Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

jawa99

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Dekiel wygląda bardzo fajnie, w dużej mierze właśnie z powodu braku napisów, jest czysto i schludnie. W przypadku zmiany nazwy (pro militari brzmi całkiem nieźle) lub jej całkowitego wyeliminowania z tarczy, tylko właściciel będzie wiedział co kryje się pod spodem, a szkło i koronka i tak będą wystarczająco przyciągać uwagę.
 2. Oczywiście ! Odnosiłem się do stwierdzenia, że większość nabywców jest świadoma że kupuje podróbkę, moim zdaniem jest trochę inaczej, dlatego edukacja jak najbardziej jest potrzebna. Dodatkowo, jeżeli posiadanie na nadgarstku podróbki będzie groziło pewnym ostracyzmem towarzyskim, ich popularność także się zmniejszy.
 3. Trzeba rozróżnić różne rodzaje podróbek, od tych najprostszych, za kilka $, mających udawać zegarki za kilka - kilkanaście tysięcy, których jedyne podobieństwo to krzywe logo marki, po mocno zaawansowane, które nie tak łatwo odróżnić na pierwszy rzut oka, sprzedawane 30% - 40% taniej niż oryginalne. Nabywcy pierwszych raczej mają świadomość tego co kupują i robią to 'z premedytacją', z różnych pobudek, ale już kupujący z drugiej grupy nierzadko uważają, że znaleźli po prostu świetną okazję i żyją w nieświadomości.
 4. Widocznie miłośnicy ozdób stanowią dobrą klientele ale i dla nas coś się znajdzie, trzeba ewentualnie głębiej szukać.
 5. Jeżeli chodzi o 'ruski' to zdecydowanie mogę polecić, trzeba tylko uważać przy zakupie, bo dużo jest składaków z różnych modeli a nawet marek, chyba że nie ma to dla Ciebie znaczenia a po prostu ma się podobać. W dziale radzieckim na forum jest wątek sprzedażowy, warto tam zajrzeć.
 6. Skoro NRD, to niech będzie też bratni sojuz
 7. Jeżeli chodzi o dutyfreeisland, wysyłka ''taxfree'' to 21 $, czyli wcale nie tak mało, może więc warto ryzykować zwykłą wysyłkę, skoro już raz się udało. Z mojego doświadczenia, w WER Warszawa tylko większe paczki wpadały na VAT, z mniejszymi nigdy nie było problemu. Zegarki należą oczywiście do mniejszych
 8. Status który przytoczyłeś pochodzi longislandwatch tak? Sprawdzałeś może na stronie Poczty Polskiej albo w serwisach typu 17track.net?
 9. W skrajnych przypadkach nawet mając zegarek na ręku i tak sprawdzą godzinę na telefonie. Znam kilka osób noszących zegarki zupełnie nieczytelne, tylko w charakterze ozdoby, taka bransoletka, na której coś się rusza.
 10. Cóż, to trochę na tej samej zasadzie, jak kojarzenie butów Gino Rossi z Włochami, w dalszym ciągu większość tak własnie myśli.
 11. Tak jak koledzy, też sugeruję mechanicznego 'ruska'. Z racji braku komplikacji cienki i niezawodny, wiele modeli o bardzo ciekawym wyglądzie.
 12. Skoro Citizen wchodzi w grę, to może któryś z Nighthawk'ów, będą bliskie rozmiarem, a do nurka im daleko
 13. SSA303, ale trochę więcej się dzieje na tarczy.
 14. Czy warto to już twoja decyzja, tak naprawdę nawet najtańszy zegarek kwarcowy będzie pokazywał czas, a wygląd i jakość to już inna sprawa, górnej granicy praktycznie nie ma, zawsze jest jakiś króliczek, którego się goni Kup po prostu to co Ci się spodoba, sugerowałbym jednak opuścić tzw marki modowe, a kupić jakieś seiko, citizena, ew. casio, nawet jeżeli będzie nieco droższy, to taka inwestycja się opłaci.
 15. Jeżeli chodzi o vat, sporo zależy od miejsca zamieszkania, a dokładniej WER przez który idzie przesyłka. Masz jakieś negatywne doświadczenia, czy wolisz po prostu mieć spokój?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.