Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

thomass

Użytkownik
 • Content Count

  259
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Początkujący

About thomass

 • Birthday 04/16/1963

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Łódź
 • Hobby
  Zegary wiszące.

Recent Profile Visitors

252 profile views
 1. Jeszcze dorzucam 3 fotki (dla potomnych). Może ktoś rozszyfruje naklejkę z tyłu brody, czyżby nr katalogowy skrzynki jak w Lenzkirchu?
 2. Witam wszystkich! Dawno mnie tu nie było, ale za namową jednego z forumowiczów wrzucam fotki dość rzadkiego - moim zdaniem - dwuwagowego Furderer Jaegler & cie. Sam niewiele wiem na temat w/w firmy, więc liczę na wiedzę forumowiczów. Zegar niedawno przywieziony ze Szwecji.
 3. Pokazanie frontu mogłoby być potraktowane jak reklama, więc pokażę go w innym terminie. Zresztą skrzyneczka niczym się nie wyróżnia i jest jak tysiące szweckich karteli w polichromii.
 4. Nabyłem niedawno szweckiego kartela z mechanizmem elektrycznym, na płaską baterię (chyba). Werk ma - moim zdaniem - dość ciekawą konstrukcję, a do tego wewnątrz czerwienią się rubiny, więc myślę wart jest pokazania.
 5. Korona była dorabiana w Rzekach Wielkich, więc różnica w kolorze to zapewne - jak zauważył kumite - przekłamanie spowodowane użyciem lampy błyskowej. Staramy się żeby nasze zegary były jak najbardziej zbliżone do oryginału i tutaj taki cel został osiągnięty, bo politura jest fabryczna.
 6. Zegar już widziałeś wcześniej, całość jest oryginalna z oryginalną politurą - tylko dokładnie wyczyszczona z brudu - dorobiona została tylko koronka, w/g katalogu.
 7. Wreszcie (po roku)dostałem zdjęcia zegara po renowacji skrzyni. Dodałem zdjęcia sprzed renowacji:
 8. W zakupionym ostatnio zegarze w/w firmy znalazłem taki oto patencik do blokowania wahadła na czas podróży.
 9. thomass

  Gustav becker

  Moderator mi pewnie pogrozi, ale rozejrzyj się jeszcze, bo cena trochę za słona, za te pieniążki to już można rozejrzeć się za zegarem linkowym.
 10. thomass

  Gustav becker

  Piotrze Szwecja lub Dania, drewniany patyk był tam standardem.
 11. Mój czeski Gucio ma nr 351.
 12. A może ktoś jest w posiadaniu rysunków technicznych oryginalnej kotwicy, mamy w Łodzi też niezłych fachowców i kol. kiniol, nie musiałby się męczyć - chyba, że zechciałby się poswięcić dla mojego wiedeńczyka .
 13. Mój domownik, czeski Gustav Becker też tyka w warszawskiej skrzyni i co ciekawe jest to skrzynka z pełnego drewna, niefornirowana. Tarcza też ma średnicę 14,5 cm i nie ma żadnych obcych otworów. Być może w owej fabryce nie zważano zbytnio na styl i wkładano do klasycznych skrzyń werki od eklektyków, są w nich oryginalne otwory na tarczę 14,5 cm. Zdecydowana większość zegarów w klasycznych skrzyniach ma tarczę od 18,5 cm wzwyż.
 14. Trochę mi "pojechałeś" po abicji, więc spróbuję znaleść werk/dawcę, ale myślę, że nie będzie to łatwe, bo skoro mój był ogólnie w niezłym stanie i ma wymienioną kotwicę - zapewne nie były zbyt trwałe - to o oryginał nadający sie do użycia bedzie niezmiernie trudno.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.