Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

polimerek

Użytkownik
 • Content Count

  189
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

225 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Recent Profile Visitors

515 profile views
 1. Za tarczą do ustawiania godziny budzenia, jest koło z wycięciem, gdy pręt wpadnie w to wycięcie wówczas włącza dzwonek (oczywiście jeżeli sprężyna jest naciągnięta) Godzinę dzwonka ustawiamy na wskazówce godzinowej. Na zdjęciu budzik włączy się przed godziną 3. Tak jest u mnie.
 2. Podróż do okoła świata, samolot wpadł w lekkie turbulencje🙂 VID_20240607_161555.mp4
 3. Oczywiście że poprawia humor. Tak mi się wydawało że wszystko jest ok.
 4. Zaraz się okaże, że zegar to podróba🙂 żartuje, popatrz na te zdjęcia.
 5. Na szczęście mój zegar ma nabitą starą pieczątkę zegarmistrza na plecach z mojego miasta ( jest nazwa miasta ), a ja nie jestem ze śląska, tak więc ten zegar nie może pochodzić od twojego znajomego 🙂 Do Świebodzic trochę kilometrów mam, ale postaram się przywieść, oczywiście po uprzednim uzgodnieniu. Przy okazji, jaką techniką wykonywali takie zdobienia ? wytrawianie czy grawerowanie ?
 6. 😯😐😯😐 ok. myślę że mój mistrz sobie z nim poradzi, tak jak z Concordią która teraz naprawdę dobrze śmiga. Qrcze zegar strychowy.
 7. Wrzucę później kilka zdjęć mechanizmu.
 8. To raczej mało prawdopodobne, zegar wymaga serwisu, jak sądzę długo przebywał w stanie spoczynku, ale takie lubię najbardziej, jednak istnieje ryzyko, że nie da się uruchomić, serwis nie dysponuje częściami zamiennymi😯
 9. A to ciekawe, możesz sprawdzić czy był u znajomego ?
 10. GB BRAUNAU LINKOWY 2-WAGOWY z 1900 r. w stylu rokoko i GB kominkowy drewniany z 1892 r. równie ładny.
 11. Witam, chciałbym swój zegar GB pokazać na wystawie np. w Świebodzicach, jak to się odbywa ? Czy wystarczy się po prostu zgłosić?
 12. polimerek

  A. Willmann ?

  O to fajnie, dzięki będzie uruchomiony i do kolekcji.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.