Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

EasyPlayer

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  34
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący
 1. Ja właściwie nie wiem skąd przekonanie, że kwarce są na najwyżej kilka lat. Dobrze zadbany kwarc potrafi wytrzymać co najmniej kilkanaście lat, co pokazują te przykłady. Poza tym i automaty i kwarce, jak wiecie wymagają pielęgnacji (można tak powiedzieć?).
 2. Nie. Chodziło o ogół, ale stwierdzam, że jestem trochę niedokładny w poszukiwaniach. :-D
 3. Ja mam kilka dni Risemana, ale to już jest mój ulubiony zegarek. Jak dla mnie przydałby się temat dla fanów zwykłych Casio. Ja np. mogę coś powiedzieć o Casio MTD-1058. :-) To robić taki temat? Chyba fajny pomysł, tylko pytanie czy jesteście zainteresowani.
 4. No i moja bolączka, czyli mała ilość automatów w czysto sportowych wzorach. Czarne koperty, tarcze itd. (jak znacie takie, porządne automaty, to piszcie na privie). Wiem, że są to delikatne mechanizmy, ale wzór jest wzorem. Dlatego wolę wybrać sobie kwarca Casio z Edifice albo Oceanus. Są to trochę luźniejsze wzory, więc dla mnie "spoko koko". Za to elegancki automacik do garnituru w sam raz! Jak pośrednio wspomniałem- nie jestem zwolennikiem jednych czy drugich, ale warunki jakie podałem takie, niestety, są. :-) EDIT: No to się kłóci z moim komentarzem :-D http://chronos24.pl/hands-on-maurice-lacroix-pontos-s/
 5. Ja faktycznie- czuję tą magię zegarka mechanicznego. On jakby żyje, często służy wiele lat. Z drugiej strony mam kwarcowe zegarki- technika, dużo funkcji, dokładność. Najlepiej (dla mnie) mieć oba i cieszyć się. Chociaż trzeba się zastanowić nad kosztami. Kwarcowy to nie problem, ale mechaniczny, który ma służyć kilkadziesiąt lat kosztuje... No właśnie. Może ktoś podpowie?
 6. To ja po kilu miesiącach jeszcze dorzucę swoje pięć groszy do tej napiętej dyskusji (chociaż momentami kłótni). Ja wole kwarce właśnie ze względu na dokładność, precyzyjność w odmierzaniu czasu i technikę. Może to wina, tego że jestem informatykiem i mam zamiłowanie do techniki? :-) LOL Ciekawe czy komuś będzie się chciało jeszcze tu wchodzić i odgrzebywać...
 7. Znalazłem stronę!!! Wklejam link "dla pokoleń": http://www.wysokosc.mapa.info.pl/
 8. Wolałem się upewnić. Nie spinajcie się, ale dzięki za taką szybką odpowiedź. EDIT: Teraz to mam problem, żeby ustalić na jakiej jestem wysokości n.p.m. W internecie można znaleźć wysokość podaną typu 21 m n.p.m. do 91 m n.p.m. Ciężko ustalić dokładnie w tym miejscu w którym jestem. Znacie jakieś strony z takimi informacjami?
 9. Ok. Byłem poza domem i udało się połączyć. Teraz skalibrowałem już termometr i barometr. Tyle, że zegarek nadal wskazuje złą wysokość n.p.m. Jeśli dobrze rozumiem instrukcję powinienem ustawić wysokość odniesienia? Czy też się mylę?
 10. Witam ponownie. Kupiłem Risemana. Jest zacny, jednak nie wyświetlają mi się te 3 kreski od sygnału (obok wskaźnika ciśnienia). Jak sprawdzam połączenie (przez wciśnięcie Start) wyświetla się, że jest połączony od nocy dzisiejszego dnia od godziny 2:03. Co o tym myśleć? Mam dobrą strefę czasową ustawioną, więc dlaczego nie wyświetla się moc sygnału?
 11. Trochę głupio mi, że ciągle wznawiam ten temat. Tyle, że chciałem zapytać CZY WARTO KUPIĆ EDYCJĘ LIMITOWANĄ TEGO ZEGARKA, ILE KOSZTUJE I JAK WYGLĄDA Z JEJ DOSTĘPNOSCIĄ? Pozdrawiam. EDIT: No proszę pomóżcie. :-D EDIT2: To może chociaż napiszcie czy warto kupić tą nową wersję Risemana (GW-9200-1ER)...
 12. Dzięki. Teraz już wiem co chciałem. Jak wspomniałem jeśli chcecie napiszcie coś, co przed zakupem powinienem wiedzieć, a nie zostało wspomniane.
 13. Witam. To mój pierwszy post, więc bądźcie przygotowani na liczne braki w wiedzy. Na wstępie powiem, że teraz mam Casio MTD-1058. Kupiłem go dwa lata temu i nosiłem cały czas, więc trochę mi się znudził. A Riseman już wtedy rzucił mi się w oko, lecz teraz postanowiłem go kupić. Przeczytałem wszystkie 23 strony w tym temacie, oraz zobaczyłem recenzję Mudmana tego samego autora recenzji, co tu (gratuluję- obie recenzje rzetelne). Ostatecznie podjąłem decyzję zakupu Risemana, tym bardziej, że jest tu polecany. I chociaż nie jeżdżę w góry i jestem ostrożny w stosunku do zegarków nawet w codziennym użytkowaniu, to raz po raz uderzy się w coś kopertą zegarka itd., więc G-Shock to dla mnie fajna sprawa. I teraz pytanie. Mianowicie: zegarek wyposażony w funkcję Wave Ceptor pobiera godzinę z anteny. Czy jest możliwość "odłączenia się" od tego i ustawienia godziny lokalnie, w zegarku? Po zakupie jestem świadom, że potrzebne będą kalibracje, ale dla mnie to nie kłopot. Jeśli chcecie, to napiszcie mi coś co powiedziane jeszcze tutaj nie zostało, a powinienem wiedzieć.Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.