Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MacBlo

Użytkownik
 • Content Count

  39
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Początkujący
 1. Nie, nie prowadzę ankiety, pytam z czystej ciekawości. Zazwyczaj fora internetowe służą do wymiany doświadczeń i opinii na różne tematy.
 2. Pytanie czy podanie numeru jest obligatoryjne, czy nie wystarczą tylko cechy charakterystyczne (jak np. model, zdjęcia itp). Jak mi ukradną telewizor z mieszkania, to niekoniecznie muszę znać jego numer seryjny? Kwestia dyskusyjna, nie każdy przedmiot posiada numer seryjny a jakoś kradzież można zgłosić.
 3. Nie udowodnić, tylko przedmiot musi się znajdować w KSIP'ie (Krajowy System Informacyjny Policji). Czyli ktoś go musiał zgłosić wcześniej jako kradziony. Powiem szczerze, że nie wiem na jakiej podstawie kradzione rzeczy tam trafiają i w jaki sposób są identyfikowane (szczególnie zegarki, bo samochody to łatwe, telefony też, rowery też mają jakieś swoje numery?). Wydaje mi się natomiast, że jeżeli ktoś ma goły zegarek, bez żadnych papierów i nie potrafi wskazać, w jaki sposób go nabył, to prawdopodobieństwo jest dosyć duże. Oczywiście nikogo tutaj o nic nie oskarżam, tak sobie tylko dywaguje.
 4. Zgadzam się w zupełności - droga raczej trudna i mozolna, natomiast nie niemożliwa. Na wstępie na pewno sprawdziłbym, czy gość który wystawia zegarek na aukcji ma na niego papiery - jeżeli tak, to sprawa jest jasna, jeżeli nie, to wtedy dłubie się dalej. Nawet jeżeli to nie ten zegarek, to gość najprawdopodobniej dostaje zarzuty za paserstwo.
 5. Zeznania świadków, poświadczenie że zakupiło wymienioną rzecz (np. koreposndencja lub zeznanie poprzedniego właściciela), zgłoszenie o zagubieniu itp. Facet, co do którego zachodzi domniemanie, będzie musiał też jakieś dowody że zakupił zegarek legalnie przedstawić. Nie mówię, że to gwarantuje odzyskanie zegarka, ale takie mechanizmy funkcjonują.
 6. Cześć, Być może nie jest to fortunny temat, gdyż dotyczy on pieniędzy a dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają, ale jednocześnie jest to też coś co mnie spędza sen z powiek na co dzień, a ciekawi mnie jak wy podchodzicie do zegarkowego "mindsetu" i "bankrollu" ???? Dokładniej chodzi mi, jak u was wygląda zarządzanie pieniędzmi w zakresie zakupu zegarów. Wiadomo że jest to kwestia bardzo względna, bo dla jednego kupno lorusa za 300zł będzie nie lada wyzwaniem, a inny ROLEXA czy Omegę (nie wspominając już o znacznie droższych manufakturach) zakupi podczas cotygodniowych, niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Nie mniej jednak, takich skrajnych sytuacji jest mniej, a większość z nas (przepraszam za sformułowanie) obraca się w granicach tzw. klasy średniej co oznacza, że w sumie nas stać na wszystko i na nic ???? Mam szczerą nadzieje, że sytuacja będzie się w naszym kraju mimo wszystko zmieniać w kierunku zwiększania zarobków, natomiast póki co zakładam, że zakup zegarka za 5, 10 15 czy 20k dla większości statystycznej jest mimo wszystko jakimś wyzwaniem, do którego się przygotowujemy. I o to właśnie drodzy forumowicze chciałem zapytać - jak podchodzicie do kwestii zakupu zegarków? Interesuje mnie to czy np.: zakładacie sobie budżet możliwy do wykonania, czy kupujecie pod wpływem chwili? Planujecie na długo przed zakupem (ile?), czy np. wykorzystujecie napływ dodatkowej gotówki i kupujecie, co wam się w danej chwili podoba? Czy zakup zegarków wiąże się z ograniczeniem wydatków w innych dziedzinach życia (np. wakacje, telefony, komputery), czy tak planujecie wydatki, żeby starczyło też na inne przyjemności? Ile najwięcej udało wam się % pieniędzy przeznaczyć na zakup zegarka (2 miesięczne pensje, więcej, mniej?) Czy traktujecie to jako inwestycje, hobby, podkreślenie statusu społecznego czy z jeszcze jakiś innych pobudek? Cokolwiek innego co wam przyjdzie do głowy Jeżeli podobny temat pojawił się już wcześniej to przepraszam, nie sposób ogarnąć tego natłoku informacji. Mam nadzieję, że rozwinie się ciekawa dyskusja ???? Pozdrawiam Maciek.
 7. Daj znać jak się sprawa zakończy, bo jestem niezmiernie ciekaw czy zguba się odnajdzie po prawie 3 latach.
 8. Cześć Nowym użytkownikiem forum nie jestem (sprawdziłem, że konto zostało założone w 2012 roku), ale od dłuższego czasu do was nie zaglądałem. Jak zaglądałem w miarę regularnie, to moje uczestnictwo kończyło się na biernym przyglądaniu się - jest na takiego użytkownika nawet specjalne sformułowanie (było chyba w milionerach ostatnio, może ktoś pamięta?). Bierna postawa wynikała też poniekąd z faktu, że nie miałem się za bardzo czym pochwalić. Po dłuższym czasie uznałem, że zainteresowanie zegarkami, na które człowiek finansowo sobie nie może pozwolić, jest jak lizanie loda przez szybę. I nadal tak jest, moja kolekcja w ogóle się nie powiększyła (zawsze jest coś ważniejszego do wydania pieniążków, też tak macie?), to uznałem jednak, że człowiek jakieś hobby mieć musi, a lepsze to niż Bloodborne na PS4 (graliście? świetna gra! ) Stąd też powrót do tematu. Plany zakupowe oczywiście też się pojawiły, ale o tym może innym razem Póki co moja skromna kolekcja prezentuje się następująco: Atlantic Worldmaster 21 jewels G-shock (tzw. wół roboczy) GW-3500 Tissot - zabijcie mnie a nie pamiętam, dostałem ten zegarek na komunię (czyli jakieś hmm... 23 lata temu). Przypomnę sobie w domu i zaktualizuje Edit: Tissot PR 50 J178/278 - biała tarcza I to tyle. Dzięki i do zobaczenia na forum!
 9. MacBlo

  Podrobki Casio

  Lokalizacja podana w aukcji, niestety mam 300km do niego. Zapytam czy wysyła za pobraniem.
 10. MacBlo

  Podrobki Casio

  Zdjęcia są ładne, ale śmierdzi mi to na kilometr.Myślę czy nie zaryzykować w sumie, ale zobaczymy co inny powiedzą, może ktoś się z tym już spotkał
 11. MacBlo

  Podrobki Casio

  Hej, co myślicie o tym? http://allegro.pl/zegarek-gd-x6900tc-5er-g-shock-g-shock-okazja-i5401855706.html Cena zaporowa jak dla tego modelu, dodatkowo już 3 raz aukcja, gdzie ten zegarek przechodzi przez ofert kupna, więc obstawiam że to fake. Jeżeli to już było to sorry, nie przeglądam forum regularnie a akurat czaje się na ten model
 12. Pomoże ktoś zidentyfikować zegarek na poniższym zdjęciu? Dodam że jego właścicielem jest prezes jednej z największych firm ubezpieczeniowych w Polsce (przepraszam za słabą jakość zdjęcia, niestety mogłem jedynie zrobić screenshota):
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.