Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

btard

Użytkownik
 • Content Count

  130
 • Joined

Community Reputation

39 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  GOP

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Pycha kroczy przed upadkiem, może przypomnisz sobie za rok czy dwa słowa "kibiców" 😜
 2. Oczywiście, przecież to żaden problem zweryfikować samemu korzystając z trybu prywatnego przeglądarki lub wylogowując się.
 3. Nie pokaże, bo podforum Sprzedam jest niewidoczne dla gości/osób niezalogowanych. Google nie indeksuje, możesz wystawić białego kruka za ułamek ceny, a "przeciętny Kowalski" szukający go nie dowie się, że taki przedmiot jest wystawiony na sprzedaż.
 4. Wprowadzasz w błąd, ma serwis w Polsce i z tego co wiem to więcej niż jeden. Na Śląsku wysyłałem swojego na gwarancyjną regulację do Chorzowa, przeszło bez jakiegokolwiek zająknięcia z kartą gwarancyjną z Włoch. https://zegarmistrz.chorzow.pl/serwis/autoryzowany-serwis-hamilton/
 5. Tak więc po nocy z płatnym bazarkiem, rzeczywistość i ostatnie posty wyglądają następująco (załącznik). 10 wątków z 14 ostatnich, które wyświetliły mi się jako "nieprzeczytane" zawierają dane jak na obrazku. Swoją skuteczność w w/w stwierdzeniu określam na 71%. Postanowiłem podeprzeć to jakimiś dowodami, żeby nie być posądzonym o wtykanie kija w mrowisko czy inne tego typu sprawy
 6. W sensie w przypadku gdy nie smakuje mi danie w restauracji to mam po prostu zrobić lepsze zamiast dać kuchni informację, że coś jest nie tak? Ostatni raz wystawiałem zegarki tutaj ze dwa lata temu, w międzyczasie były wystawione w innych kanałach sprzedażowych, gdzie miałem zdecydowanie większe zainteresowanie. Suma sumarum, z kilku zegarków wystawionych tutaj sprzedałem jedynie jeden, reszta poszła w miejscach gdzie nie zapłaciłem ani złotówki. Nie rozumiem ironii co do FB - nie mają większych zasięgów? Nie są darmowe? Również sugeruję dystans, nie prowadzicie tu (na zegarkiclub.pl, w działalność kmziz nie wnikam) żadnego klubu i nie ma żadnych władz. Prowadzicie tu forum internetowe jakich wiele w Internecie, są administratorzy, nie władze klubu. Jest rejestracja na forum, nie zapis do klubu. A jeżeli w założeniach miało być inaczej to dziwne, że nie zauważyłeś jak przez lata ewoluował Wasz "produkt". O tym, że Ty jesteś tu górą, a ja jestem smarkiem dałeś już znać w pierwszym zdaniu. Nie czytając między wierszami pominąłeś jeden, ważny aspekt całej mojej wypowiedzi - ja tu kupuję, nie sprzedaję. Po zmianach nie będę mógł tego robić. I takich smarków jak ja, jest tutaj więcej niż sprzedających. Bez smarków pozostanie Wam jedynie kółko wzajemnej adoracji, ale z czasem i one sobie pójdzie, bo nie będą mieli poklasku.
 7. Prowizja od wartości czy od ogłoszenia? Bo 5zł od zegarka w przypadku F91W to ponad 10% wartości, w przypadku Omegi promil. A jeżeli od wartości to dlaczego Omega miałaby być droższa? Miejsca w bazie tyle samo temat zajmuje, a odpowiedzialności za transakcję i tak żaden administrator forum nie bierze. Na Allegro, OLX czy Chrono24 prowizja procentowa ma jak najbardziej sens, bo są tam programy ochrony kupujących, które do 10 tys. działają całkiem sprawnie. Wiadomo - większa kwota, większe ryzyko po stronie serwisu, gdy będą musieli zwrócić pieniądze z własnej kieszeni. Z tego co się orientuje to tutaj administracja w żaden sposób nie wchodzi i nie pilnuje bezpieczeństwa transakcji, nie oferuje Escrow. No i druga sprawa - po co ktoś miałby wystawiać tutaj płatne ogłoszenie, skoro na grupach FB są większe zasięgi, a ogłoszenie można wystawić za darmo. Na OLX/Allegro zasięgi również są większe, a za zapłacona prowizję kupujący ma zabezpieczenie, a ja łatwą wysyłkę. Na Chrono24 escrow broni się sam. Szkoda, bo dużo osób sprzedawało tutaj całkiem fajne paski, które jednej osobie nie podeszły, a drugiej już mogły się spodobać. Kto zapłaci 5zł prowizji za wystawienie paska NATO z Aliexpress o wartości 15-20 złotych? Tak ktoś mógł dostać nietrafiony pasek z kraju, od ręki. Aktualnie pójdzie na FB lub do szuflady na potem, bo nikt nie będzie wywalał 5zł na zrobienie przysługi losowej osobie z forum. O początkujących strapmakerach, którzy wystawiali swoje prace w cenie takiej, żeby im się za materiały zwróciło nawet nie wspominam, bo oczywiste jest to, że takie ogłoszenia również znikną. Stwierdzenia, że jak ktoś chce FVAT to dostanie, ale usługa będzie droższa o ten podatek - nie skomentuję, podziwiam jedynie odwagę, że ktoś pisze takie posty na otwartym forum podpisując się imieniem, nazwiskiem i posiadając swój wizerunek w awatarze.
 8. Podsumowując forum - jest tu niewielkie grono osób z dużą wiedzą, którzy pomagają w identyfikacji/naprawach zegarków. Jednak zdecydowanie więcej jest osób, które boją się samodzielnie wyregulować czy nawet zdjąć bransoletę, żeby nie porysować zegarka. Większość nowych postów jest w tematach Kącik miłośników marki XYZ, gdzie w PP, AP 50 ludzi podziwia zegarek jednego posiadacza, w Rolexach wieczna gównoburza na każdy temat i narzekanie na listy kolejkowe. W reszcie kącików od Omegi do chińskich wynalazków jest Instagram w skali mikro - codzienny wristshot zegarka. Oprócz tego był jeszcze bazarek i codzienna dawka "jaki zegarek do XYZ" kupić. Po zmianach zostaje: - kilka wątków tygodniowo o identyfikację, lecz bez możliwości wyceny zegarka - kąciki tematyczne będące galeriami i miejscami do chwalenia się swoim zegarkiem, ewentualnie miejscem do ponapinania się - zdublowane pytania co kupić w określonym budżecie Pierwszy i ostatni punkt nie interesuje raczej większości osób, bo ile można czytać w kółko to samo. Pozostają kąciki, a jeżeli ktoś nie przepada za chwaleniem się i nie chce psuć sobie humoru gównoburzami to nie pozostaje nic. Strzał w kolano za kilka złotych.
 9. Odbierałem pół roku temu osobiście zegarek w Kraffie, odbiór trwał prawie 2 godziny, bo tak się z chłopakami zagadałem. Bardzo konkretni i serdeczni. Porozmawiaj bezpośrednio z nimi, prawie na pewno nie zostawią Cię na lodzie.
 10. Próbowałem kupić w grudniu bb36 na bransolecie - żaden sprzedawca nie chciał zejść na 10-10,5 tysiąca. Ostatecznie udało mi się szczęśliwie kupić jakiś nietrafiony prezent po świętach, 3 dniowy zegarek, w foliach za 2300 euro. Dzwoniłem do WKruka parę dni temu i nie mają pojęcia kiedy będą dostępne. Wydaje mi się, że kolega tropik79 trochę zaniżył wycenę tego zegarka, ale to tylko moje przypuszczenie, bo pomimo tego że często pojawiają się chęci kupna takiego zegarka to nie znam realnego popytu na niego. Pewien polski egzemplarz za 11500 na Ch24 wisi już ponad miesiąc.
 11. O Panie, czapki z głów. Profesjonalna robota Jest identycznie, więc powtarzalnie. Zakładam, że tak ma być. Bardzo, bardzo Ci dziękuję!
 12. Człowiek głupi, zupełnie o YT zapomniał. Po porównaniu pod podobnym kątem wygląda jak moja sztuka, więc chyba ten typ tak ma a ja dostałem rykoszetem za szukanie dziury w całym z odległości paru centymetrów Po przemyśleniu sprawy ma to sens, w ten sposób unika się kontaktu pomiędzy koronką a kopertą w czasie nakręcania Dziękuje Ci bardzo.
 13. Szukałem kilka minut zdjęć w Internecie ale każde jest zrobione pod minimalnym kątem, przez co nie mam pewności czy tej przerwy nie ma czy jest jedynie niewidoczna. W międzyczasie zapytałem bezpośrednio producenta, ale liczę że może znajdzie się tu jakiś posiadacz ręcznego mechanizmu w kopercie Stowy i da znać jak u niego to wygląda
 14. Dotarł do mnie Marine 36 w wersji hand wound. Czy takie osadzenie koronki jest normalne? W pełni wciśnięta, a mimo to nie przylega do koperty. To mój pierwszy zegarek nieautomatyczny, ale mam wątpliwości czy tak to powinno wyglądać.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.