Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pawel2499

Castel?

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

moje pytanie dotyczy zegarka którego nabyłem trochę przez przypadek, kupując inny, taka transakcja łączona, ale nie rozwlekając przejdę do rzeczy, więc o samej nazwie z tarczy nie mogę nic znaleźć, mechanizm także jest dla mnie zagadką, jedynie kształt koperty od razu skojarzył mi się z czeskimi pilotami Longinesa i Eterny ( http://ninanet.net/yp/m3czechs.jpg )

dodam przed pokazaniem zdjęć że bezel w nim wraz z czerwoną strzałką jest obrotowy w obu kierunkach a jego wymiary to 33,5mm na 39,5mm 

jak panowie myślicie czy można datować ten zegarek na lata 30, oraz czy jest to jakaś cywilna kopia wojskowych wersji, czy może to stary składak ?

 

05422467657962703605.jpg

 

10885002600314726674.jpg

 

69699482701835619658.jpg

 

26444708538262303646.jpg

 

z góry serdecznie dziękuje za wszelkie uwagi :)

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inspirowany lotnikami dla czeskich pilotów - budżetowy. Z pewnością nie jest to składak.

Ładnie wygląda i powinien właścicielowi sprawiać radość (po doprowadzeniu sprawy wskazówek do ładu) - czego życzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wskazówki właśnie kupiłem, co prawda razem w popsutym zegarkiem ale powinny być idealne, kształtem jak i rozmiarem, na pewni dostanie także nowy chrom, przegląd obowiązkowo ale tarczy i wskazówek nie będę ruszał, zobaczymy co z niego będzie może jeszcze polata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl to chromowanie... IMO mu nie pomoże. To staruszek, nie powinien wyglądać jak nowy. A zachowany jest bardzo przyzwoicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Z chromem nowym stracisz wszystkie detale - zdecydowanie na to nie zasługuje, a i kasy szkoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rownież uważam, że powinieneś zrezygnować z chromowania. Zegarek tylko straci, nie zyska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za krytyczne słowa co mojego pomysłu, ale patrząc po takich zdjęciach wydaję i się że będzie to wyglądało lepiej, a przede wszystkim strasznie nie lubię wżerów na kopercie. Ogólnie mówiąc interesuję mnie taki efekt:

 

22602281322306021113.jpeg

 

19744967530443913951.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko oddać tam gdzie zrobią chromowanie z zachowaniem krawędzi bo jeśli spolerują stare chromy na okrągło to zegarek dużo straci - fajnego wyglądu nadają właśnie te krawędzie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobrą radę, zaznaczę tą kwestię przy zlecaniu usługi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam jeszcze pytanie czy znacie jakieś lepsze miejsce do oddania tej koperty niż Głowackim na Złotej bo nie mam o nich dobrego zdania ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Jak oddasz ten zegarek do Głowackich to skończysz z okrągłą kopertą i gładkim bezelem...

Sporo osób na forach polecało łódzki Annopol.

Edit: O Chronostarze też sporo pozytywnych opinii było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałam dobre opinie o firmie Chronostar w Łodzi. Może koledzy wypowiedzą się na temat tamtejszego chromowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za dobry kontakt, już rozmawiałem z p. Marcinem z Chronostar, termin 2 razy krótszy niż na Złotej a kanty obiecał zachować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja raz korzystałem z usług Chronostar i byłem / nadal jestem bardzo zadowolony. Zdjęcia koperty doxy, którą odnawiałem, są na forum, ale z telefonu nie umiem podkleić linku.

 

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam Twoją Doxe po odnowieniu, rzeczywiście super wyszła, a moja już spakowana i zaadresowana i zaraz leci do skrzynki pocztowej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł, daj znać jak coś, nigdy nie byłem w chronostarze, ale mieszkam jakieś 15-20 minut drogi samochodem od zakładu, więc mogę podskoczyć. I zawsze dobrze odebrać osobiście :ph34r::D


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne Janku, jakby co będę pamiętał, choć p. Marcin woli wysyłać za pobraniem wykonane koperty, a mi na razie się nie śpieszy, "nowe" stare wskazówki dopiero do mnie lecą, w mechanizm się przegląda :)

tylko pasek sie jeszcze nie szyje, ale w tej kwestii jeszcze nie jestem zdecydowany 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc koperta wróciła z Łodzi, a wskazówki znalałem na alle,,  i coś takie wyszło, jakby ktoś był ciekawy ;)

 

 74572877723038555779.jpg

 

82597902342389639250.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Paweł, i jak oceniasz renowację na żywo? Ja patrzę w telefonie i wydaje mi się, że wyszło bardzo dobrze.

 

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście nieźle to wyszło, koperta nie zmieniła kształtów a nowy chrom jest równy i gładki :)

firma Chronostar  jest godna polecenia i myślę że jeszcze kilka kopert wyślę do Łodzi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.