Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

skar

Użytkownik
 • Content Count

  69
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

77 Bywa pomocny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. No więc w Raffles nie wiedzą (w piątek nie wiedzieli) i odsyłali do BOK, a BOK dziś napisało, żebym kontaktował się z Raffles 🙃
 2. Na pewno w programie zniżkowym możesz dojść do 10% rabatu. Pytanie czy jak masz większy to jak zamówisz to zwracają Ci pieniądze z paskiem? 😋
 3. Dla zainteresowanych: w Raffles zamówienie pasków OEM tylko za przedpłatą 90%. Dziwne, ale no cóż…
 4. Nie wiadomo, w sensie w Raffles nie wiedzą żeby mieli mieć, ale będę miał odpowiedź z BOK to się podzielę. Przy okazji spytałem też o dostępność części i możliwość zamówienia np ogniw do bransolety (butik w Paryżu oferuje taką usługę ale liczy za shipping 200 euro 😆).
 5. Ja widziałem na pday na żywo, ale tak w sklepie to chyba tylko butiki (od tego roku).
 6. Mi na żywo robi 1087 i ten chrono 1218 też fajny całkiem.
 7. Akurat ceny 127 ostatnio są bardzo sensowne IMO (porównując z tym co było), no ok “bardziej”
 8. Chodziło Ci o mechanizm 51011 z iw500113? Bo w serii 7 days kojarzę poza tym jeszcze mechanizm 52010 z serii iw5007 (poprzednia) i najnowszy 52011 z serii iw5017. Jeżeli pytasz o dobową odchyłkę w mechanizmie 51011 z serii IW5001 to nie znam dokładnych danych, ale rozmawiałem z dwoma zegarmistrzami i mówili, że mechanizm z kolejnej serii (5007) jest dużo lepszy (pytalem bo na rynku wtórnym jest imo znaczna różnica w cenie pomiędzy seria iw5001 a iw5007). Na szybko widzę w internecie dane o +6, ale też wspomnienie o “heard so many bad reviews about its accuracy” tej pierwszej serii (na watchuseek temat “Question about the wearability of the IWC Portuguese 7 days” i tam masz kilka wypowiedzi) i to jest coś, co kojarzę więc jeżeli tego nie robiłeś, to może poszperaj.
 9. Tryt na tarczy i luma na wskazówkach? Sliczna bestia
 10. W sensie każde P9000 czy nowe P9000? Bo z perspektywy użytkowania „starego” P9000 w moim 312, to mechanizm się bardzo broni, śmiem twierdzić, że bardzo sensowny i dość pancerny. Dodatkowo szybka zmiana godziny jest najbardziej użytecznym ficzerem jaki IMO istnieje - zmienisz szybko datę, a zmiana czasu jak jedziesz do innej strefy czasowej trwa sekundę.
 11. Te portugalczyki 40mm są ogólnie ładne. Nie jestem za to zachwycony zmianami w linii portuguese 7 days - chciałem stalowego z czarną tarczą, a tu taki psikus. Ładny jest na pewno ten z niebieską tarczą, ale pytanie jak się prezentuje na żywo. Porównując - na filmikach - klasyka, czyli 7 days z białą tarczą i złotymi wskazówkami nie jestem przekonany do tego nowego modelu i chyba bardziej mi się podoba IW500704.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.