Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Many70

Użytkownik
 • Content Count

  489
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

29 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

409 profile views
 1. Ładna kolekcja, ten gościu co mi sprzedawał powiedział że koła zębate mają tzw. wilcze zęby.
 2. Dziękuję za info, wynika że te mechanizmy są dość rzadkie.
 3. Witam!! Chciałbym prosić o identyfikację mechanizmu, jaka firma robiła te mechanizmy. Pozdrawiam!!
 4. No i sprawa wyjaśniona, Erzlot trafiłeś w dziesiątkę, wczoraj odkręciłem tylną klapę i ukazał się mechanizm HAU, są tam dwa numery 35 12, może data?!
 5. Witam!! Jak w temacie chciałbym prosić o identyfikację sygnatury zegara Pozdrawiam!!
 6. Many70

  Citizen BLG

  Koperta prostokątna, kaliber Citizen 150, 21 kamieni. Zdjęcia:
 7. Many70

  Citizen BLG

  Witam!! Mam w posiadaniu zegarek Citizen BLG i chciałbym prosić forumowiczów, co oznacza te BLG. Pozdrawiam!!
 8. Dzięki Piotrze, człowiek cały czas się uczy, nie wiedziałem że mechanizmy zależą od rodzaju koperty.
 9. Dziękuję Wam za odpowiedzi, szukałem w sieci i tylko znalazłem biografię zegarmistrza. Trochę się różni kaliber 19 od mojego ale to tylko przemiana kół, na ranffie jest napisane że najpierw był wyryty symbol omegi, a od 1903 był wyryty napis omega tak jak u mnie. Pozdrawiam!!
 10. Many70

  Nasze Budziki

  Też się pochwalę nowym nabytkiem. Budzik V*F (Georges Verges & Fils) z mechanizmem Japy Freres
 11. Witam!! Kupiłem zegarek Omega i chciałbym prosić o informację o tym zegarku i mechaniźmie. Na dekielku znak Omegi i pod nią znak puncy srebra (polska?) głowa kobiety i cyfra 3, pod puncą jak i na drugim dekielku napisy Brauswetter Janos Szegeden, była jakaś współpraca między omegą a węgierskim zegarmistrzem? Jaki jest kaliber mechanizmu. Pozdrawiam!!
 12. Właśnie!! Trzeci to chyba szwajcar w stylu amerykańskim, podobny do Waltham.
 13. Witam!! Nabyłem parę zegarków kieszonek i mam prośbę o informację o nich. 1) Alpina - nigdzie nie mogę znaleźć kalibru mechanizmu. numer mechanizmu 84773 z jakich lat może pochodzić. 2) Czy jest to LeCoultre z regulacją antywstrząsową Bregueta. 3) Zegarek bez żadnych napisów i numerów tylko punca srebra, prośba o informację co to za mechanizm. Pozdrawiam!!
 14. Witaj!! Napisałem do firmy Longines, czekam na odpowiedz, Poszperałem w necie i znalazłem podobny kaliber 20B. Pozdrawiam!! Właśnie mi przysłali maila z taką treścią: Further to your request, we are pleased to provide the information contained in Longines' handwritten registers: The original serial number 622'679 identifies a hunter pocket watch in silver. It is fitted with a Longines manually wound mechanical movement, caliber 20E and was invoiced on 20 February 1897 to the company M. L. Rosenblatt, which was at that time our agent for the Russian Empire.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.