Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Casper_rsi

Użytkownik
 • Content Count

  167
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  łódzkie
 1. Pewnie, że składak. Sam składałem . Kamerę mam w domu jakąś czy co ??
 2. Kolejna moja Wolna. Ta wersja jest znacznie popularniejsza. Niestety egzemplarz po przejściach, tarcza mocno porysowana i brudna. Mycie niestety nic nie zmieniło. Nawiasem mówiąc wszystkie Wolny/ Almazy jakie mi wpadły w ręce były w stanie tragicznym. Jako ciekawostka - kształt klocka na włosie w tym egzemplarzu jest trójkątny (i wycięcie w mostku), nie pasuje więc częściej występujący balans z półokrągłym klockiem.
 3. Nie znalazłem lepszego wątku aby pokazać moje zegarki z 2809 odgrzewam więc kotleta. Ta Wolna zaczęła u mnie życie jako tarcza w agonalnym stanie. Do kompletu udało mi się zdobyć Almaza, były więc już i wskazówki (mam nadzieję że są właściwe) Brakowało tylko mechanizmu 2809 na 22j z mikroregulacją i odpowiedniej koperty. Po poszukiwaniach trafiło się to: Dla mniej wtajemniczonych dodam tylko, że z Almaza 18j NIE pasują do Wolny/ Wostoka 22j koło wychwytowe, oraz koła przekładni chodu. Sprężynę, kotwicę, koło balansowe, naciąg, przekładnię wskazań można zamieniać. Całość, jak zerknąłem na daty zdjęć zajęła 4 lata. Oczywiście nie szukałem części na siłę jak się coś trafiło to brałem, bez ciśnienia. Tarcza oczywiście myta i szorowana na wszystkie możliwe sposoby. Przy okazji zdobyłem się na odwagę i zacząłem zabawę z luminoforem. Efekt końcowy po latach cieszy podwójnie:
 4. Dzięki bardzo za radę. Wieczorem spróbuję może się uda.
 5. Poratuje ktoś sekundnikami z długą tulejką do Rakiety ?? Najchętniej złote lub czarne, długie. W zamian mogę wspomóc innymi częściami lub żywą gotówką.
 6. Witam Uzbierałem 4 Wostoki z serii, niestety nie wiem czy były jeszcze inne wersje. Na stronie Gordona znalazłem tylko złotego. Jest tam z paszportem (1981r). W katalogach nic nie mogę znaleźć. Nie są to jakoś wyjątkowo unikalne egzemplarze, ale mają swój urok. Może ktoś wie w którym katalogu były ??
 7. Ma ktoś może na zbyciu sekundnik do rakiety ?? Potrzebny jest żółty do automatu (oczywiście z długą tulejką). Kupię, wymienię na inne części. Ewentualnie jakiś padnięty mechanizm/ zegarek.
 8. Automat Kirowa miał podobną tarczę. Ale opis Rodina i 22 kamienie.
 9. Arni, gdyby związek z Pobiedą nie układał się za dobrze chetnie Cię od niej uwolnię.
 10. Ktoś zrobił sobie składaka, koperta nawet jakoś pasuje kształtem do tarczy. http://allegro.pl/sliczny-zegarek-poljot-i5821456137.html Ale medal dla kogoś kto bez rozbierania zegarka przełaczy datę.
 11. Koledzy co to za wynalazek ?? Mechanizm widzę pierwszy raz w życiu, wygląda na jakiegoś składaka: http://allegro.pl/rzadki-kolekcjonerski-poljot-17-kamieni-mala-sek-i4170986082.html Jest duży luz między mechanzmem, a kopertą. Sam mechanzm wygląda na wybrakowany. Oczywiscie moge się mylić. W opisie jest info, że to mechanizm na bazie 3133.
 12. Poljot na 100% oryginał. Mam takiego samego i długo szukałem go po katalogach. O ile dobrze pamiętam był w katalogu Poljota z '72 roku.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.