Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zegarki Błonie

Użytkownik
 • Content Count

  30
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Zegarki Błonie

 1. Panie Piracie, Pracujemy nad zupełnie nowymi modelami, a niezależnie od tych działań powstaje reedycja pierwszego zegarka z dwiema nowymi tarczami. Jeżeli chce Pan mieć też swój udział i głos w tym projekcie to zapraszamy to obejrzenia dwunastu przygotowanych przez nas wariantów.
 2. Dzięki za dotychczasowe komentarze. Dla przypomnienia - żeby długo nie szukać - pierwsza edycja z białą tarczą jest zakończona na liczbie 500 sztuk. Powstanie kolejna z tarczami w dwóch wersjach kolorystycznych - ecru i czarnej - również seria limitowana. Chcemy poddać waszej ocenie kilka wariantów, które zaprezentowaliśmy tutaj: http://zegarkiclub.p...z-oo/?p=1446597 http://zegarkiclub.p...z-oo/?p=1446602 Wybrane tarcze wyprodukujemy w formie prototypowej, na bazie której podjęta będzie decyzja dotycząca tego, która wersja wejdzie do produkcji.
 3. Łowca jeleni - dobry film, ale może chcesz wyrazić swoje zdanie o tarczach ecru i czarnej? Czekamy wciąż na opinie. Każda wypowiedź w temacie jest dla nas cenna.
 4. Spokojnie, nie będziemy robić ani Benettonu, ani Wellingtona.
 5. Ciekawe spostrzeżenia, dzięki! Mateuszu, a nie byłeś może obejrzeć obecnego modelu na żywo? Może koronka by do Ciebie "przemówiła"
 6. Po tych pierwszych postach widać, że raczej minimalizm wam się podoba - krótsze indeksy albo brak. A nie zaciekawiły was te ciemne, grafitowe wskazówki i indeksy na tarczy ecru nr 10? Czerwień ewentualnie na wskazówce sekundowej, a co z wariantem nr 7?
 7. Zapraszamy do dzielenia się opiniami w pierwszym wątku o nowym zegarku Błonie: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/113655-nowe-b%C5%82onie/page-11 W tym miejscu rozmawialiśmy o naszym wywiadzie, dlatego lepiej będzie, jeśli jednak opinie o tarczach będziemy dzielić na wątku ogólnym.
 8. Witamy ponownie, Na wątku z naszym wywiadem zamieściliśmy różne warianty tarcz w kolorze ecru i czarnej. Jadnak wszystkie wasze opinie chcieliśmy zgromadzić w tym miejscu. Zapraszamy do obejrzenia naszych propozycji: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/118208-zegarki-błonie-wywiad-z-właścicielami-firmy-błonie-sp-z-oo/?p=1446597 http://zegarkiclub.pl/forum/topic/118208-zegarki-błonie-wywiad-z-właścicielami-firmy-błonie-sp-z-oo/?p=1446602
 9. Czerwona wskazówka sekundowa, czy jednak srebrna? Oto jest pytanie...
 10. Czekamy na wasze sugestie i opinie. Co myślicie o zmianie koloru wahnika (dopasowanie do czarnej tarczy)?
 11. Zgodnie z obietnicą przedstawiamy Wam nasz kolejny projekt. Produkcja pierwszej edycji jest limitowana do 500 sztuk. Z racji tego, że zegarek cieszy się sporą popularnością, a klienci chwalą sobie kopertę ze względu na jej ergonomiczność, użyjemy jej także do kolejnej edycji z tarczą w dwóch wersjach kolorystycznych – ecru i czarnej – również w limitowanej liczbie sztuk. Chcemy dostosować tarczę do opinii naszych klientów, obecnych oraz potencjalnych. Postanowiliśmy więc stworzyć kilka wariantów, które chcielibyśmy poddać Waszej ocenie. Wybrane tarcze wyprodukujemy w formie prototypowej, na bazie której podjęta będzie decyzja dotycząca tego, która wersja wejdzie do produkcji.
 12. Kilka swoich najbliższych pomysłów pokażemy na Forum niebawem. Przygotowujemy grafiki. Pomysłów jest dużo, gorzej z realizacją - każda koncepcja natrafia na pewien opór (techniczny, ekonomiczny itd.). Ale małymi krokami konsekwentnie idziemy dalej. W planach są nie tylko "inspiracje", ale powiemy o tym, gdy nabiorą trochę więcej kształtów. Dzięki za wszystkie słowa wsparcia i tę konstruktywną krytykę.
 13. Z kosztami będzie trudno zwłaszcza, że chcemy przenosić produkcję do Polski. Z pewnością bardziej budżetowe byłyby kwarce, ale na nie się nie zdecydujemy - tylko mechaniczne wchodzą w grę. Dzięki za życzenie powodzenia
 14. Krytyka powoduje, że rzeczywiście musimy zimno ważyć słowa i do tej pory trudno nam było okazać radość z powodu tego co robimy. Pytania w wywiadzie były zadane pod kątem uwag z Forum, a nie brano pod uwagę "czynników ludzkich". Być może w kolejnych wywiadach, czy spotkaniach będziemy mogli pokazać także "pozytywny PR" PS - Na spotkaniu u p.Mellera był obecny, co widać na zdjęciu, Maciej Morawski (Kierownik Zakładu), z Blonexem na ręku. Ale wywiad dotyczył nowego zegarka i nie zwróciliśmy uwagi na stare modele.
 15. Jak już pisaliśmy, w naszym Zespole są osoby mające wieloletnie doświadczenie w serwisowaniu różnych marek. Przekonaliśmy się, że jest wiele rodzajów szkieł szafirowych, stali szlachetnych, mechanizmów jednego kalibru itd. Inni zegarmistrzowie z Forum powinni to potwierdzić. W nowym zegarku Błonie dobieraliśmy najlepsze dostępne materiały i jesteśmy pewni, że cena jest adekwatna do jakości oraz poniesionej pracy.
 16. Niestety stal stali nie równa. Nie jest w cale oczywiste jaki skład ma stal, którą dana marka stosuje. Podkreślamy jedynie, że korzystamy ze sprawdzonych materiałów, za które możemy ręczyć. Dziękujemy za informację. Jest istotna tym bardziej, że sam posiadałeś Zodiaka. Koperty typu II były również zakręcane, a nam zależało na czerpaniu inspiracji nie tylko od jednego modelu.
 17. Porównanie z Seiko 5 było tylko odpowiedzią na wcześniejszy post Pavlitto84.
 18. Przedstawiony Zenith posiada podobne szkło i tarczę do starych Błoni, aczkolwiek kopertę ma zupełnie inną, co widać bardziej od strony dekla: Nowy zegarek Błonie posiada kopertę zwężającą się w stronę zakręcanego dekla. Było to charakterystyczne właśnie dla starych kopert. Jeżeli chodzi o następne projekty - dziękujemy, że trzymasz kciuki. Na pewno damy o nich znać na Forum. Czekamy też na uwagi po obejrzeniu zegarka na żywo.
 19. Citizen jest właścicielem Miyoty, więc ponosi inne koszty tego mechanizmu. Ponadto jeszcze raz przypominamy, że jest istotna różnica między 500 sztuk, a 500 000. Nawiązując jeszcze do jakości i wykonania. Korzystamy z usług niemieckiej firmy, która swoje fabryki przeniosła do Hong Kongu. Osobiście sprawdziliśmy jak wyglądają linie produkcyjne, montaż i całe zaplecze tych fabryk. Zegarki powstają na najnowocześniejszych szwajcarskich frezarko-obrabiarkach, które na pewno znajdują się również w wielu tzw. europejskich manufakturach. Z pewnością koperta, która powstała w Niemczech uzyska bezkrytyczną aprobatę, jednakże poza ceną może nie różnić się niczym od wschodnich odpowiedników. W dzisiejszych czasach produkty z okolic Chin mają złą sławę i naturalnie jest to w dużym stopniu uzasadnione. Aczkolwiek chińska jakość jest całkowicie uzależniona od tego ile środków jesteśmy gotowi wydać na produkcję. Oczywiście każdy może poddać jakość naszego zegarka w wątpliwość. Ale znów apelujemy, by swoja krytykę opierać na konkretnych spostrzeżeniach. Zgeneralizowanie, że zegarek jest „chiński” i przez to zły za pewne godzi nie tylko w nas, ale także w kilka innych polskich marek zegarkowych. Na temat jakości pisaliśmy także na innym forum link
 20. W salonach stacjonarnych w Warszawie nasze zegarki są wystawione razem z książką Pana Mellera (z inicjatywy samego autora). Naszym celem zawsze było i jest nadal, podobnie jak kiedyś dla starych zakładów Mera Błonie, przenieść w jak największym stopniu produkcję zegarków do Polski. Wszystkich forumowiczów z pewnością powiadomimy niebawem o naszych pierwszych sukcesach w tej kwestii. Czysta komercja – Realia rynku są obecnie takie, że prawdziwie duże pieniądze zarabia się na produktach dla mas (ktoś już użył takiego sformułowania). Gdyby chodziło nam o czysty zarobek nie wypuszczalibyśmy kolekcji limitowanej w automacie, jedyne 500 sztuk, z materiałów, które i tak masy nie są w stanie docenić (szafirowe szkło, stal 316L). Nie kładlibyśmy takiego nacisku na jakość, dodatkowe kontrole, dodatkowe akcesoria, długotrwałe testowanie prototypów koperty. Nie tworzylibyśmy projektu od podstaw tylko rzeczywiście skorzystali z gotowych szablonów. Większość powinna się zgodzić, że najłatwiej w Polsce zarobić na tanich kwarcach, ewentualnie na trochę droższych chcących być bardziej elitarnymi. Nie jesteśmy „pasjonatami bonów NBP” i zarzuty pożądania jedynie zysku wydają nam się nielogiczne. Chcemy dobrze sprzedać swój produkt, ale to nie jest powód, by sprowadzać nasze działania do czystej komercji. Proszę sobie wyobrazić – kwarcowy zegarek Błonie, 200zł, duża sieć typu TT – to jest komercja.
 21. Nawiązania do wzornictwa Błonie są aż nadto widoczne. Dla przypomnienia: tarcza z charakterystycznymi liniami Zodiaka, kształt koperty, wypukłe szkło, czy schowanie datownika. Wyjaśniając jeszcze osobom, które pytały o brak daty – decyzja została podjęta z dwóch powodów. Stare Błonie nie miały tej funkcji oraz naszym zdaniem okienko na datę źle komponowałoby się z resztą tarczy. Wiemy, że wiele osób chciałoby datownik, ale tyle samo osób by go nie chciało. Nigdy nie da się zadowolić wszystkich. Kolor wahnika jest zgodny z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej. Załącznik nr 2 do ustawy 2 (Artykuł 28) określa, że współrzędne trójchromatyczne barw x, y, ich składowa Y oraz dopuszczalna różnica barwy ΔE w przestrzeni barw CIE 1976 (L* u* v*) ustalona według wzoru CIELUV przy iluminancie C i geometrii pomiarowej d/0 to: Barwa x y Y ΔE Biała 0,315 0,320 82,0 4,0 Czerwona 0,570 0,305 16,0 8,0 Dla porównania barwa czerwona Chin to x = 0,555; y = 0,328; Y = 9,4; ΔE < 2,0 Jesteś z Warszawy. Zachęcamy do przyjścia do salonów Strefa Czasu, gdzie masz realną możliwość zobaczyć ten zegarek na żywo, a potem dać tu jego recenzję.
 22. Witamy wszystkich forumowiczów! Zapraszamy do rozmowy na nowym wątku: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/118208-zegarki-b%C5%82onie-wywiad-z-w%C5%82a%C5%9Bcicielami-firmy-b%C5%82onie-sp-z-oo/ Z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania.
 23. Ze sklepów stacjonarnych, w których obecne są zegarki, nie otrzymaliśmy jeszcze żadnych tego typu negatywnych komentarzy. Wygląd zegarka, wszystkie jego elementy jak wahnik, koperta, koronka, pasek, itd., były oceniane z aprobatą. Zegarka nie oglądali jedynie tzw. laicy (w naszym rozumieniu osoby, które nie znają spraw technicznych, nie mieli szans porównywać różnych zegarków, nie widzą różnic jakościowych, czy zupełnie nie kojarzą żadnych marek zegarkowych, poza odzieżowymi). Spotkaliśmy wiele osób, które doskonale orientują się w branży i po przymierzeniu nowego zegarka Błonie wyrazili o nim same pozytywy. Koperta rodem ze Skagenów, Beringów… jest również podobna do starych kopert Błonie. Uznajemy, że nie wszystkim musi się podobać, ale chcemy zaznaczyć, że taki kształt jest naszym zdaniem jednym z najwygodniejszych do noszenia. Nikt nie usunął żadnego wpisu. Twój post nadal jest na samym dole wywiadu (http://zegarkiipasja.pl/wiadomosci/item/582-zegarki-blonie-wywiad-z-wlascicielami-firmy-blonie-sp-z-o-o). Jeżeli nawet post by zniknął, to może to zrobić tylko administracja zegarkiipasja.pl albo Ty sam. My nie mamy ku temu ani możliwości, ani chęci.
 24. Rozszerzając ofertę na pewno nie będziemy ograniczać się tylko do tej jednej podziałki.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.