Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

basterall

Heuer Carrera z allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedający zgadza się na sprawdzenie oryginalności i odbiór osobisty. Czego chcieć więcej?

Co do ceny to ani ona wysoka ani niska. Mechanizm w miarę łatwy w serwisie i popularny. W przypadku kupna poszedłbym z nim na sprawdzenie na Piękną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproś sprzedającego o lepszą fotkę dekla, ale wg. mnie jest to oryginalny zegarek.  Carrera z jasną tarczą jest mniej chodliwa niż ciemna, cena  raczej umiarkowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za rady.

 

Czarna wersja nawet bardziej mi się podoba ...

 

Podpowiedzcie jaka by była atrakcyjna cena za wersję z czarną tarczą ?

 

 

Jeszcze na WUS znalazłem zegar bez papierów i pudeł ... 

 

http://forums.watchuseek.com/f29/fs-tag-heuer-carrera-cv2014-939592.html

 

Warto się w to pakować ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie, bo to nie jest tanio. Carrera Tachy jest pewnie ciekawsza bo w ciemnym jej dobrze. Pamiętaj jednak, ze obie przez Ciebie proponowane to modele bazowe, a wiec i najtańsze. W zeszłym roku tutaj na forum sprzedałem taką na gumie, stan idealny i taniej od tej z WUS. Jeśli zależy Ci na cenie proponuje poczekać i znaleźć taką jaka Ci przypasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie, bo to nie jest tanio. Carrera Tachy jest pewnie ciekawsza bo w ciemnym jej dobrze. Pamiętaj jednak, ze obie przez Ciebie proponowane to modele bazowe, a wiec i najtańsze. W zeszłym roku tutaj na forum sprzedałem taką na gumie, stan idealny i taniej od tej z WUS. Jeśli zależy Ci na cenie proponuje poczekać i znaleźć taką jaka Ci przypasuje.

To jeszcze jest podział na bazowe i lepsiejsze ? Nawet nie wiedziałem ...

 

A ta :

http://allegro.pl/show_item.php?item=3930074318

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bazowe mam na myśli właśnie Tachymeter z np tego w poście powyżej czy na WUS. Pojedyncza data i nieco mniejsz koperta. Jest tez Carrera Day-Date nieco większa koperta i wg mnie wyższa jakość wykonania ale i cena wyższa. Z kolei Carrera 1887 to już mechanizm własny Heuera (zmodyfikowane dość konkretnie seiko obecnie uznawany za in-house Heuera). Do tego dochodzą limitacje Carrery czy tez wersje w tytanie (wybór jest naprawdę szeroki a rozpiętość cenowa duża). Ja osobiście preferuje mniejsze Carrery i nawet Tachy wydawała mi się zbyt duża, stąd moja ulubiona (szukałem jej rok) to reedycja klasycznej Carrery stworzona w 2002 roku.

 

Polecam lekturę to nieco może rozjaśnić temat Carrery:

 

http://carrera.calibre11.com/2000s-tag-heuer-carrera/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za link, zabieram się za czytanie.

 

Co do tej z WUS. Człowiek zjechał z ceną do 1800 USD a z wysyłką do 1860 USD ... do tego jest bransoleta. Wprawdzie trochę sfatygowana ale zawsze.

 

Dalej nie jest to ciekawa oferta ? Możesz zdradzić za ile sprzedałeś swoją na gumie ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bazowe mam na myśli właśnie Tachymeter

 

Używane  określenie Tachy w stosunku do Carrery jest trochę mylące, bo  od lat '70 do dziś  chyba  każda  Carrera wyposażona była w  Tachometr. Więc nie bardzo rozumiem jak to ma określić dany model.

 

Co do linku z Allegro, zegarek wygląda dobrze pomijając to, że jest  2000 droższy od poprzedniego :)  Jeśli Ci się podoba spróbuj może negocjować ze sprzedającym. Czarna tarcza jak już mówiłem jest chętniej kupowana i również będzie ją łatwiej sprzedać jak już Ci się znudzi zegarek. Prezentowany model wg. mnie jest dużo ładniejszy od poprzednich modeli przez zastosowanie szerszych indexów, poprawiających czytelność wskazań, a sama tarcza wygląda "pełniej".  Mam też nadzieje, że miałeś już do czynienia  gdzieś z Carrerą  bo to  duży, nieporęczny, wysoki i ciężki zegarek.

 

Ja  za tę cenę szukał bym  Choparda  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, miałem już oris'a ralph schumacher i ... był na styk. Też duża kobyła  :blink:

 

Podeślesz link, o jakim zegarku piszesz ? 

 

Co do negocjacji, coś tam zbiłem ale nie jest to do końca satysfakcjonująca cena ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chopard? Człowiek pyta o Carrere. Ten model często określany jest mianem Tachy wiec nie bardzo wiem co kolega ma na mysli

 

Piramida prestiżu ? Nie lepiej kupić co się podoba? PP jest dla snobów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chopard ... wybacz, jednak nie moja bajka. O gustach się nie dyskutuje więc nie będę rozwijał co mi w nim nie pasuje ... zostawmy tylko słowo że mi się nie podoba ;)

 

A na piramidę prestiżu nie patrzę ... raz że mnie na nią nie stać a dwa ... zegarek ma mi się podobać. To że będzie wyżej w piramidzie nie oznacza że będzie ładniejszy ( w moim odczuciu oczywiście )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Tak trochę OT, ale jak widzę takie datowniki jak w tych Chopardach, zastanawiam się jak na nim odczytywać datę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba łączy ten sam mechanizm a dzieli bardzo wiele. Mnie osobiście CV20xx bardziej podchodzi z uwagi na fakt, że Heuer ma bardziej klasyczny design i może lepiej znieść próbę czasu, więcej w nim symetrii i stonowania, typowe, klasyczne przyciski stopera, ciekawsza bransoleta, dużo ostrych krawędzi. Carrera może się podobać lub nie ale nie jest przekombinowana. Z kolei Longines jest pozaokrąglany, jak nadmuchany, koronka i przyciski stopera jakby za duże, 12 wg mnie jest "od czapy". Może to kwestia zdjęć ale słaby jest.

 

Ja oczywiście mogę i pewnie jestem za bardzo subiektywny w tej materii chociaż rynek zdaje się potwierdzać moje opinie i faktem jest, że CV20xx szybko stała się i jest nadal świetnie sprzedającym się modelem Heuera.

 

A może Hamilton Jazzmaster Chrono?

 

6101_Hamilton-Jazzmaster-Auto-Chrono_0.j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na odpowiedzi w sprawie tag'ów ;)

 

Jeszcze pytanie. Jak ma się tag do takiego longines'a ?

http://allegro.pl/longines-grande-vitesse-jak-nowy-gratisami-i3947063521.html

 

Podoba mi się również to grande vitesse ... 

Technicznie, jakościowo na podobnym poziomie, mechanizmy takie same - ETA 7750, design - kwestia gustu. Prestiż i ceny - TH dzisiaj troszkę wyżej niż Longin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za rady :)

 

Hamilton, całkiem fajny, nawet przykuwa oko ... jednak zostaję przy Tag'u ...

Polowania ciąg dalszy. Myślę że temat został wyczerpany. Jak zwykle dzięki za cenne wskazówki i rady :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o takim Longinesie, ale 2cm grubości koperty... Jak to nosić ? :)


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale skąd masz informację, że on ma 20 mm kopertę?

Według mojego osobistego doświadczenia tak ok. 14-15 mm

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popierdzieliłem tematy delikatnie, 14mm tak jak mówisz.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.