Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

spoxx2006

Orient Multi Year Calendar- uszkodzony kalendarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie,

W moim Oriencie uszkodził się kalendarz, tzn. tarcza kalendarza nie przeskakuje pomimo przyciskania na przycisk. Po zdjęciu dekielka zauważyłem, że "ramię" cały czas jest wciśnięte. Czy jest możliwość własnoręcznej naprawy bez rozbierania na części zegarka?

Pozdrawiam


Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania, jednak nie liczę na odpowiedź na tym forum. No chyba, że się mylę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego tomaszku, jako prawdziwy Polak i Patriota z sierpem i młotem w ręku powinieneś wierzyć w pomoc swych rodaków... Zwłaszcza, że jesteś forumowiczem od 5 lat.

 

Co do zegarka  można spróbować wyciągnąć przycisk, ale to oznaka, że zegarek wymaga czyszczenia.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak...to forum żyje :)  Cieszę się.

Otóż u mnie problem jest trochę inny. U mnie przycisk działa ale nie chce ruszyć tarczka multi. Może po zdjęciu coś się da wywnioskować. Zegarmistrz oglądał ale mówił, że bez rozebrania się nie obędzie. A chcę uniknąć aż tak daleko idących kosztów.

IMG_0343_zpsa947ba84.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze kol Walter 87 można wypchnąć przycisk i go nasmarować ,ale jest to sygnał do wyczyszczenia zegarka :)ale po oglądnięciu zdjęcia wygląda że jednak potrzebna będzie głębsza ingerencja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zegarek był już rok temu u "zegarmistrza", ogłosił mi niespodziewaną wiadomość. Mój zegarek był niekompletny, brakowało mu jednego koła, po naprawie przerzucał kolejny miesiąc na multi co każdą dobę. Więc na drugi dzień "zegarmistrz" grzecznie wyjął wstawione koło zębate. Teraz mam obawy do oddania go do zegarmistrza, niestety u mnie próba wypchnięcia przycisku nie przyniosła skutku :(


Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że odkopie temat, ale mam problem z datownikiem ale tym miesięcznym/rocznym mianowicie gdy kręce koronką, nawet wyciągając Ją nie da się mianowicie jakby się gdzieś blokowało. Można to jakoś samemu naprawić albo jak ściągnąć tą osłonkę co jest nad tą tarczą datownika?

 

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz trochę jaśniej napisać. Dolna koronka jest zablokowana?

 

Wysłane mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, chodzi ale jak chce kręcić to się nie da bo jakby te ząbki od tarczy albo się blokują albo nie wiem co jest.

994986b6c355e124da44c65e96da8a02.jpg

 

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciągu nie bardzo rozumiem, jak się kręci koronką, to zębatka powinna obracać tarczą kalendarza. Jeśli nie obraca, to trzeba zdemontować werk i sprawdzić stan zębów. Jeśli koronka się nie rusza, to może być zasyfiona, rozwiązanie jak wyżej, zdemontować werk, odmoczyć kopertę i porządnie wyczyścić

 

Wysłane mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi mi o zębatki, nie odwracają się w ogóle jak kręcę koronką :)

Czyli bez majstra ani rusz :/ w sumie w końcu to nie ruskie że raz dwa i naprawione

 

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trzeba sobie Rakietę-multikalendarz kupić  :P  Co prawda ja się nie znam i mało wiem, ale jak mi zegarmistrz z mojego miasta taką niemalże NOSową pokazał, co to ją jeszcze udało mi się razem z pudełkiem i papiórkami gdzieś dostać, to obaj stwierdziliśmy, że nawet ładniejsza od Orienta, bo miała bardziej delikatną budowę (w sensie mniej cyganerii). No i byłaby ruska  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem żeby kupić rakete ale stwierdziłem że trzeba odpocząć od ruskich i napić się sake :)

 

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi mi o zębatki, nie odwracają się w ogóle jak kręcę koronką :)

Czyli bez majstra ani rusz :/ w sumie w końcu to nie ruskie że raz dwa i naprawione

Ja bym na Twoim miejscu spróbował. Dolną koronkę można odciągnąć od koperty i wtedy się nie zazębia z zębatką kalendarza, może jest więc brudna i właśnie lekko odciągnięta. Tak czy inaczej, wyjmij werk, przeczyść wszystko i obejrzyj stan zębatek. Wielkiej filozofii tam nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ale nie wiem jak to wyciągnąć tzn cały werk rozkręcić czy jak?

 

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda mi go psuć jak zepsuję to będzie źle :D

 

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stolipl ale temat wykopałeś, hehe prawie po roku  :). Jeżeli mogę Ci doradzić to zanieś zegarek do Zegarmistrza, co prawda Twój jest "prostszy" niż mój czy tomaszka25. Ja swojego w końcu naprawiłem sam, ale z tego co pamiętam łatwo nie było. Ty masz ciut inny mechanizm zmiany miesięcy.


Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oddałem go do majstra i zobaczymy co z tego będzie :)

 

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stolipl ale temat wykopałeś, hehe prawie po roku :). Jeżeli mogę Ci doradzić to zanieś zegarek do Zegarmistrza, co prawda Twój jest "prostszy" niż mój czy tomaszka25. Ja swojego w końcu naprawiłem sam, ale z tego co pamiętam łatwo nie było. Ty masz ciut inny mechanizm zmiany miesięcy.

Zegarek wrócił od majstra okazało się że ma wyłamane nóżki i ktoś próbował kleić tarcze dlatego się datownik nie ruszał się.

 

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.