak....
 8. And Now for Something Completely Different ---------> A teraz coś z zupełnie innej beczki..... Time Computer pierwszy elektroniczny zegarek świata. Zbudowano 400 egzemplarzy do czasow obecnych zachowalo sie ok 40. Wśród nabywców byli Telly Savalas, Elvis Presley, Szah Iranu, Ronald Regan. Jeden egzemplarz znajduje sie w muzuem przy Instytucie Smithsoniańskim. Złoto 18kt, waga 160gram. Szkło rubinowe. Listopad 1972. Sprawny. Jedyny egzamplarz w Polsce. Ikona wzornictwa.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.