Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

JohnRambo

Zegarek do 1000 zł albo do 2000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Nie uważam, żeby poprzednio podane przeze mnie zegarki były b. brzydkie. Z tego co widzę Ty uznajesz wyłącznie zegarki eleganckie, a inne są brzydkie, ale to bardzo brzydkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obrazam tylko stwierdzam fakt-preferujesz wylacznie zegarki eleganckie. Kazdy ma swoj gust:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obrazam tylko stwierdzam fakt-preferujesz wylacznie zegarki eleganckie.

 

No widzisz, jaki już stary jesteś. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Istvan: Rozumiem, że to do mnie i... cóż... muszę potwierdzić ten (czasem przykry, ale czasem całkiem fajny) fakt. :D;)

@ JohnRambo: Nie, mylisz się. Fakt, wolę eleganckie od nieeleganckich ;), ale lubię też sportowe, czy też sportowo-eleganckie ;) - przecież wcześniej wkleiłem Ci Citizena, który dress watch'em na pewno nie jest. I, proszę bardzo, inna propozycja, bardziej sportowa:

 

11924770_10153529419222052_3047409714358


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Kolega - Autor wątku na coś się zdecydował? Jest jeszcze OS SDV z SAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mg6148.jpg

 

 

mg6145.jpg

 

mg6135.jpg

 

Ja bym polecił takiego Citizena (Attesa)

 

IMO same zalety jako zegarek EDC :

 

Kwarc synchronizowany radiowo z zegarem atomowym

Zasilanie -Solar 

Koperta utwardzany Tytan ,bransoleta tytan,

szkło szafirowe 

 

wr 100 M

Data z "wiecznym kalendarzem ,

czytelny,wygodny -

 

pojawia się czasem na Bazarku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka cena tego Citizenta?

 

Kolega z forum mnie nęci Eposem 3413 takim: https://dolinski.pl/zegarki-epos/collection-sportive/epos-sportive-3413-diver/epos-sportive-diver-pl-2-3-4-5.html

 

natomiast mnie kusi http://zegarownia.pl/zegarek-meski-doxa-into-ocean-shark-automatic-d127sbo?gclid=CO_-nej7xMcCFQLecgodo2oLoQ

niemniej jednak trochę przekraczam budżet, ciekawi mnie za ile tę doxę można wyrwać.

 

Citizen fajny, ale jaka cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bazarku był o ile pamiętam +/-  1500 jakoś ten citizen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epos totalnie za mały niestety.

 

http://zegarownia.pl/zegarek-meski-tissot-prs516-automatic-t044-430-21-051-00b.fajnie rozmiarowo i ogólnie przyjemny zegarek, ale nadal pozostaje faworyt tj. 

 

http://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/9936_Tissot_Luxury_Powermatic_80_Automatic_T0864071106100

 

tylko ta cena powermatica...;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe Lincoln :) jest idealny, bo z jednej strony nie jest typowym garniturowcem, ale do garnituru pasuje moim zdaniem bez problemu. Tak samo jak do krótkich spodenek i tshirtu :) jak myślisz?

 

Ale z drugiej strony obawa, przed częściami z kompozytu. Ktoś tu chyba opisywał jakieś problemy, a może to dotyczyły C.01? Niemniej jednak po dobrym rabacie PRS 516 po dobrym rabacie dojdzie do okolic 1500 zł na branso. Natomiast powermatic to już 2400 na branso ew. trochę taniej na pasku - bo akurat ten zegarek trochę traci urok na branso.

 

Jak z perspektywy oceniacie bransoletę/pasek? Chodzi mi o praktyczność i eksploatację. Jak jest +35 jak ostatnio to pasek nie jest dokuczliwy przez pocenie się skóry?

 

 

Co myślicie o PRS 516?

 

A Visodate? Trochę przeraża mnie 3atm...

 

Certina ds-1 super, ale kurczę jest za mała ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powermatic nie pasuje do spodenek i T-shirtu. Tutaj nie ma czego omawiać. Nie pasuje i kropka.

 

Dobrze jest mieć zarówno zegarek i na bransolecie, jak i na pasku. Na każdą okazję coś innego. Prawdą jest jednak, że stal lepiej sprawuje się w upalne dni.

 

PRS 516 to świetny zegarek. Podobnie, jak Visodate. Należy jednak pamiętać, że to dwa kompletnie inne czasomierze.

 

3atm nie powinno Cię przerażać. Koledzy, którzy twierdzą, że to za mało do codziennego użytku, nie mają racji. Osobiście noszę zegarek z WR30 i jestem bardzo zadowolony. Reszta to mity i bajki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://dolinski.pl/zegarki-doxa/zegarki-meskie/d-light/doxa-d-light-chronograph-172.90.121.01.html

https://dolinski.pl/zegarki-doxa/zegarki-meskie/d-light/doxa-d-light-automatic-171.90.101.01.html

 

jeszcze inne propozycje - niemniej jednak doxa zazwyczaj wygląda ok na zdjęciach, a na żywo traci wszystko. 

 

Tzn. przesadziłem z tymi spodenkami, ale powermatic jest bardziej uniwersalny od np prs 516, który jest moim zdaniem bardzo sportowy. Nawet bardziej od klasycznych diverów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Luxury Powermatica i w zależności od paska/bransolety zmieniam jego charakter.

Oryginalna bransoleta nadaje mu IMO powagi i szlachetności, ale zapięty na 4mm matową skórę typu Liberty Hirscha zdecydowanie przestaje być garniturowcem. Ostatnio miałem go nawet na pomarańczowym Carbonie, co zostało tu na forum skrytykowane, ale Tissot nabrał fajnego wakacyjnego charakteru a plecionka na pasku fajnie komponowała z "waflem" na kopercie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba dostanę niedługo za niezdecydowanie.

 

 

Seba, a powiedz mi jak długo go użytkujesz? Jakie odchyłki czasu na dobę? To Twój codzienny zegarek? Nie orientujesz się gdzie można kupić najtaniej na bransolecie? Najniższa oferta to chyba 2400 zł z groszami jaką spotkałem (po rabacie).

 

 

 

Chyba muszę zdecydować pomiedzy PRS 516, Powermaticiem, jakąś Certiną mimo wszystko ze wzgl. na jakość wykonania, Visodate i już sam nie wiem czym. Doxa w sumie raczej odpadnie w jakimkolwiek wydaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatrzymując się na chwilę przynajmniej w kręgu omawianych w kilku poprzednich postach opcji, myślę, że:

1. Powermatic faktycznie do spodenek trochę nie bardzo;

2. PR 516 do spodenek bardziej, ale już nie bardzo do bardziej eleganckich kompozycji;

3. Visodate - może, może... :D;

4. Doxa - dla mnie straszne brzydale;

5. Wybrałbym chyba jednak Certinkę jakąś - mają najwięcej najbardziej uniwersalnych propozycji. :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś dojście do promocji na powermatica :D? Spełnia wszystkie wymogi gdyby nie cena ;) Visodate też ok i PRS 516 ale gdyby nie był to jedyny zegarek wtedy spoko. Jest moim zdaniem mega sportowy, już nie mówię o garniturze, ale do marynarki nie garniturowej i spodni też tak sobie

 

Lincoln, a jeżeli już Certina to jaka? Jak największa z automatów w tym przedziale to pewnie Ds First

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśląc o większym wyborze w Certinie, miałem na myśli kwarce. Czyli co? Ostatecznie zdecydowałeś się już na automat? A może jakiś Japończyk, radio-controlled Citizen lub coś podobnego? Tu miałbyś jakiś wybór przynajmniej, jeśli chodzi o rozmiar...:

citizen-eco-drive-global-radio-controlle

citizen-promaster-air-global-radio-contr

citizen-eco-drive-radio-controlled-sapph


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozum mnie źle - mam świadomość, że ta marka nie jest nisko pozycjonowana, ale totalnie kojarzy mi się z kalkulatorem i nie przemawia do mnie stylistyka z wyłączeniem jednego zegarka, który był/jest na bazarze i tego, który ktoś tu wrzucał.

 

Natomiast jeżeli już kwarc to raczej tak jak w temacie - dolna granica czyli ok. 1000 zł. Nie dam więcej za zegarek na baterie. Czy się zdecydowałem? Nie wiem ;] - nie wiem czy zdoła się nakręcić w moim trybie użytkowania, ale to przepaść taki zegarek a kwarc. Jak mam dać za kwarc 1200 zł, a za 1500 mieć PRS 516 to wolę PRS. No chyba, że super piękny kwarc za 1000 to różnie może być.

 

Wiem, że z takim podejściem to nigdy nic nie kupię.

 

 

Jaki znajdę najtańszy zegarek z Valjoux?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z VJ to chyba Certiny będa najtańsze ale zdecydowanie ponad budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.