Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

hellbean

Uczulenie na pasek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Was pytanie, czy macie może jakieś sposoby na paski przez które występuje reakcja alergiczna? Chodzi tu o pasek Tissota, jeszcze nie jestem do końca pewien ale chyba tylko w tym miejscu którym jest przetłoczenie z napisem "Tissot", ponieważ jak nakleiłem na pasek w tym miejscu plaster to sytuacja się poprawiła, nie mniej trochę słabo to wygląda mimo wszystko (choć może nikt by tego nie zauważył to jednak ja o tym wiem :) 

Możecie coś może polecić? Czy tylko wymiana paska? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na coś jeszcze uczulenie? Może po prostu Cię podraznil, spróbuj ponosić chwile na drugiej ręce i zobaczysz czy reakcja będzie taka sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam uczulenie na inne rzeczy, co prawda nie jest to nic tak silnego, ale uczulenia występują. Co do drugiej ręki reakcja jest dokładnie taka sama, również w większości od strony tego napisu, tzn w tym miejscu się zaczyna, ponieważ jakbym chodził dłużej to przenosi się również na drugą stronę, dokładnie w miejscach styku paska z ręką (nie tam gdzie są elementy metalowe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reakcja alergiczna jest na całej powierzchni skóry z którą styka się pasek czy tylko w okolicy klamerki?


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sęk w tym, że jest tam gdzie pasek się styka  z ręką, a tam gdzie klamerka i zegarek to już nie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj temat ktory Ci podeslalem ....nawet opinie lekarzy znajdziesz:-)

Na KMZ...NFZ :-)

Znaczy darmowe :-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prześledziłem wspomniany temat, tam zasadniczo skończyło się wymianą paska (nie powiem który nota bene mi się spodobał, tylko na razie szkoda mi tego w sumie nowego i oryginalnego).

Co do badań to miałem robione w ubiegłym roku i nie wykazały nic, nie mniej będę musiał je powtórzyć w wersji rozszerzonej ponieważ alergie na pewno mam. 

Ale co zauważyłem, wydaje mi się, że nie sam pasek mnie uczula (ponieważ mogę w nim chodzić i zasadniczo nie wiele się dzieje) a reakcja jaka zachodzi po zmianie zegarka tj. Tissota z paskiem na Seiko 5 z bransoletą i wydaje mi się, że nie chodzi tu o samo podrażnianie skóry przez bransoletę. Na co dzień noszę zegarek na lewej ręce i na tą rękę założyłem Tissota po czym do pracy Seiko i gdy wyczułem już jakąś niepokojącą reakcję przełożyłem go na rękę prawą i doszło na niej do dokładnie takiej samej reakcji alergicznej. Może pasek ma dalej w sobie jakieś impregnaty, czy możecie mi powiedzieć jak ich się ewentualnie pozbyć? Czy samo mycie mydłem wystarczy (zasadniczo już go trochę tak próbowałem wyczyścić, ale może za mało)? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc mogę po prawie 3-ch miesiącach używania podpowiedzieć, że u mnie pomogło posmarowanie nadgarstka wazeliną kosmetyczną, przez parę dni, po czym mam wrażenie, że sam pasek się natłuścił w miejscu gdzie występowało uczulenie i jak na razie problem został wyeliminowany. Ma to wadę ponieważ lekko przyciemniał w tym miejscu, ale jest to wewnętrzna niewidoczna strona a nie trzeba go zmieniać. Nie wiem czy pomoże to w ostrzejszych przypadkach alergii, ale u mnie działa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.