Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość McIntosh

Tourbillon Vacheron Constantin w stali

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh
post-0-0-43302400-1330642370.jpg

post-0-0-10086900-1330642369.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczny, zwłaszcza wersja w stali :shock:

Szkoda tylko, że...

 

Jest to modeli limitowany do 10 sztuk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maestro

Całkiem niezły, ale chyba w zeszłym roku się powinien pojawić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SPORTURA 01

Piękny. Całę szczeście że... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko 10 sztuk? już trzeba zamawiać! :idea: :lol:


czas to pieniądz i zawsze go brakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jak zamówimy dwa to będzie taniej :wink: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SPORTURA 01

A może zrobimy zrzutkę i kupimy jeden. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz kunsztu wykonania, wersja w białym złocie jest rewelacyjna...


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pobijcie mnie tylko, ale uważam, że VC Patrimony GT jest zdecydowanie ładniejszy.... juz uciekam, dobranoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
nie pobijcie mnie tylko, ale uważam, że VC Patrimony GT jest zdecydowanie ładniejszy

 

A ja uważam, że błędem jest porównywanie Patrimony Contemporaine do zaprezentowanych wyżej tourbillonów Malte. Są to zbyt odległe od siebie zegarki. Patrimony GT to entry-level w kolekcji Vacherona.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja uważam, że błędem jest porównywanie Patrimony Contemporaine do zaprezentowanych wyżej tourbillonów Malte. Są to zbyt odległe od siebie zegarki. Patrimony GT to entry-level w kolekcji Vacherona.

 

Chodziło mi ogólnie o wygląd a nie komplikacje. Widziałem mechanizm na żywo jak działa ale(nie tego VC) i nawet zrobił na mnie ten pokaz wrazenie jednak dziura w tarczy do mnie nie przemawia nawet kiedy jest wykonana w tak szlachetnym celu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SPORTURA 01
...jednak dziura w tarczy do mnie nie przemawia nawet kiedy jest wykonana w tak szlachetnym celu.

 

Przepraszam :oops: a jaki cel szlachetny miałeś na myśli mówiąc o tej dziurze :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Pewnie chodziło o komplikację, która nawiązuje do historii zegarmistrzostwa czyli tourbillon. Kiedyś borykano się z problemem wyregulowania mechanizmu w różnych pozycjach, a ponieważ problem okazał się w tamtych czasach trudny do przeskoczenia, to Breguet wpadł na pomysł umieszczenia balansu z wychwytem w klatce, która zmieniała swoje położenie zachowując tym samym właściwe umiejscowienie środka ciężkości, a w konsekwencji poprawiając dokładność chodu zegarka.

 

cij,

jeżeli miałeś na myśli tylko wygląd, to i tak nadal uważam, że trudno jest porównywać Patrimony GT z Malte Tourbillon. To są zbyt różne zegarki. Bezpośrednią konkurencją dla klasycznych i najtańszych modeli Patrimony jest Calatrava.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SPORTURA 01

Dziękuję ci McI. Po Twoim wyjaśnieniu jeszcze bardziej mi się ta dziura w tym VC podoba, sczególnie w tym pierwszym z czarną tarczą:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
Dziękuję ci McI. Po Twoim wyjaśnieniu jeszcze bardziej mi się ta dziura w tym VC podoba, sczególnie w tym pierwszym z czarną tarczą:lol:

 

Może się podobać zwłaszcza, że stosowanie tourbillona przynosiło wymierne korzyści. To tourbillon, który zajął 1 miejsce w zawodach precyzji chodu (rok 1948). Odchylenie wynosiło -0,47 sekundy.

 

post-0-0-54305800-1330642426.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cij,

jeżeli miałeś na myśli tylko wygląd, to i tak nadal uważam, że trudno jest porównywać Patrimony GT z Malte Tourbillon. To są zbyt różne zegarki. Bezpośrednią konkurencją dla klasycznych i najtańszych modeli Patrimony jest Calatrava.

 

nie bede się spierał za mocno, trochę Twoich postów poczytałem i wiem, że masz skromnie pisząc dużą wiedzę na tematy związane z zegarmistrzostwem, ale swoje nadal uważam :) Niby nie ma sensu porównywanie mercedesa A140 do maybacha ale z drugiej strony jest to kwestia preferencji a może podświadomie i możliwości :roll: :lol:

 

Pozdrawiam,

Borys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może się podobać zwłaszcza, że stosowanie tourbillona przynosiło wymierne korzyści. To tourbillon, który zajął 1 miejsce w zawodach precyzji chodu (rok 1948). Odchylenie wynosiło -0,47 sekundy.

Zgadza się, korzyści ze stosowania tourbillona są znaczne, przykładem może być tutaj wspaniały wynik tourbillona Patek Philippe, który to w 1954r. na zawodach w Kew osiągnął wynik 0,06 sekundy na dobę, co i w dzisiejszych czasach robi piorunujące wrażenie!!

Mówiąc o tourbillonach należy pamiętać o osiągnięciach w tej dziedzinie manufaktury Girard-Perregaux, której to tourbillony są cenione przez znawców na całym świecie, a zaprezentowany w 1991 roku Three Bridges, do dnia dzisiejszego jest czymś czego GP może pozazdrościć każda, nawet najznamienitsza manufaktura :lol:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
Mówiąc o tourbillonach należy pamiętać o osiągnięciach w tej dziedzinie manufaktury Girard-Perregaux, której to tourbillony są cenione przez znawców na całym świecie, a zaprezentowany w 1991 roku Three Bridges, do dnia dzisiejszego jest czymś czego GP może pozazdrościć każda, nawet najznamienitsza manufaktura :)

 

Być może te trzy słynne mostki to jest dla GP powód do dumy, ale czy naprawdę jest czego zazdrościć :?: :roll:. W zegarku, o którym piszesz klatka tourbillona podtrzymywana jest i tak tylko na jednym mostku. Dwa pozostałe robią dobre wrażenie :lol: 8). Tak czy inaczej GP lubimy i cenimy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze Koledzy, że macie tak ciekawe informacje o tym, że zegarki z tourbilonem uzyskały tak świetne rezultaty odchyłki 0,06 czy też 0,47 sek.

Ale zdradzcie też tajemnice, jaki stosowano do takiego pomiaru wzorzec czasu i czym zmierzono tak małą odchyłkę czasu w tamtych latach.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używano do tego celu kilku regulatorów astronomicznych m.in. Rieflera i Strassera oraz zegarów elektrycznych (rekordowe do dziś wyniki tourbillonów odnotowywano na zawodach w Kew/Teddington w l. 50. XX w.). Następnie - po wielu pomiarach - wyciągano średnią arytmetyczną.

 

EDIT:

Rzeczonego Patka z 1954 r., który uzyskał w na zawodach w Kew, 1954 r. odchyłkę rzędu + 0,06 sek./dobę, sprawdzono ponownie (po regulacji) w 1997 r. przy pomocy zegara atomowego i wówczas wykazał odchylenie rzędu + 0,09 sek./dobę. Gorszy (minimalnie !) wynik to - jak można przypuszczać - rezultat 'postarzenia' się werku (minęło wszak ponad 40 lat) i może mniej precyzyjnej regulacji, niż przed zawodami.

 

Regulacja na takich zawodach to co najmniej połowa sukcesu. Mistrzowie, którzy to wykonywali cieszyli się nie mniejszą reputacją, niż twórcy danego tourbillona (oczywiście, niekiedy była to ta sama osoba). Na liście zwycięzców figurowała nie tylko firma, ale i nazwisko zegarmistrza który stworzył dany zegarek oraz dane osoby regulującej werk przed zawodami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SPORTURA 01

Prawie się wierzyć nie chce, że po tylu latach zegarek uzyskał taki wynik. No cóż przecież to w końcu Patek. A marka zobowiązuje.

 

Cieszę się otho, że jesteś znów z nami. :lol: Ten czas od 21 grudnia. bardzo nam się dłużył. I bardzo ciebie brakowało. Pozdrawiam Andrzej

 

Zeby tak jeszcze chociaż Tsuki... :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Wszystko fajnie, wróćmy jednak do Vacheron Constantin, bo o zegarku tej firmy jest ten temat :lol:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko fajnie, wróćmy jednak do Vacheron Constantin, bo o zegarku tej firmy jest ten temat :D

Masz rację Mariuszu, a szkoda, bo chciałem jeszcze coś napisać odnośnie tego co powiedziałeś o GP, ale OK, nie będzie OffTopa :twisted:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.