Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

bralineczeka

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

21 Początkujący

Recent Profile Visitors

51 profile views
 1. Always is time for cocktail. Cocktail Time
 2. Na bazarku nie pokazują zbyt często niestety. W dodatku interesuje mnie konkretna konfiguracja - zero kompromisów. A innych portali się trochę boję. Dlatego po negocjacjach ceny jestem w procesie zakupu. Trochę wyskakuję poza budżet, ale raz się żyje.
 3. No właśnie, że w dobrej cenie (poniżej 1900 za automat) jest bez grotu . "Za grot" musiałbym dołożyć co najmniej 5-6 stów i wtedy wyskakuję poza moją prywatną "granicę zdrowego rozsądku". Ale z drugiej stronie bez tego detalu to już nie to samo. Położyć dwa koła za coś co jest "prawie" nie dawało by mi to spokoju. Ale z trzeciej strony zawsze po gwarancji można dołożyć oryginalną red arrow ... Ech, te dylematy jak kasa hamuje.
 4. Mam pytanie nie do końca chyba o oryginalność. Znalazłem fajną ofertę w sklepie na Worldmastera Art Deco 51752.41.25G. Zastanawia mnie tylko jedno. Na sekundniku nie ma czerwonej strzałki. Zawsze mi się wydawało, że to dość charakterystyczny element modelu. Ale jak popatrzyłem w sieci to często można taki spotkać, nawet w znanych sklepach. Na stronie marki są wyłącznie ze strzałką. Pozdrawiam i Wesołych Świąt, Edit: Sprawdzili na półce. Jest bez strzałki. Dlaczego? Tego nawet w samym Zibi nie wiedzą. Bo nie ma Pani, które się marką zajmuje. A najlepsze, że są sklepy, które "profilowe" zdjęcie mają bez grota a na szczegółowych już się strzałka pięknie czerwieni. Jakby mi się tak nie podobał, to bym sobie dał z ta marką spokój ...
 5. Mały update. Byłem w serwisie, żeby mi go wyczyścili i przesmarowali, ale po opisaniu objawów zegarmistrz stwierdził, że szkoda go ruszać, bo nic złego się nie dzieje. Najprawdopodobniej było to spowodowane brakiem ruchu. I spokojnie z 8 lat bez rozbierania wytrzyma. Przy obecnych smarach i szczelności zegarka jest to jak najbardziej w porządku. No chyba, że bardzo chcę wydać 250 zł to on je chętnie przyjmie. Mam nadzieję, że wie co mówi. Jest to serwis z Gliwic z autoryzacją Zibi. Wczoraj synowi poprawili niedokręcony wachnik w fabrycznie nowym Seiko 5. (Sprowadzonym - nie z ich dystrybucji) Nie wzięli za to kasy i nawet z własnej inicjatywy sprawdzili szczelność.
 6. Wygląda na to, że zegarek faktycznie przeleżał większość swojego żywota. Przez pierwsze kilka dni chodził jak chciał, przy naciągniętej sprężynie czasami dokładnie, ale jednak przez większość czasu zasuwał ruchem niekoniecznie jednostajnie ale przyspieszonym. Na początku +5 s/d, potem +15-20 s/d a w końcu +40, +50 s/d i to w ciągu 2-3 dni. Ale od kilku dni jest już bardzo ok. Po ostatnich 5 dniach ma odchyłkę całkowitą ok. -3 sek z niewielką pomocą kombinacji noszenie/odkładanie. Wygląda, że się rozchodził. SPA i tak dostanie, ale pewnie bliżej wiosny jak się nim trochę nacieszę. Wcześniej pomyślę o nowym pasku, bo oryginalny przez swoją grubość jest bardzo sztywny i kiepsko układa się na ręce, do tego stopnia, że po kilku godzinach odczuwam wyraźny dyskomfort.
 7. Nie chciałem się chwalić ;-) SEIKO SARB065 Cocktail Time. Genialny. Prawie. Jedyny minus to niezbyt garniturowa grubość. Jego 13 mm w połączeniu z dość masywnym paskiem powoduje, że niezbyt chętnie chowa się pod mankiet koszuli. Jeśli ktoś planuje coś takiego do garnituru to warto o tym pamiętać. Ale podoba mi się na tyle, że zdetronizował Atlantica Worldmastera Art Deco, na którego chorowałem od lat a mimo to nie zdecydowałem się go kupić. A SEIKO trafił do mnie po kilku dniach, od kiedy go zobaczyłem. Jednym słowem miłość od pierwszego wejrzenia.
 8. Dzięki. Znalazłem, że serwis gwarancyjny i pogwarancyjny świadczy zakład ZEGARMISTRZOSTWO Tadeusz Skłabania w GCH-u w Gliwicach. Miał ktoś z nimi do czynienia i może się podzielić opinią?
 9. Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem zegarka na 6R15. Mam pytanie: jak długo po nakręceniu do pełna zegarek powinien chodzić stabilnie? Wydaje mi się, że przy jego rezerwie chodu powinna to być przynajmniej doba jeśli nie dłużej. Ze względu na krótki czas nie zdążyłem zrobić jakichś szczególnych obserwacji ani zmierzyć rzeczywistej rezerwy, ale zauważyłem, że po nakręceniu do pełna po ok. 12 godzinach pokazuje minus 2-3 sekundy, natomiast po ok. 24 godzinach jest już jakieś plus 20 sekund i z czasem przyspiesza coraz bardziej. Dodam, że zegarek ma ponad 4 lata i z tego co wiem nie był zbyt często noszony. Może po prostu czas na konserwację. A przy okazji. Możecie polecić sprawdzonego zegarmistrza od Seiko na Śląsku? Pozdrawiam.
 10. Moim skromnym zdaniem największym problemem współczesnego tzw. "cywilizowanego" świata nie jest prawica czy lewica. Poprawność polityczna to rak, który toczy współczesny świat. Ludzie boją się powiedzieć co widzą. Murzyn jest czarny, Cygan jest Cyganem a p...ł pomyłką Matki Natury. Rzeczy należy nazywać po imieniu, bo za chwilę się nie dogadamy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.