Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Michał Lipiński

Recenzja Casio GWX-8900 G-Lide

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj napiszę kilka słów o GWXie 8900. Moduł: 3279

Na temat wygody noszenia i wyglądu nie będę się rozpisywał ponieważ opisałem G8900 który poza modułem jest identyczny.

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/116562-kr%C3%B3tka-recenzja-casio-g-8900a-1er/?hl=8900

 

Jeżeli chodzi o funkcję, zegarek wyposażony jest w 6-cio bandowe radio (w Łodzi synchronizuje się bez problemów) oraz solar co czyni go praktycznie bezobsługowym (przy prawidłowej eksploatacji nie będzie prędko wymagał wymiany baterii).

 

Jak już pisałem w temacie zegarek należy do linii G-Lide co oznacza że posiada wykres pływów i faz księżyca. Co do pierwszej opcji jest ona zupełnie zbędna ponieważ w Polsce nie występują pływy (ale fajnie sobie miga :) ). Opcja druga przydatna lub nie ale przynajmniej pokrywa się z rzeczywistością, być może przyda się wędkarzom, myśliwym bądź fotografom. Ja uznaję ją za fajny bajer.

 

Oczywiście zegarek posiada również funkcję zegarka takie jak: Czas światowy, 5 alarmów, alarm snooz, stoper oraz timer.

Timer w tym zegarku jest dość ciekawą funkcją gdyż jest to timer podwójny z opcją powtórzeń.

Działa to tak: ustawiamy timer 1 np. 2min, następnie timer 2 np. 1min. oraz liczbę powtórzeń (od 0 do 10). Po włączeniu timer odliczy 2min. po czym zasygnalizuje to dźwiękiem, następnie odliczy 1min. zasygnalizuje to dźwiękiem, po czym powtórzy całość tyle razy ile sobie ustawiliśmy. Timer niestety ustawiany jest z dokładnością do 5 sek., moim zdaniem przy takim rozbudowaniu powinien ustawiać się co 1 sek. tak jak w zdecydowanie prostszym i tańszym G8900.

 

Ponad to zegarek wyposażony jest w sygnał pełnej godziny, możliwość wyłączenia lub włączenia dźwięku klawiszy oraz oczywiście opcję power save.

 

Na zdjęciu w towarzystwie G-8900 obie wersje kolorystyczne raczej nietypowe gdyż zamieniłem je bezelami i obu wyszło to na zdrowie.

 

GWX w czarym lakierowanym wydaniu moim zdaniem wygląda rewelacyjnie podobnie jak niebieski G8900 z białym bezelem.

post-76027-0-87612800-1429557446_thumb.jpg


GW-9400-1DR(MOD), G-9100-1ER, GW-300A-1V, G-8900A-1, GWX-8900-1(MOD), G-100-1BV, GW-M5610-1ER(MOD), GW-M850-7, BG-141, DW6900MS(MOD), DW-5030D, GST-B100D1AER, G-9300-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez mrlaq
      Posiadam zegarek Casio Edifice EQW-M1000D (5061). Coś się podziało, nie przestawił się z czasu zimowego na letni i teraz chodzi godzinę do tyłu. Próbowałem już podziałać z instrukcją i totalnie nic nie idzie zrobić albo co po prostu ja w tym jestem sierotą. Może jakaś dobra dusza byłaby w stanie pomóc.

    • Przez k3lt
      Zegarek zadbany, nie katowany w terenie w super stanie jak widać na zdjęciach. Stan ogólnie oceniam na 9/10 mogą się znaleźć jakieś mikro przybrudzenia.
      Zakupiony w oficjalnym sklepie Casio na Allegro w grudniu 2025 r, dystrybucja Zibi - oczywiście na gwarancji.
      Gdyby ktoś chciał mogę wystawić z przesyłką na OLX dla ochrony kupujących.
       
      Cena 300 zł. + koszty wysyłki (Automat lub Kurier DPD - 10 zł, Paczkomat - 20 zł)
       
      Sprzedany.
       







    • Przez trzydziesci9
      Cześć,
       
      Chciałem dowiedzieć się czy istnieje jakiś odpowiednik modelu Casio F-91W, który posiadałby timer oraz stoper potrafiący zmierzyć dłuższy okres czasu, niż jedna godzina. Zależałoby mi również na lepszym podświetleniu.
       
      Aktualnie jestem właścicielem F-91W, bardzo dobrze mi się go nosi. Jednak brakuje mi w nim wyżej wymienionych dodatków.
       
      Największym atutem mojego F-91W jest rozmiar oraz waga. 
       
      Bardzo zależy mi na tym, żeby propozycje nie przedstawiały modeli większych i znacznie cięższych.
       
      Pozdrawiam.
    • Przez classyandsaasy
      Szukam / WTB 
      Casio Edifice EFV-100D-7AVUEF (biała tarcza). Model już niedostępny, stąd pytam tutaj.
      Najchętniej stan 8/10 lub lepszy, koperta i tarcza bez większych śladów użytkowania.
       
      Jeśli masz i rozważasz sprzedaż - zapraszam do kontaktu, rozważę każdą ofertę .

      Pozdrawiam,
      Kuba
       
    • Przez trzydziesci9
      Chciałem poznać Wasze opinie na temat kostek CASIO G-SHOCK GMW-B5000D-1CER oraz CASIO G-SHOCK G-Steel GMW-B5000D-1ER.
       
      Ktoś może powiedzieć czym różnią się te zegarki oprócz wyglądu?
       
      Dodatkowo zastanawiam się jak takie metalowe G-SHOCKi radzą sobie z zadrapaniami i uszkodzeniami. Czy lepiej zostawić sobie wspomniane modele na bezpieczniejsze i delikatniejsze wyjścia?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.