Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

JohnRambo

Zegarek do 1000 zł albo do 2000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Jest Orient Star z mojego avatara :) Z Polskiej dystrybucji 2700 ale za granicą można kupić taniej.

 

Świetny zegar, który jest niesamowicie dokładny plus szafir, WR100, OH, przezroczysty dekiel, zdobiony in-house'owy mechanizm, genialna bransoleta. Mógłby być ciut większy ale poza tym zegarek bezkompromisowy.

 

Ze szwajcarów do 2500 zamiast Tissota wolałabym Certine. A zamiast Certiny wolałbym Hamiltona choćby Vailant czy Jazzmastera np. Slima.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te OSy zarówno biały, taki jak mój i czarny kolegi są naprawdę fajne i warte swej ceny. Wolała bym co od wszystkiego na ECIE, że względu na werk, który jest tylko w oriencie i technologie w tym werku oraz za całokształt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle się zrozumieliśmy :) chodziło mi o zegarek bez otwartego serca :) , ale akurat ten orient star fajny. Natomiast jakiekolwiek wersje Slim odpadają.

 

Ładny OS ale ta marka mnie nie przekonuje, źle brzmi dla mnie :D

fajniejszy ten dla mnie: http://poljot.com.pl/shop/index.php?id_product=70011&controller=product&id_lang=1

 

mechanizm to poziom jakiej ety mniej więcej? ale kurcze nie wiem czemu i bez urazy - marka mnie nie przekonuje chociaż pewnie jakościowo bez zastrzeżeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anger76

Głupio byśmy się czuli przekonujac Cię, żebyś kupił produkt lepszy i tańszy. Jak marka nie przekonuje to nie ma bata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko tak, Orient nie, nie wiem dlaczego. Ale mimo wszystko zapytam jakie są zalety, bo pogląd można zmienić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazwa jak nazwa. Mechanizmy orientów to:

Wysoka sprawność, szybkie nakręcanie, bardzo wysoka dokładność moj robi 1 s na tydzień. Bardzo prosty mechanizm naciągu, prostrzy i mniej awaryjny inż eta. W ogóle kalibry orienta to są majstersztyki. Orient nikomu swoich werków nie sprzedaje.

A i wykonanie kopert lepsze niż w większości jeśli nie wszystkich szwajcarach do 3000-4000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tym śpieszeniem/opóźnieniem mnie zaskakujesz bo ety do 30s podają w tej cenie ;] no nieeee i znowu większy problem niż był :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient robi bardzo dobre jakościowo nawet podstawowe modele. Natomiast wyższa półka czyli Orient Star to już klasa zegarków typu Longines.

 

PS. W moim OS odchyłka jest na poziomie 1-2 sek na dobę ale zegarek dopiero tydzień na chodzie, więc się "dociera" i jest coraz dokładniejszy. Ostatnia doba to minus ~0,25 sek względem zegara atomowego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz go. Będziesz zadowolony. Gwarantuje. Tylko nie kupuj w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd zamawiać? Jak z Japan/USA to jak z cłem i vatem? Czy z UE?

 

Muszę się z tym przespać bo design bardziej mi podchodzi europejski. Podobnie jak z samochodami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny zegarek, ciekawa tarcza. Bransoleta nie tak ładna (choć dalej ładna) jak w innych OS-ach ale w zmian podwójny AR co jest rzadkością w tym budżecie nawet jak na JPN. No i optymalne 40mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na creative mieli ostatnio dobre ceny na standard-date. W PL nówka sztuka w salonie po rabacie powinna wyjść ok. 2200-2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przymierzyć bo na żywo to zupełnie inna bajka pewnie. A jak nie to wracam do Europy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na Omegę AT, czy Rolexa DJ z gładkim bezelem (żeby pozostać przy najbardziej popularnych), potem porównaj z tą OSą i napisz mi, co znaczy "europejski design"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzaj:) i jak zaiskrzy, to brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to porównałem do moich poprzednich propozycji jeżeli chodzi o ten design. Może się mylę. Minus to stal na "lusterko" zamiast szczotkowanej/matowej. Mi się np. podoba bransoleta:

http://zegarownia.pl/zegarek-meski-tissot-prs516-automatic-t044-430-21-051-00

ale zdaje sobie sprawę, że w tym wypadku by nie pasowała. 

 

Zegarownia jest super - nie oferują od dawna danych producentów, ale uporczywie wrzucają.

 

Cena podobna jak Tissota Powermatica 80.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient go zjada kopertą a o werku to miałeś wyżej napisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyznam rację jeżeli chodzi o mechanizm (jeżeli jest tak jak piszecie), natomiast wygląd to już kwestia gustu. Tarczą może bym również się zgodził, ale koperta jest znacznie ciekawsza w tissocie - wafel.

 

PS. a gdzie orient star w forumowej piramidzie prestiżu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudne pytanie. Ale czy ma sens? OSy to zegarki od 1500 zł

do prawie 10 000 za automatyczne chrono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko też jest tam bardzo nisko. A chyba nie powiesz, że grand seiko to zegarek budżetowy. Te piramidy ( szczególnie w przypadku Japończyków, których oferta jest bardzo szeroka, od tanich po bardzo drogie czasomierze ) lubią być mało wiarygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie stylistycznie najlepszy jest powermatic, ma jedynie minusy w postaci wątpliwego mechanizmy, chociaż nie wiadomo czy nie dotyczy to ety c01, a nie c07. No i drugi to może cena wersji na brano gdyby była minimalnie niższa.

 

pozostaje visodate z tissota i:

 

 

no i wszystkie pozostałe, które ostatnio wymieniłem, a jeszcze nie przymierzyłem. Gdzie można przymierzyć orienta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze jest to, aby zegarek podobał się tobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.