Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

Czy ten zegarek jest w 100% oryginalny?

Rekomendowane odpowiedzi

Te koperty nie mają lunety, a te Ząbki to frezy w kopercie; były koperty takie i takie, z jakimi tarczami występowały nie wiem i nie chcę wiedzieć, bo też się już pozbyłem ostatniej sławy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Te koperty nie mają lunety, a te Ząbki to frezy w kopercie; były koperty takie i takie, z jakimi tarczami występowały nie wiem i nie chcę wiedzieć, bo też się już pozbyłem ostatniej sławy :)

Jeśli to koperta 91x to nie ma lunety,, natomiast koperta typu 301 ma. (chyba ma?)

Jednak ostateczną opinię zostawiam obeznanym w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te koperty nie mają lunety, a te Ząbki to frezy w kopercie; były koperty takie i takie, z jakimi tarczami występowały nie wiem i nie chcę wiedzieć, bo też się już pozbyłem ostatniej sławy :)

Czyli to nie jest osobna część, ale integralna część koperty? Dobrze zrozumiałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to koperta 91x to nie ma lunety,, natomiast koperta typu 301 ma. (chyba ma?)

Jednak ostateczną opinię zostawiam obeznanym w temacie.

 

Nie mam pojęcia, jakie numery mają te koperty :)

 

 

Czyli to nie jest osobna część, ale integralna część koperty? Dobrze zrozumiałem?

Tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można wiedzieć dlaczego koledzy pozbyli się Sław? Przecież to takie ładne zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można wiedzieć dlaczego koledzy pozbyli się Sław? Przecież to takie ładne zegarki

Co prawda kilka mam ale tylko tyle można o nich powiedzieć że ładne. Za to mają chyba najgorsze mechanizmy z wszystkich radzieckich.

Nie chyba. Na pewno ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda kilka mam ale tylko tyle można o nich powiedzieć że ładne. Za to mają chyba najgorsze mechanizmy z wszystkich radzieckich.

Nie chyba. Na pewno ;)

Aha, a ja właśnie planowałem kupno jednej. O mechanizm 2427 (automat) chciałem dopiero zapytać w innym dziale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak planowałeś, to kupuj. Ja mam kilka. Że  mechanizm tragedia, no fakt. Że mogą się podobać, też fakt. Kupuj, ale nie wbijaj nim gwoździ i tyle.  Trzeba tylko sprawdzić czy naciąg automatu sprawny i wierzyć, że tak zostanie :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - Slavy są ładne do kolekcjonowania, ale z opinii jakie się spotyka nie nadają się do częstego noszenia :). Ja w zasadzie noszę tylko sporadycznie arbuza, tak z raz w miesiącu na dobry humor ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten napis MADE IN USSR to taki zniekształcony przez szkiełko?

bo wygląda ja MADE IN UCCG :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda kilka mam ale tylko tyle można o nich powiedzieć że ładne. Za to mają chyba najgorsze mechanizmy z wszystkich radzieckich.

Nie chyba. Na pewno ;)

Potwierdzam mechanizmy sław są słabe. Większość automatycznych sław, które wpadły w moje ręce miały padnięty automat. Potwierdzeniem tego może być też fakt, że mój zegarmistrz nie ma już części do automatów sław a do innych radzieckich zegarków części ma bez problemu. Ale w związku z tym, że ja moich rusków nie noszę tylko leżą w gablotce to mam gdzieś jakość tych mechanizmów a w wielu przypadkach wzornictwo sławy mają świetne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam mechanizmy sław są słabe. Większość automatycznych sław, które wpadły w moje ręce miały padnięty automat. Potwierdzeniem tego może być też fakt, że mój zegarmistrz nie ma już części do automatów sław a do innych radzieckich zegarków części ma bez problemu. Ale w związku z tym, że ja moich rusków nie noszę tylko leżą w gablotce to mam gdzieś jakość tych mechanizmów a w wielu przypadkach wzornictwo sławy mają świetne.

Ręcznie nakręcane też takie słabe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta Wołna jest oryginalna?

Tak, poza sekundnikiem


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Tak, poza sekundnikiem

Sekundnik może być tylko maźnięty farbką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sekundnik może być tylko maźnięty farbką.

 

Dupeczka inna i brak grotu. Zdaje sie, że te z gliszowaną tarczą miały wyłącznie taki sekundnik


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Dupeczka inna i brak grotu. Zdaje sie, że te z gliszowaną tarczą miały wyłącznie taki sekundnik

W katalogu ;) a życie sobie.

Wskazówki są od 2809, sekundnik pewnie w oryginale jest "złoty".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W katalogu ;) a życie sobie.

Wskazówki są od 2809, sekundnik pewnie w oryginale jest "złoty".

Tak, to był złoty sekundnik od 2809 ale do WP z drugiego typu koperty (tej okrągłej z prostymi uszami). Wołny nie miały takiego sekundnika - albo krótkie czerwone lub złote (tak na 2/3 długości) albo długie złote z grotem. W obu typach przeciwwaga nie jest prosta.

 

Oczywiście, mogę się mylić. Sam najlepiej wiesz jak to jest z ruskimi. Poza tym już trochę czasu minęło, jak mocniej rozkminiałem precyzyjne. Ale tak pamiętam.

 

Edit: jeszcze przecież była długa czerwona, ale też z tyłu wyprofilowana

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Nieważne. Najważniejsze, że są trzy i że to zestaw wskazówek od 2809. Tu inne nie pasują.

Z czasem sobie znajdzie i wymieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.