Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bart146

Rolex, proszę o Waszą pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

sprawdź link,bo nie działa


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plastikowa karta jest od niedawna.

Te zdjecia sa tragicznie slabe wiec popros o lepsze :)

W Lodzi to masz chyba Kruka w Galeri wiec chyba tam mogliby ci sprawdzic numer seryjny.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Plastikowe karty weszły już w 2007, jednak były też zegarki jeszcze z papierowym. Ja dziś go widziałem na Alle, troche mnie dziwiło że właściciel nawet nie potrafi wymienić model. Ale to może błąd ludzki.

 

Zdjęcia są nie najlepsze. Napisz mu żeby ci ostre zdjęcia z każdej strony i branzolety przesłał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, co do zdjęć to nie pytałem ale pewnie lepszych nie ma, gość jest aktualnie w Angli.

Ustaliliśmy oględziny na weekend, widzę że nie ominie mnie wizyta w Kruku. Zauważyłem, że niektóre modele z 2007 posiadały kartę a ten konkretny nie ma.

Papiery Waszym zdaniem ok czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Co mnie dziwi w numerze seryjnym, ale nawet tu może być wytłumaczenie.

Numer seryjny zaczyna od literki "D". Ta literka oznacza że zegarek powinien być z 2005/06 roku. Od lata 2005 weszły serie "D". W lecie w roku 2006 weszły "Z" a od koniec roku 2007 "M".

Możliwe wytłumaczenie: zegarek przeleżał długo u AD i był dopiero w 2007 sprzedany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Po to jesteśmy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety oględziny wykazały kiepski stan  :wacko:. Trzecie podejście do tego modelu i d....a, może następnym razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, że alkohol we krwi nie przesłonił Ci trzeźwej oceny stanu zegarka... ;)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że gość twierdził, że stan jest perfekcyjny, a ja na kacu mimo to, widzę na kopercie rysy po jakimś szlifie, na ceramice w dwóch miejscach ubytki, od dołu koperty na uszach  wgniecenia jakby ktoś próbował się dostać do środka za pomocą śrubokręta, no ale poza tym perfekcja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Bartek z tego co opisujesz zegarek byl w stanie 99% :D , strasznie bym sie wku..l jakbym jechal tyle kilometrow co Wy zeby ogladnac zegarek ktory  bazujac na opisie sprzedajacego b yl warty zachodu po to tylko zeby stwierdzic na miejscu ze to kupa


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irku ja już przywykłem do takich rozbieżności cóż zrobić życie, dla mnie stan perfekcyjny to stan bez żadnych uszkodzeń, dla innych może oznaczać,  że zegarek posiada wszystkie części. No i trzeba przyznać, że nasze grono postrzega zegarki z innej perspektywy, ja  jak zacząłem oglądać  z każdej strony tego Rolex'a to z twarzy sprzedawcy można było odczytać "co on tak ogląda przecież  to Rolex"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

To smutne ale rzeczywistość. Szkoda że się nie udało. Ale lepiej robić pare kilometrów i zapłacić za bak niż niektórzy, kupując ślepo i potem jest płacz. Mnie też irytuje że stan "1" oznacza dla niektorych że oryginalny... ;)

A pytałeś sie co z tym rocznikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Awi, rocznik na dokumencie był 2006 więc wszystko się zgadzało, numerów nie sprawdziłem bo do transakcji nie doszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

I tak sie nie opłacało. Współczuje Ci, bo wiem jak to jest jak człowiek sie napala i myśli "to chyba TEN" i wtedy spotka cie klapa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek, tak że zdjęć to ciężko powiedzieć jaki ten zegarek naprawdę jest.. Ja bym nie kupił starszego Roleksa bazując tylko i wyłącznie na kilku zdjęciach i opisie kogoś kogo nie znam i nie dlatego ze nie jestem pewien czy ten zegarek na zdjęciach to podróba, wyglądają na jak najbardziej oryginalne tylko z tego samego powodu z którego nie kupiłeś ostatniego suba.

Osobiście coke jak dla mnie jest najładniejszą wersja Gmt Master.


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Irku za radę wiem, że jest to ryzykowna sprawa, natomiast sprzedawca daje gwarancję na swoje zegarki. Co do pepsi, to powiedz czy ze zdjęć nasuwają Ci się jakieś przemyślenia typu to czy tamto wymienione lub, że w tym modelu powinno być to, a jest co innego, bo ja zauważyłem tylko że jest dość zeszlifowana bransoleta, nawet korona utraciła swój pierwotny kształt, wszelkie info na ten temat będzie przydatne.

Pozdrawiam Bartek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek, faktycznie był dosyć mocno polerowany/ szczotkowany i to pewnie nie raz, bo koperta wyglada na mocno pozaokraglana, na bransoletę sam juz zwróciłes uwagę.

 

Ten np zegarek poniżej, jest kompletny nawet z extra coke bezelem, był tylko raz w serwisie i jest w stanie praktycznie jak nowy, cena około 24.000pln. To tak żebyś miał porównanie

 

 

87ee4907e95e621844f59a360ccb8a97.jpg

 

7b78f3daf1217b8a9295fcff83d26759.jpg


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ja zauważyłem tylko że jest dość zeszlifowana bransoleta, nawet korona utraciła swój pierwotny kształt

Ja chyba głównie z tego powodu bym akurat tą sztukę odpuścił. Jeśli aż tak zjechana jest korona na zapięciu, to solidnie i niejednokrotnie musieli go szlifować.

Niewielu realistów liczy na trafienie NOS-a za niewielką kasę, ale fajnie byłoby, żeby w miarę blisko był fabrycznej wersji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irku, podeślij link na pw, Rysiek pewnie masz rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

T-Seria się zgadza z rocznikiem. Jest polerowany. Tarcza jest ok - oryginalna. Bezel wyglada, na też ok.

Ten rocznik (16710) mogłeś kupić z bezelem czarnym / Pepsi / Coke. Produkowano do 1989 do 2006. Przed 1989 był 16760 który wydany był tylko jako Coke. Tak jak ci już napisałem..jak chodzi o to aby zbierać, to bardziej może patrz w kierunku 16710 ok 2006/2007 w wersji "Stick-Dial" lub "Rectangular-Dial". Aczkolwiek "normalna" 16710 jest również bardzo fajnym zegarkiem. 

 

Ale...ja bym go nie kupił za te pieniądze. Zależy co chcesz i czego szukasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

@Irek - ale ten twój pokazany to juz nie tritium tylko SL - coś pomiędzy rokiem 1998 - 2000?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.