Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

Czy ten zegarek jest w 100% oryginalny?

Rekomendowane odpowiedzi

@dopeman - raketa wygląda na oryginalną (brak fotki werku, a powinien być 21j). Tyle, że jak ten wróbelek: jedną nóżkę ma bardziej...

 

W poprzednim poście pokazałeś wympieła i poljota składaka (bo w łuczowskiej kopercie)

Dzięki wielkie! A ten poljot powinien być w takiej samej kopercie jak wympieł prawda? Czy też jakiejś jeszcze innej?

 

PS. A Z rakietą coś wiesz? :)

Edytowane przez dopeman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dopeman - raketa wygląda na oryginalną (brak fotki werku, a powinien być 21j). Tyle, że jak ten wróbelek: jedną nóżkę ma bardziej...

 

W poprzednim poście pokazałeś wympieła i poljota składaka (bo w łuczowskiej kopercie)

Halo, halo!

@dopeman

Poljot ma na 100% prawidłową, oryginalną kopertę. Wympieł zresztą też.

I twoja Rakieta i ta z olx też są prawidłowe

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak!  pdl występował wyłącznie w dwóch typach kopert: złoconej au20 (analogicznej jak w pokazanym wympiele) oraz w stalowej (importowanej ze Szwajcarii).  Widywałem też poljoty cal.2209 w ciut mniejszych złoconych kopertach, ale one chyba nie są deluxe.

 

W przypadku "brata-bliźniaka" czyli łucza - dopuszczalne są różne konfiguracje. Pierwsze wypusty z Mińska, miały werki Poljota sygnowane 1-są moskiewską, oraz poljotowską kopertę. Później leciały już we "własnych" łuczowskich kopertach, między innymi jak druga na Twojej fotce.

 

Kombinatorzy uwielbiają przekładać tarcze pdl (lub repliki tych tarcz) do łuczy  i pociskać je na aukcjach  jako  oryginalne poljoty deluxe.  Pomimo podobieństw, jest duża różnica jakości między tymi zegarkami.

_ _ _ _ _ _

 

O rakecie już Ci napisałem, że coś mi się wydaje, że ma przekoszoną nóżkę...

_ _ _ _ _ _

 

edit ->  ALE WTOPA!!!  oczywiście @kchrapek ma rację! :)

wywnętrzam się powyżej na temat zegarków cal.2209 z 1-szej moskiewskiej i z Mińska, a przecież @dopeman pokazał (prawidłowego) wympieła cal.2209 analogiczego do poljota deluxe  i  (prawidłowego) poljota 17j o kalibrze 2609 jak się nie mylę

 

...zmyliły mnie refleksy na fotce tyłu koperty

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję panowie. Ja jak się okazuje mam spostrzegawczość poniżej poziomu normy. Mi się wydawało że obie są identyczne :D

 

O rakecie już Ci napisałem, że coś mi się wydaje, że ma przekoszoną nóżkę...

 

O tej rakiecie z olx? Zapytam o tą nóżkę.

 

Halo, halo!

@dopeman

Poljot ma na 100% prawidłową, oryginalną kopertę. Wympieł zresztą też.

I twoja Rakieta i ta z olx też są prawidłowe

Dziękuję. Znaczy to że wrażenie że zegarek jest mniejszy pochodzi od nieco krzywego szkiełka, a jeśli nie no to już tylko kształt koperty i lunety daje ten efekt. Szkoda bo to niby mikro różnice a wympieł się prezentuje znacznie lepiej na nadgarstku :)

 

Co do rakiety to ta jedyna jest w takiej kopercie - ani razu nie spotkałem takiej samej. Pozostałe z tej serii jakie przewinęły mi się przez ręce są w tej drugiej - jak na zdjęciu. Pytanie teraz czy sowieci robili takie i takie? :)669a2a7ef29ef8dbaef9a0ab1f43a468.jpg317ec940d51af8704bb6d8bd3774ebb4.jpg

Edytowane przez dopeman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rakieta z samolotem wisi długo prosiłem sprzedawca o lepsze zdjęcia a oferowalem więcej niż połowę , było to 3miesiące temu. , nie doczekałem się zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie zegarka na załączonym obrazku:

 

dlaczego u dołu tarczy jest napisane "mechanizm cccp:, a nie jak to jest w większości: zdjełano w zsrr, made in ussr ??, mechanizm też jest inny niż chyba powinien być. dodam, że zegarek kupiłem w Anglii i teraz nie wiem, czy jest to jakaś radosna twórczość wyspiarzy, cy też taki eksportowy dziwak ? 

 

 

post-43196-0-69924400-1491329892_thumb.jpg

post-43196-0-41339100-1491329917_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim jest cdiełano w cccp. Faktycznie dziwny twór :)


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Na tarczy widnieje napis 21 kamieni a w środku na mechnizmie 17 kamieni. Podpowiem, mniej więcej powinno się zgadzać a tutaj bardzo się nie zgadza. W zegarku Slava mechanizm Poljot 2614.2H bardzo ciekawe  :D . No i ta wzmianka o mechanizmie z CCCP dobija całość. To trzeba przyznać, że się ktoś niesamowicie napracował by to wszystko poskładać do kupy :) .

Nie wim czy to nie złudzenie optyczne ale wycinanie otworka na kalendarz nie poszło najlepiej  :) .

To biały kruk :), nie ma drugiego takiego na świecie. Wprost z manufaktury :) . To tak jakby zespawać przód VW Golfa z tyłem Poloneza.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie zegarka na załączonym obrazku:

 

dlaczego u dołu tarczy jest napisane "mechanizm cccp:, a nie jak to jest w większości: zdjełano w zsrr, made in ussr ??, mechanizm też jest inny niż chyba powinien być. dodam, że zegarek kupiłem w Anglii i teraz nie wiem, czy jest to jakaś radosna twórczość wyspiarzy, cy też taki eksportowy dziwak ? 

potworek dla turystów z szalonych lat dziewięćdziesiątych,pewno bali się że rosija nie sprzeda się tak dobrze jak cccp,moim zdaniem wszystko ok.

Edytowane przez buran69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem wszystko ok.

jak OK?! sławka na werku od poljota i OK?!?!

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uważam że taki składak wyszedł z fabryki.

ps

czajka też pakowała werki poljota do swoich zegarków.

Edytowane przez buran69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Najbardziej podoba mi się to mieszanie ilością kamieni. Zwykły zjadacz chleba nie zajrzy do środka, a 21 kamieni... ooo... to już musi być dobry zegarek. :D Ruskie to umieli tych kapitalistów zrobić na szaro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Akurat Rosjanie bardzo szczodrze pakowali do mechanizmów więcej kamyków jak było wyspecyfikowane na cyferblacie albo mostku wewnątrz. W odróżnieniu od kapitalistycznych krwiopijców, którzy kamykami obdzielali mechanizmy jak sknery. Radziecki robotnik czy profesor miał mieć zegarek z taką samą ilością kamyków. Zegarek nie miał być oznaką prestiżu lecz użytecznym narzędziem pracy. Co innego w zgniłym kapitalistycznym społeczeństwie klasowym gdzie ten sam mechanizm mógł być dla profesora na 17 kamykach a dla robotnika na 7 albo 3. 

Przesiąknięty proletariackim duchem i wiedzą do dzisiaj potrafię określić za jego pomocą północ, zmierzyć tętno czy odległość od burzy oraz całkiem sprawnie używać jako przyrządu nawigacyjnego.

Wystarczy zwykły zegarek mechaniczny z sekundnikiem bez tych wszystkich burżuazyjnych komplikacji pod postacią stop sekundy czy niezależnego sekundnika. Takie coś było potrzebne   radzieckim kosmonautom i to w czasach gdy zgniły zachód był w stanie na obitę wysłać najwyżej małpę   :) .

Policz kamyki w np. Slawa z kalendarzem, prawdziwej z 2Mcz. , to przekonasz się, że jest ich więcej jak na cyferblacie napisane.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Ale sam przyznasz że nie rozbierając mechanizmu i sugerując się tylko tym co jest napisane na tarczy i na werku to wygląda na robienie klienta w wała. Powiedz ilu zwykłych użytkowników, bo o takich myślałem pisząc post wyżej, będzie liczyło realną ilość kamieni w mechanizmie. Żaden. 

To że Rosjanie tak robili to tylko dobrze o nich świadczy i chwała im za to. Dzięki temu nasze ulubione zegarki mogą nas wciąż cieszyć. :)

Co do innego użytkowania zegarka niż tylko odczytywania godziny na szczęście też mnie tego uczyli i jeszcze potrafię z tego korzystać.  To były dobre czasy. Uczyły przydatnych rzeczy przy użyciu prostych narzędzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie 2603 a zdaje się że taki powinien być w tej rakiecie? Co to takiego? :)6075530d4b88ffc1c3454878639e3fe2.jpge6bfbe7c9cf08afe45aa0f152d95c7e8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, już zdążyłem porównać. Pierwszy raz mam taki egzemplarz z pasami, no i zgłupiałem :)

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla czego uważasz że to nie jest 2603?

Porównaj z tym. ;)

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&&2uswk&Raketa_2603

A jednak poza pasami ma też większą średnicę i mimo miejsc na śruby nie ma tam odpowiednich gwintów by w ten sposób zamocować go do koperty. Nie wchodzi też w moje pozostałe koperty od 2603 :)

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez dopeman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Bo nie wszystkie 2603 z PCzZ wchodzą do standardowej koperty np. takiej od Pobiedy. Mają minimalnie większą płytę główną. Te mechanizmy dla Pobiedy mają koperty zakręcane z pierścieniem centrującym co nie zmienia faktu że jest to nadal 2603. Przerabiałem ten problem z Pobiedami z PCzZ i naszukałem się żeby znaleźć w końcu standardowy mechanizm z PCzZ do klasycznej koperty. :D

 

Aha. Ale z tymi miejscami na śruby to ciekawa sytuacja.

Edytowane przez Rafał75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.