Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość m_icha_l

SEIKO SNXA-05 czemu spieszy Zepsuty? (orginal z japonii)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość m_icha_l

Witam :D

 

Mam powazny problem z nowo zakupionym zegarkiem SEIKO SNXA-05

Obecnie jestem w Japonii jeszcze jakis miesiac i poniewaz moj stray zegarek Adriatica :D ma juz ponad 6lat postanowilem zmienic wlasnie na SEIKO SNXA-05 :wink: a ze jestem w Japonii uwazalem ze bedzie super, kolega mi powiedzial ze firma SEIKO jest bardzo dobra firma :wink:

Link ktory podalem przedstawia w 100% zegarek ktory posiadam i w opisie na roznych stronach pisze ze:

:arrow: Water Resistant - 30Meters(99 Feet) Water Resistant

natomiast na moim od spodu na przezroczystej szybce pisze tylko Water Resistant WP i nic nie pisze ze jakies 30meters tylko jakies WP :?

Kapalem sie z nim w cieplej wodzie i wszytsko bylo oki :wink:

Tylko dziwi mnie jeden fakt wczoraj ustawilem co do sekundy moj stary zegarek na czas polski a ten na japonski tylko ze co do sekundy :wink: nie minelo 21godzin i moj nowy zegarek spieszy sie juz wobec tamtego o 17sekund a minol nie caly dzien :?

to po miesiacu bedzie sie spieszyl jakies 8minut :cry:

Co mam zrobic wymienic to byl chyba ostatni model :?

Jak go kupowalem ten ze sklepu tlumaczyl mi po japonsku ze moze:

:arrow: byc albo +25 sek. albo -25 sek. ale z tego co go rozumialem :D to chodzilo mu o 1miesiac :wink:

Jak mu napisalem czy moze byc 50sek. w + lub - powiedzial ze nie :roll:

Czy mam rozumiem ze zeagrak ten bedzie spieszyl tylko 25sek. i wiecej juz nie bo niewiem co mam zrobic wy jestescie fachowcami a ja jestem laikiem w tych sprawach wiec jesli ktos moze prosze o pomoc :?

aha ten zegarek to Automatico czyli jak ruszam reka sam sie nakreca, i jak go kupilem to nie chodzil dopiero jak sprzedawca poruszal to zaczoal chodzic :wink:

 

Pozdrowienia dla Wszystkich z Japonii :D

 

P.S.

Sorry ze bez polskich znakow ale wyskauja mi tutaj krzaczki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 sekund przez prawie dobe to calkiem niezly wynik jak na zegarek mechaniczny. Moze sie spieszyc 8 minut na miesiac. Moze i 10. Taka ich uroda. Zegarek jest ok. Mozna go dac na regulacje, ale to wiele nie zmieni, a nawet drogie szwajcary moga miec taka tolerancje. Chcesz dokladnosci- kup kwarca. A moze to stary zegarek sie pozni?? Porownaj go z jakims dobrym kwarcem.

A 30metrow water resistant to jest ochrona przed przypadkowym ochlapaniem czy chodzeniem w czasie deszczu i w zadnym wypadku nie upowaznia do kapania sie, czy plywania z zegarkiem na reku.

Tez bez polskich znakow zeby latwiej Ci bylo czytac.

 

P.S. Podales link do strony z replikami- u nas zwanymi podrobami. Jesli Twoj Seiko jest replika czy podroba oryginalnego Seiko, to moze sie spieszyc i godzine na dobe, a za tydzien zardzewiec czy rozleciec. A sprzedawca replik moze Ci powiedziec, ze jest najlepszy na swiecie...


Jedyna różnica między mną, a wariatem jest taka, że ja wariatem nie jestem. Salvadore Dali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, zegarkowi mechanienmu trzeba dac czas na "rozruszanie sie" czyli czas w ktorym wszystkie elementy sie dotra (jak silnik), moze to potrwac jakis czas (niektorzy mowia, ze nawet 6 miesiecy) zatem cierpliwosci.


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie- ja mam discman i na początku tez cos sie z nim dzialo nie tak a teraz juz po 2 latach nic sie nie zacina-łozyska sie dotarły :)

wodoszczelnosc nawet 50m nie chroni przed chodzeniem w deszczu jesli zegarek byl juz otwierany wczesniej- wiem bo sam tego doswiadczylem po pewnej ulewie. Co do tej dokladnosci to jak na nowy zegarek to moze i troche za duzo sie spieszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość m_icha_l
17 sekund przez prawie dobe to calkiem niezly wynik jak na zegarek mechaniczny. Moze sie spieszyc 8 minut na miesiac. Moze i 10. Taka ich uroda. Zegarek jest ok. Mozna go dac na regulacje, ale to wiele nie zmieni, a nawet drogie szwajcary moga miec taka tolerancje. Chcesz dokladnosci- kup kwarca.

Czyli mam rozumiec ze moj Sliczny Zegarek SEIKO jest dobry :)

 

A 30metrow water resistant to jest ochrona przed przypadkowym ochlapaniem czy chodzeniem w czasie deszczu i w zadnym wypadku nie upowaznia do kapania sie, czy plywania z zegarkiem na reku.

Ale plywalem z nim i kapalem sie z nim i nic a nic sie nie dzialo a pozatym czy mozesz mi wyjasnic co znaczy to WP przy tym water resistant :?:

 

P.S. Podales link do strony z replikami- u nas zwanymi podrobami. Jesli Twoj Seiko jest replika czy podroba oryginalnego Seiko, to moze sie spieszyc i godzine na dobe, a za tydzien zardzewiec czy rozleciec. A sprzedawca replik moze Ci powiedziec, ze jest najlepszy na swiecie...

 

Nie tonie jest zadna Replika :!:

Kupowalem w Firmowym sklepie a podalem link z takiej strony poniewaz tylko na niej znalazlem zdjecei ktore dokladnie go pokazuje :)

A wydaje mi sie ze w Firmowym sklepiej chyba by mnie nie oszukali przez szybke od spodu patrze na mechanizm i pisze Japan seiko jakies numery 7S26B

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza WP nie wiem, ale chyba nie Wojsko Polskie :) Nos zegarek , reguluj godzine codziennie jak chcesz miec duza dokladnosc wskazania, poczekaj jakis czas, moze sie ustabilizuje. Ale kapania z nim nie polecam. Ja tez sie kiedys kapalem z Orientem ktory mial napisane tylko Water Resist bez podania wartosci. Raz, drugi, dziesiaty bylo wszystko ok, ale za ktoryms razem napil sie wody w koncu. Zegarmistrz go wyczyscil i rozruszal, ale potem juz nie ryzykowalem wiecej.


Jedyna różnica między mną, a wariatem jest taka, że ja wariatem nie jestem. Salvadore Dali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7s26 to model werku czyli mechanizmu jaki siedzi w Twoim Seiko :)


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość m_icha_l

Dziekuje wam wszystkim za Fachowa Pomoc :)

Ciesze sie bo juz sie balem ze moze cos z nim jest nie tak :?

 

A jezeli moge was o cos spytac to powiedzcie czy dokonalem dobrego wyboru :roll: wogole sie nieznam na zegrakach a wydalem za niego na nasze jakies 150zl :wink:

 

Pozdrowienia dla wszytskich z JAPONII 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje 2 seiko też się spieszą ~18 sek/doba.

WP to skrót od Water Proof czyli to samo co WR (Water Resist)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór dobry, cena dobra, ciesz się fajnym zegarkiem :) Poza tym siedząc "u źródła" możesz kupić jeszcze kilka fajnych Seiko, które my musimy sprowadzać aż z Singapuru lub Australii dopłacając niemałe koszty za przesyłkę z drugiego końca świata :)


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość m_icha_l
Nos zegarek , reguluj godzine codziennie jak chcesz miec duza dokladnosc wskazania, poczekaj jakis czas, moze sie ustabilizuje.

 

Czy nic sie nie stanie jak bede go przez rok albo i wiecej regulowal co 2 lub 3 dni :?:

Bo boje sie ze mechanizm jak bede tak co chwile przekrecal to cos sie mzoe stanac :?

Bo juz tak wymysliem zeby go ustawiac zawsze rano co drugi dzien czy moge tak czesto :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee, jak spieszy się 17 sek dziennie to co dwa dni odchyłka wynosi 34 sek. Ja bym nawet nie zauważył :roll: Może ustaw go 2 min do tylu i reguluj raz na dwa tygodnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
reguluj godzine codziennie

 

Przecież przy takiej odchyłce nie da się codziennie czy nawet co dwa dni regulować zegarka bez stop sekundy.


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z tej Japonii bedziesz wracal, to przywiez kilka Seiko Samurai'ow i daj znac na forum. Pojda jak swieze buleczki :D


Jedyna różnica między mną, a wariatem jest taka, że ja wariatem nie jestem. Salvadore Dali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leopoldos

O tak i koniecznie pomarańczowego. Chętnie go wtedy przechwycędo kompletu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość m_icha_l
A jak z tej Japonii bedziesz wracal, to przywiez kilka Seiko Samurai'ow i daj znac na forum. Pojda jak swieze buleczki :D

 

A jak wygladaja te Seiko Samurai'ow

A jak kupie to potem zostane na lodzie :D

Ja mieszkam na slasku wiec nieiwme jak by wygladalo wykup tych zegrakow moze mi ktos powie 8)

 

Pozdrawienia dla wszystkich z JAPONII :wink:

 

Czy mechanizm sie nie zepsluej jak bed tak regulowal co dwa dni albo razn tydzine??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak z tej Japonii bedziesz wracal, to przywiez kilka Seiko Samurai'ow i daj znac na forum. Pojda jak swieze buleczki :D

 

A jak wygladaja te Seiko Samurai'ow

A jak kupie to potem zostane na lodzie :D

Ja mieszkam na slasku wiec nieiwme jak by wygladalo wykup tych zegrakow moze mi ktos powie 8)

 

Pozdrawienia dla wszystkich z JAPONII :wink:

 

Czy mechanizm sie nie zepsluej jak bed tak regulowal co dwa dni albo razn tydzine??

 

Dajesz gołoszenie w klubie w dziale oferuję i zejdą na pewno.

Albo na allegro.

 

Dajesz nr konta - któś Ci wpłaca kase a Ty wysyłasz.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grapaula

a co mam zrobic jak mi sie spoznia ze 4-5 godzin ? jeden zegarmistrz powiedzial ze musial sie namagnetyzowac i musi kazda czesc z osobna odmagnetyzowac , a drugi powiedzial ze to jakas czesc sie uszkodzila i pokazal jakby taki maly kolorowy kamyczek . o o tym myslicie ? czekam na odpowiedzi bo jestm w kropce , komu tu wierzyc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dester*

a niech tam , napiszę chodż nie jest to optymistyczne, takie zegarki jak dla mnie to nie są odpowiednimi czasomierzami, w zasadzie żadnymi zegarkami (taka niedokładność) i co z tego, że nie kupujesz baterii jeśli co chwila sprawdzasz ile przyśpieszył, lub zwolnił i regulujesz. Taki zegarek ciągle sobą zajmuje. A co w przypadku wakacji zagranicznych, egzotycznych wojaży?, z czym mam porównać czas by podregulować?.

Jeszcze zwykły zegarek mechaniczny na sprężynkę to rozumiem, nakręcasz go ale chodzi w miarę dokładnie a tu takie odchyłki, co to ma wspólnego z prawidłowym pomiarem czasu i w ogóle z ideą zegarka?. Trochę ułomna technologia (bez urazy dla posiadacyz takich czasomierzy :lol:).

Jeśli doliczy się regularne wizyty u zegarmistrza który czyści mechanizm to wyjdzie znacznie wyższy koszt niż mechanik czy kwarc z wymienną baterią raz na 2-3 lata. Do tego te Seiko są sporymi grubasami, 10-11 mm na ręku z dziwnie brzęczącym podobno dżwiękiem mechanizmu słyszalnego z każdym ruchem dłoni i niedokładnym czasem doprowadziłoby mnie chyba do.. schizofrenii :(

Widzę w sklepie Adriatica kwarc ok. 180 zł, cieniutka, zgrabnie leżąca na dłoni, dyskretna i na dodatek dokładnie odmierzająca czas.

Naprawdę mam wrażenie, że kupowanie automatika ma coś w sobie albo z masochizmu albo z narcyzmu (nie właściciela), to ciągłe doglądanie i korygowanie. Czy nie lepiej zdobyć coś małego, zgrabnego co dyskretnego czaruje oko kiedy odchylimy nadgarstek z marynarki i na dodatek jest niezawodne i nie koncentruje zbytniej uwagi właściciela? .

Po prostu jest i robi to co do niego należy.

Czy zegarek nosimy my, czy też zegarek nosi właściciela .....?

Takie refleksje którymi chciałem się podzielić po północy :P

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a niech tam ' date=' napiszę chodż nie jest to optymistyczne, takie zegarki jak dla mnie to nie są odpowiednimi czasomierzami,[/quote']

 

To nie kupuj...

 

 

w zasadzie żadnymi zegarkami (taka niedokładność) i co z tego, że nie kupujesz baterii jeśli co chwila sprawdzasz ile przyśpieszył, lub zwolnił i

 

To się robi z ciekawości.

 

regulujesz. Taki zegarek ciągle sobą zajmuje.

 

I o to chodzi !!!! :):D:D:lol::P:(

 

A co w przypadku wakacji zagranicznych, egzotycznych wojaży?, z czym mam porównać czas by podregulować?.

 

Z zegarynką.... :lol::lol:

 

 

Jeszcze zwykły zegarek mechaniczny na sprężynkę to rozumiem, nakręcasz go ale chodzi w miarę dokładnie a tu takie odchyłki,

 

Nie kumam....

 

 

co to ma wspólnego z prawidłowym pomiarem czasu i w ogóle z ideą zegarka?. Trochę ułomna technologia (bez urazy dla posiadacyz takich czasomierzy :)).

 

Każdy zegarek ma jakieś odchyłki. Kwarc też.

 

Jeśli doliczy się regularne wizyty u zegarmistrza który czyści mechanizm to wyjdzie znacznie wyższy koszt niż mechanik czy kwarc z wymienną baterią raz na 2-3 lata.

 

Tak...

20 zł na 2 lata to rzeczywiście majątek.... :lol::lol:

 

 

Do tego te Seiko są sporymi grubasami, 10-11 mm na ręku

 

Załóż na szyje.... :lol::lol:

 

z dziwnie brzęczącym podobno dżwiękiem mechanizmu słyszalnego z każdym ruchem dłoni

 

Nie spotkałem w żadnym a miałem z 5 od Mostera, do Samuraja włącznie, przez Sports i zwykłą 5

 

i niedokładnym czasem doprowadziłoby mnie chyba do.. schizofrenii ;)

 

Nie. no stary , przestań. !!!! NIe chcemy żebyś wylądował w psychiatryku :lol::lol:

Może kup słoneczny ???

 

 

Widzę w sklepie Adriatica kwarc ok. 180 zł, cieniutka, zgrabnie leżąca na dłoni, dyskretna i na dodatek dokładnie odmierzająca czas.

 

Ty chyba kobieta jesteś...... :lol::lol:

 

Naprawdę mam wrażenie, że kupowanie automatika ma coś w sobie albo z masochizmu albo z narcyzmu (nie właściciela), to ciągłe doglądanie i korygowanie.

 

 

Ma też coś z macierzyństwa (przytulamy do ucha), masturbacji (dotykamy paluszkiem w intymnych miejscach) :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Czy nie lepiej zdobyć coś małego, zgrabnego co dyskretnego czaruje oko kiedy odchylimy nadgarstek z marynarki i na dodatek jest niezawodne i nie koncentruje zbytniej uwagi właściciela? .

 

Spinka do mankietu ???? :lol::lol:

 

Po prostu jest i robi to co do niego należy.

Czy zegarek nosimy my, czy też zegarek nosi właściciela .....?

 

Nie wiem co palisz, ale ja tego nie chce....

 

 

Takie refleksje którymi chciałem się podzielić po północy :)

 

Zmień dilera. To co jarasz starszne jest....

Pająki cię nie gonią ??? :wink: :?: :?: :?:


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumialem, to zegarek spieszy siec 17 sekund wzgledem drugiego, starego zegarka, ktory moze sie poznic, nawet jesli jest kwarcowy (stara bateria). Wiec tak naprawde caly problem moze byc wyimaginowany. Pozdrawiam :lol:


Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Dester, że podzieliłes się przemyśleniami. Myślę, że w tym klubie znajdziesz ok 0.1% mających podobne odczucia, chociaz z tymi 10-11mm grubasami to nawet i nie tyle. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.