Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

skar

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  33
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

44 Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Granatowy fajny, ale obawiam się, ze na żywo będzie jak sbgh235 czyli „za dużo”. Czemu nie mogą zrobić granatowego iwate bez GMT?
 2. Ładne foto 2121. Głównym problemem tego zegara jest złapanie odpowiedniego światła, bo w sztucznym wyglada źle.
 3. Czy ktoś wie co się stało z portuguese 7 days czarnym (IW500703) i biało złotym (IW500704)? Na stronie zniknęły. Nie wiem jaka jest praktyka IWC - raczej liczyć na nowe referencje w tych kolorach (jak przy portuguese chrono) czy były jakieś plotki, że będą wycofane na dobre?
 4. Mierzylem SBGH271 I SBGH273 I w Moin odczuciu nieznacznie wygral (pod sloncem) ten drugi (de gustibus, wiadomo). Na żywo jest przepiękny, imo ładniejszy niż na zdjęciach, a wykonanie egzemplarza, który mierzyłem było świetne.
 5. Tak, tez mi sie tak wydaje. Zreszta szkoda - przymierzalem się poważnie do sbgj201 i sbgh235 (blue iwate gmt). Tarcza absolutnie zjawiskowa, wykonanie jak piszesz, ale te dwie 44gs mi na żywo nie podeszły. Co śmieszne mniejszy sbgw289 o średnicy 36,5 był dużo bardziej proporcjonalny. No nic, może zrobią w końcu tarczę iwate w kopercie 62
 6. Miałem tak z iwate sbgj201 w którym wirtualnie byłem zakochany (by nie użyć powiedzenia o szczerbatym i sucharach). Na żywo grubość sprawiała, ze coś złego działo się z proporcjami. Na początku myślałem, ze to kwestia proporcji koperty 44gs, bo nie miałem problemu z sbgh273/271 w kopercie 62, ale ostatnio moja dziewczyna mierzyła sbgw289 (tez 44gs) i było ok. Pewnie bez całościowego oglądu na żywo nie da się ocenić.
 7. A tak, bettarini są piękne, ostatnio się zachwycam 47mm. Do listy dodałbym jeszcze 422, które co najmniej czasem wyglada przepięknie - tez można wyciągnąć potencjał.
 8. Oj tak, może tylko 673 i 127/1080 sa tak samo fotogeniczne.
 9. Jeżeli tu jest gradient jak w pam02121 (a tak wyglada na zdjęciach) to w zależności od światła albo bardzo fajnie albo - w sztucznym świetle - niestety mniej.
 10. Kupiłem dwa lata temu na chrono z Malezji (w UE nie było nówek/były w gorszej cenie). Świetny zegar, imo lepiej wykonany niż szereg panerai’ow/IWC za dwu lub trzykrotność ceny (porównując ceny nowego Seiko z cenami ww. z rynku wtórnego, jeżeli chodzi o wykonanie, to mówię tu o swoich odczuciach w oparciu o moją kolekcję, oczywiscie nie mówię o wszystkich egzemplarzach 😉). Jedyny minus - lug width 20mm przy średnicy koperty ca. 50mm to jest nieporozumienie, zwłaszcza jak defaultowy pasek to dość elastyczna guma. Duży design flaw. Z tym problemem na szczęście pomógł mi niezastąpiony Sylwester z Santino Leatherstraps, który zrobił pasek, który wchodzi w uszy 20mm a ma rozstaw 26mm (jakoś tak po paneraiach lubię paski 26mm). Po zmianie paska znowu awansował do czołówki z kolekcji, obok kilku submersible/372.
 11. Oglądałem, wizualnie bardzo fajny model. IMO dawno tak fajnego suba nie wypuścili. Jak coś to jest egzemplarz w Raffles.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.