Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

dareks

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  29
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by dareks

 1. Dałem nowy chrom, na zdjęciu samej koperty jeszcze goły mosiądz. Ale te zdjęcia z telefonu to rzeczywiście porażka.
 2. Witam. Taki trupek leżał w pudełku parę lat. Ale że pandemia i w domu człowiek siedzi to się doczekał remontu. Kupiłem pleksi rzemieślnicze, uzupełniłem i wyczyściłem mechanizm, odnowiłem kopertę, pomalowałem wskazówki, założyłem pasek. Tarcza zorana, ale wstydu nie ma. Pozdrawiam.
 3. Witam. Czy koperta w tym olimpijczyku jest w porzâdku?
 4. Pomiędzy 8 a 9, rozwarstwiła się tarcza wierzchnia warstwa odkleiła się od metalowaj części. Jak zacznie tykać to minutowa w tym miejscu może porysować. Cały czas nauka -trzeba było dopytać.
 5. Witam. Tak w Świdnicy, ale nie zwróciłem uwagi. Sprzedawcę kojarzę z Wrocławia i Świdnicy może jeszcze będzie miał graty w przyszłym miesiącu. Dzięki.
 6. Witam. Odgrzeję temat bo to chyba najlepszy wątek do zaprezentowania starego zegarka i poszukania pomocy w jego uruchomieniu. Oto ostatni nabytek K43, typ 1, 7kamieni. Mój radziecki najstarzy "3-7" czyli 1937r. Niestety nie kompletny. Brakuje wałka,tulejki i koronki. Może ktoś ma do odstąpienia brakujące fanty. Tarcza wydaje się być papierowa podklejona na metalową podstawę, czy ten typ tak ma, czy wzrok mnie oszukuje? Pomiędzy godz. 8 a 9 jest rozwarstwienie, które chciałem podkleić. Będe wdzięczny za podpowiedzi, a jeszcze bardziej za części. No i jeszcze zdjęć to nigdy nie umiałem zrobić dobrych. Pozdrawiam Darek.
 7. Dzięki za odpowiedzi. Czyli minutową już mam....
 8. Witam. Dziś zakupiłem takiego Wostoka. Czy taki komplet wskazuwek jest prawidłowy? Z góry dziękuje za informację.
 9. Witam. Zgadza się katalog z 1994. Mimo, że jest wydrukowany to w przyrodzie praktycznie nie występuje.
 10. Dziś chciałbym pokazać mój "model wybrany" (jeden z wielu, choroba postępuje Opcja arabska plus: Mam pytanie do znawców tematu, w jednym z katalogów jest ten model z datownikiem na 6. Jednak nie znalazłen takich egzemplarzy ani na aukcjach ani na forum, czy ten model istnieje? Pozdrawiam.
 11. Tarcze udało się wyczyścić wodą z płynem do naczyń. Większość brudu okazała się warstwą kurzu. Widać, że po rozbiciu szkła zegarek trafił do zakurzonej szuflady, ale suchej. Dodatkowo ta biała farba ma fajną strukturę do czyszczenia wygląda trochę jak emalia.
 12. Dzięki za dobre słowa. Chorągiewkę robiłem wodną farbką modelarską Pactra kolor A7.
 13. Jeszcze kolorek na chorągiewkę. Z szuflady dawca balansu - mechanizm ruszył
 14. Witam. W Świdnicy wypatrzyłem takigo pacjenta za dyche. Widać, że po wypadku na długo trafił do rupieci. Oprócz szkiełka, jeszcze walnięty balans. Po rozebraniu wyglądał tak. Chwila niepewności i sukces. Zanieczyszczenia pięknie zeszły.
 15. Dzięki za podpowiedź, ale już zostałem namierzony przez żonkę w ramach przedświątecznych porządków i zegarek(i) szybko chowam do szuflady.
 16. Jeszcze tył koperty do pytania, bo się nie wszedł do pierwszego posta.
 17. Witam. Przyjechała taka zdekompletowana Szachownica jako złom (zdjęcie z aukcji). Szczęśliwym trafem tarcza okazała się w super stanie, znalazły się wskazówki, szkiełko i koronka. Mechanizm ładnie się uruchomił, poprawiłem kalendarz. Do znaleźenia jeszcze tylko branzoleta. W związku z tym mam pytanie: Czy może istnieje jakiś rodzaj paska dla tych kopert? Pozdrawiam.
 18. Witam kolegów. Wpadła mi w ręce taka Czajka niestety tarcza dość mocno porysowana i wskazówka sekundowa nie taka. Ale trochę nabrała koloru po domowych zabiegach i na ręce fajnie się prezentuje.
 19. dareks

  A1

  From the album: Atlantic na czterdziestke.

  Atlantic na prezent dla brata na Andrzejowym pasku, z motylkiem.
 20. dareks

  Atlantic na czterdziestke.

  Taki przygotowany prezent na czresdziestkę dla brata.
 21. dareks

  IMG 2173

  From the album: Atlantic na czterdziestke.

  Atlantic na prezent dla brata na Andrzejowym pasku, z motylkiem.
 22. dareks

  A3

  From the album: Atlantic na czterdziestke.

  Atlantic na prezent dla brata na Andrzejowym pasku, z motylkiem.
 23. From the album: Atlantic na czterdziestke.

  Atlantic na prezent dla brata na Andrzejowym pasku, z motylkiem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.