Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rysqut

renowacja wostoka

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy koledzy, doradźcie mi jak co i gdzie w sprawie regeneracji tego Wostoka. Może się wydawać, że nie opłaca się inwestować w ten zegarek ale to pierwszy czasomierz mojego taty, który kupił za pierwsze zarobione pieniądze bardzo dawno temu. Tak więc chciał bym mu zrobić niespodziankę. Poza wartością sentymentalną dodam, że zegarek jest sprawny (tak czy siak będzie czyszczony) wczoraj nakręcony głośno tyka już jakieś 20 godzin, nie wiem tylko jak dokładnie trzyma czas bo go nie nastawiłem;/ nie wiem czemu.
Jak się ładnie spisze po czyszczeniu to mam zamiar doprowadzić go do najlepszego stanu jaki się da (wskazówki, tarcza, szkiełko, pasek i ewentualnie jakieś prace przy kopercie). Budżet jakie sobie zakładam to jakieś 200 zł do stanu "igła" :D. Orientujecie się gdzie w Krakowie jest jakiś dobry specjalista ? Lub macie jakieś cenne rady/opinie w tym temacie ?

Wybaczcie jakość zdjęć (słaby aparat)

post-69986-0-87948200-1403000524_thumb.jpg

post-69986-0-22056000-1403000540_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 200 z jesli chodzi o renowacje to za duzo nie zrobisz .A nie lepiej kupic Ci jakiegos dawce i poprzekladac co Ci potrzeba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym nie pomyślałem ;) dzięki... pozostaje szukać dawcy tarczy bo co do wskazówek to nie muszą być takie same... tak czy siak będę potrzebował specjalisty do przekładek bo nie mam żadnego doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za renowacje  tarczy bys zaplacil okoko 150zl a za calego dawce dasz okolo 50zl max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Renowację sobie pewnie odpuszczę i poszukam czegoś podobnego w odpowiednim stanie.
Kolego Dobryduch bardzo dziękuje za zainteresowanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a ja radzę abyś nie odpuszczał za wcześnie i jeśli jesteś z Krakowa to udaj sie na ul.Basztową 17 do Zakladu Zegarmistrzowskiego Pana Piotra Kowala który niedawno wskrzesił mojego Atlantica do nowego życia 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/107225-atlantic-worldmaster-automatic-51751/

Być moze czeka Cie miłe zaskoczenie i co do ceny jak i jakości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.... czas mnie nie goni więc na pewno zapytam bo efekt naprawdę fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu spróbował bym umyć tarczę, nowe wskazówki i czyszczenie werku. Zegarek ojciec by dostał w orginale, czar wspomnień i obustronna satysfakcja gwarantowane.

Co do mycia trzeba bardzo, bardzo uważać i najpierw poczytać o tym.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj ze zegarek odnawiany juz nie bedzie oryginalem. Zawsze cos spartola i wyglada to co najmniej smiesznie  Dla mnie osobiscie odnawianie to zbrodnia a zegarek odnawiany tzn malowana tarcza  jest gorszy niz podroba. Sam zdecyduj czy chcesz ojcu dac takie ,,cos"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, zegarmistrz powiedział, że w tym zegarku jest jakaś rzadka odmiana mechanizmu (jest złotego/miedzianego koloru i ma łabędzią szyjkę). niestety nie mam zdjęcia werku a zegarek wróci do mnie za około miesiąc. Ma być "taki jak wyszedł z fabryki" w latach 60 czy 50". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.