Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

barekmaran

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  31
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący
 1. Cal 1012. Numer mechanizmu wskazuje na 75r. Koperta została amatorsko odnowiona. Tarcza jest ładna i moim zdanie nie ruszana, mechanizm też ok. A koperta stalowa więc jeśli będzie wiadomo jak wyglądał oryginał to powinno się dać coś zrobić Dziękuje za linka. Przynajmniej wiadomo, że taki numer istniał.
 2. Nowe numery wyglądają na nabijane w fabryce, zaś stare są zlikwidowane w taki sposób, ze ta operacja jest widoczna, nikt tego faktu nie próbował ukrywać. W przypadku "przebiajnia" numerów raczej robi się to tak by nic nie było widać. Z tego co wiem zdarzały się sytuacje zmiany referencji przez producenta, dlatego staram się dowiedzieć czy tak nie było w tym przypadku.
 3. Witam. Rozważam renowację koperty OMEGI, ale natknąłem się na problem z ustaleniem wyglądu zegarka w momencie gdy opuszczał fabrykę. Mam numer z dekielka, wklejam zdjęcie, ale sytuacja jest o tyle dziwna, że usunięto część numerów i nabito nowe. Po tym nowym numerze nie potrafię znaleźć zegarka na stronie Omegi. Proszę o wskazówkę, pomoc w ustaleniu oryginalnego wyglądu zegarka. Pozdrawiam.
 4. Tarcza jest ok moim zdaniem, zarówno kolor jak i szlif w pionie. Wskazówki wyglądają jak nowe nie wiem czy są zmienione. W takiej konfiguracji kolorystycznej tarcza - wskazówki omegi z tego okresu występowały więc jest chyba ok. Nie znalazłem identycznego egzemplarza nigdzie więc głowy za nic nie dam. Na ten moment w mojej opinie koperta do zrobienia i ew. mechanizm do serwisu i będzie jak najbardziej ok. Dzięki za sugestie.
 5. Może teraz się uda lepsze zdjęcia wstawić. Fotki swojego mogę przesłać na maila w dobrej jakości, ale wzorzeć mam tylko mały zestrony OMEGI OK poddaję się dzisiaj z tym zmniejszaniem zdjęć. Na maila mogę podesłać, gdybyś dał adres. Dzięki za zainteresowanie.
 6. Witam. Rozważam renowację stalowej koperty zegarka. Ktoś ją wypolerował i straciła oryginalne szlify, krawędzie też ucierpiały. Zastanawiam się czy jest to możliwe, komu to zlecić i ile by to ewentualnie kosztowało. Zegarek mi się podoba bo ma ładną tarczę i jest duży ok. 37 mm bez koronki. Proszę o rady w tym zakresie.
 7. Potocznie Rolex kojarzy się ze szpanem, ale jeśli poczytać o historii to np. można się dowiedzieć o np. takich historyjkach, że na początku XXw. archeolodzy biorący udział w wykopaliskach na pustyni przekonali się, że tylko Rolex jest w stanie przetrwać burzę piaskową, wszystkie inne zegarki padły od pyłu. I takie cos do mnie przemawia jak najbardziej, historia marki budowana na jakości produktu. Nie stać mnie na taki zegarek, na pewno nie wszystkie modele mi się podobają, ale coś bym wybrał z pewnością i z przyjemnością nosił nie przejmując się opiniami innych.
 8. Gratuluję nabytku i nie dziwię się, że był na liście życzeń. Wstaw dobre fotki po spa.
 9. Stare zegarki wciągają, kupiłeś pierwszy będą i następne. Przynajmniej u mnie tak było, ładny kolor tarczy.
 10. Fajna ta Omega i stan fajny, jakie to lata 70-80?
 11. Śliczna, jaki to ma rozmiar, bardziej damka czy męski?
 12. Dla mnie temat bomba, sam jestem za cienki by móc zweryfikować takie okazje, a w tym temacie będę się mógł podszkolić.
 13. I jeszcze ta wiedza idzie w parze z talentem do wynajdowania takich cudów. Normalnie od samego zaglądania tutaj rodzi się we mnie potrzeba posiadania czegoś podobnego.
 14. Dzięki za dobre słowo, przed zakupem obawiałem się wtopy typu, że to składak lub malowanka, ale w tych pieniądzach to chyba nawet nie można by nic wykombinować. Na zdjęciach tego nie widać, ale w świetle na tarczy wychodzi taki złoto brązowy kolor, bardzo fajnie to wygląda.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.