Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mgrozny

Identyfikacja - chodzik wagowy z sekundnikiem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jestem miłośnikiem  wagowych chodzików a zwłaszcza z sekundnikiem. Jednym z nich jest ten poniższy. Niestety nie mam zdjęć wieszaka ale może zdobędę. Obecny właściciel jest pewny ze to wiedeńczyk z pierwszej polowy XIXw. Ja mam inne przypuszczenia,  stawiam na miasto Świebodzice i wczesna Germanie ale  zapraszam do dyskusji.

dr75.jpg

7iha.jpg

2akh.jpg

yhup.jpg

73ze.jpg

uwvj.jpg

60s1.jpg

 

Jest tez jeden zegar którego właściciel idzie w zaparte ze to Len... Niestety muszę go obudzić. Sterczyny i broda raczej sztukowana.  Myślę ze to tez Germania ale późniejsza. Mogę tez się bardo mylić w obu :)

 

gd8a.jpg

m5vy.jpg

ekf7.jpg

x7gp.jpg

0ck7.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy to raczej Endler, drugi Germania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenza to ja tu nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy to Endler na 90% tzn mechanizm bo ta skrzynia mnie nie przekonuje (wygląda na kopię - ale może to efekt słabo oświetlonego zdjęcia). Za Endlerem świadczą przede wszystkim wskazówki, mostek i czcionka numeru seryjnego. Endler robił trochę inne kotwice wychwytu (łukowe)

Ten drugi moim zdaniem to nie musi być być Germania bo z takim numerem byłaby sygnatura. Chociaż faktycznie mostek kotwica czcionka wskazówki jak u Germanii

To mechanizm ze Świebodzic i tylko można zgadywać którego.

Broda do przerobienia podobnie jak sterczyny (takich skrzyń jest dużo i łatwo stosunkowo znaleźć wzór) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.