Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

crimen

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  21
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Poniewż tak się składa że sledziłem przebieg tej aukcji moge podpowiedzieć i mam nadzieję że kolega Wasyl nie będzie miał mi tego za złe że zegarek został wyrwany na niemieckiej zatoce.
 2. crimen

  Moje JLC

  Jestem od niedawna na forum ale chciałem również pogratulować wspaniałej kolekcji bo zawsze jak mam chwilę to tu wracam żeby nacieszyć choć przez chwilę oko a ponieważ zachorowałem na to by też jakimś cudem posiadać JLC memovox'a ( na pewno nie tak łądnego bo te są warte ciężki majątek w stanie do jakiego je doprowadziłeś) chciałem przy okazji zapytać kolegów którzy mają doświadczenie w zakupach z USA przez zatoke itp. czy od zegarków vintage również płaci się Vat? Z góry dziękuje za podpowiedź i przepraszam że pytam w tym miejscu ale to właśnie dzięki tej kolekcji zakochałem się w JLC.
 3. Dziękuje za podpowiedź. Czy sam rozmiar mechanizmu też mógł-być modyfikowany bo zaglądnąłem pod balans dokładniej i nad oznaczeniem C14 jest zapis 11 1/4.
 4. fotka marna bo ciemno i musiałem wspomóc się lampą ale może ktoś rozpozna jaki babcia ma rozrusznik. mam jeszcze prośbę czy możesz mi podpowiedzieć czy warto kupić taką starą kostkę Ebel zadałem pytanie w odpowiednim dziale tzn zapytania przed zakupem ale nikt nie odpowiedział niestety. Tytuł postu "stara kostka Ebel". Przepraszam ze proszę tutaj.
 5. dziękuje za miłe słowa o babci renowacje koperty zrobię na pewno połączoną z jej naprawą bo teleskopy są stałe i jeden jest ułamany więc albo ktoś mi to naprawi podczas renowacji albo trzeba by je usunąć i wykonać otwory pod zwykłe teleskopy. Zaglądnąłem pod balans i jest tam oznaczenie C14 ale nie znalazłem nic na temat takiego mechanizmu wpisując w wyszukiwarkę na stronie ranffta.
 6. Jako przeciwwaga dla tych nowych dox stara ale wciąż tykająca której posiadaczem jestem od wczoraj i pokazuje bo chyba takiej jeszcze w klubie nikt chyba nie przedstawiał.
 7. Dotarła do mnie wczoraj taka duża (38mm)i umęczona życiem ale wciąż na dobrym chodzie dosia.
 8. Wygląda że to niemiec bo znalazłem taką firmę założoną w 1950 roku Z. Bardos, Titanic-Uhrenfabrik Armbanduhren, Wecker, Taschenuhren; Pforzheim, Deutschland; registriert am 26.8.1950 podaje link Titanic do strony gdzie podane jest przykładowe logo co prawda o nazwie Titania ale czcionka jakby ta sama a nazwisko Bardos mogłoby tłumaczyć tą literę B obok koniczynki choć to tylko moje domysły.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.