Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Cru

Jak zidentyfikowac model zegaka poliot? Usalić jego wiek i

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Cru

Witam od ok 20 lat nosze zegarek marki poliot, ma 18 kamieni i nie jest opisany cyrylicą tylko alfabetem łacińskim na cyberblacie. Koerte ma wykonaną z metalu w kolorze srebra chyba stalową i szarą tarczę, a czyfry są arabskie. Oprócz wskazania czasu można w nim ustawić budzik. To wszystko, żadnego kalendarza ani kompasu ani innych bajerów. Nie wiem tylko co to za model, a jakoś mnie tak wzięło, zeby sie o nim czegoś dowiedzieć, czy ktoś z obecnych tu specjalistów może mpoóc mi go zidentyfikować? Moge wysłać zdjęcia, albo coś takiego.

Mój mail: [email protected]

Będe wdzięczny za kązdą wskazówkę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cru

dzięki za zainteresowanie tematem:) postaram sie wkleic zdjęcie:

pict00198tp.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cru

nawet sie udało wkleic to zdjęcie, sory mniejszego nie miałem, z góry dzięki za odpowiedźm jeśli jakas sie trafi.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że umieściłeś zdjęcie - widzę że to model z alarmem tak na oko z połowy lat siedemdziesiątych. Jeśli jesteś na tyle odważny żeby otworzyć dekiel :wink: to podaj numer kalibra ( w środku pewnie jest numer czterocyfrowy - to właśnie numer kalibra, a poza tym powinien być numer seryjny - trochę więcej cyfr ). Jak stoi z dokładnością chodu?


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajnie, że umieściłeś zdjęcie - widzę że to model z alarmem tak na oko z połowy lat siedemdziesiątych.

 

przesadzasz :lol:

miałem taki zegarek (dokładnie taki) - kupiłem go w 91r w salonie na przeciwko smyka w warszawie - kosztował 680 - ale nie pamiętam czego - czy złotych czy tysięcy - jaka była wtedy waluta??

niestety już go nie mam - życie akademickie - komś na piwo było potrzeba :/

ale przydawał się do budzenia ludków w środku wykłądu :lol:


p0zdrawiam

p0li

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cru

no dzięki za odp, raczej nie bede otwierał zegarka (przykre doświadczenia z lat młodości-raz otwarty zegarek już nigdy nie zadziałał:lol: ) jest z tyłu numer seryjny: 127429, jeśli komuś coś to mówi...

Co do dokładności zegarka, hmm, kiedyś ciut spieszył tak ok 5 min na 3 dni przyspieszał, ale potem się to jakoś unormowalo....Żeby być szczerym- nie zawsze pamiętam o nakręceniu maszyny i wtedy sie zatrzymuje, i moge go dośc dokładnie nastawić:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość irek2002
Witam od ok 20 lat nosze zegarek marki poliot, ma 18 kamieni i nie jest opisany cyrylicą tylko alfabetem łacińskim na cyberblacie. Koerte ma wykonaną z metalu w kolorze srebra chyba stalową i szarą tarczę, a czyfry są arabskie. Oprócz wskazania czasu można w nim ustawić budzik. To wszystko, żadnego kalendarza ani kompasu ani innych bajerów. Nie wiem tylko co to za model, a jakoś mnie tak wzięło, zeby sie o nim czegoś dowiedzieć, czy ktoś z obecnych tu specjalistów może mpoóc mi go zidentyfikować? Moge wysłać zdjęcia, albo coś takiego.

Mój mail: [email protected]

Będe wdzięczny za kązdą wskazówkę....

 

mechanzim 2612 albo jego modyfikacja, zegarek pewnie koniec lat 80-ych, jeśli jednak otworzysz zegar to na mechanizmie bedzię data w postaci - kwartał i rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nie bedzie tam żadnej daty to nie pobieda czy zim

 

zegarki pojawił sie z ta tarcza poczatkiem lat 80 - tych jest nawiecej pozniej sa te z biało czarną tarcza tylko malowaną w kwadratowej kopercie nieco zaokraglonej - tych jest mniej i sa starsze

 

tyle o nich wiem - miałem kilka 2 działały - te działajace kupiłem na allegro za 4 dychy - często sie pojawiaja - własnie te 2 modele


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.