Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

Kojiro

Użytkownik
 • Content Count

  527
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

129 Entuzjasta zegarmistrzostwa

About Kojiro

 • Rank
  Leń Patentowany

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

400 profile views
 1. Dzień dobry Panowie, czy ktoś spotkał się z taką ciekawostką? Niedawno wpadł w ręce koledze. Znana jest mi kolekcja "kosmiczna" od JLC dla Pierre Cardin, podobno produkowana we Francji. O Reverso nigdy nie słyszałem. Być może Omega ze swoim MoonSwatchem nie była pierwsza? 😅 Szukam informacji na jego temat, w internecie pustka. Czy ktoś ma wiedzę, którą mógłby się podzielić? W środku ETA, z sygnaturą JAEGER na jednym z kół:
 2. Nie rozumiem ani tego hype'u, ani hate'u. To po prostu bardzo fajny gadżet, tak jak t-shirt czy czapka z logo Omega. Można sobie ponosić speediego w odjechanych kolorach, a za rok wywalić do kosza jak się zepsuję. Szum wokół tego releasu jest dla mnie niepojęty, najwyraźniej nie umiem w marketing 😉
 3. Wiadomo, pieseła nie zamieniłbym nawet na Patka 😉
 4. Jeśli to ma być zegarek noszony "od świętą", to kwarcowy mechanizm może być zaletą. Do mnie też bardziej przemawia Tank 2715 , ale to tak naprawdę tylko kwestia gustu.
 5. Mówiłem raczej o jakości względem midrange szwajcarów. Wydaje mi się, że za 600usd są podróby dla ludzi którzy kupują dla siebie, do noszenia. Te przeznaczone na sprzedaż/oszustwo jako oryginał, muszą wychodzić dużo drożej, bo czytałem, że wsadzają do nich niektóre oryginalne części. Podróby, które pokazują na YouTube, należa pewnie do tej pierwszej grupy.
 6. Z tego co czytałem, to powyższe jest prawdziwe głównie w przypadku podróbek Suba, inne fejki są podobno znacząco gorzej wykonane.
 7. Jeśli pytasz, czy dysponujac niewolniczą siłą roboczą i nie ponosząc kosztów marketingu, dystrybucji etc. można zrobić produkt zbliżonej jakości za dużo mniejsze pieniądze, to niestety odpowiedź brzmi tak.
 8. Odcień camel będzie bardzo ładnie grał z tą tarczą, dobrze celujesz. Jak chcesz zaszaleć, to czerwień pod kolor markerów minutowych, ale nie skórzana tylko nylonowa. Niebieska guma na wakacje też będzie w porządku. Znani producenci to np. Di-Modell albo Hirsch, ale ja polecam zaopatrzenie się w pasek handmade u któregoś z kolegów na forum - taki unikatowy pasek na zamówienie to super sprawa. Nowy pasek w zegarku sprawia dużo frajdy - często potrafi tchnąć nowe życie w zegarek. Nie ograniczaj się do jednego 😉
 9. 1. Jaeger-LeCoultre 2. Sinn 3. Nomos 4. Citizen 5. Longines
 10. I tak musiałbyś sam znaleźć kopertę. Otwórz i zajrzyj co tam siedzi, ale wydaje mi się, że ten mechanizm jest raczej nietypowy i występował głownie w złotej kopercie. Jeśli jest na chodzie, to najprościej kupić taki sam w stanie oryginalnym, ale uszkodzony i oddać do zegarmistrza na przeszczep. Ewentualnie, jeśli to pamiątka - zachować go w takim stanie. Za tym, że ktoś przetopił kopertę, ale zadał sobie trud znalezienia innej i przełożenia mechanizmu pewnie kryje się jakaś historia.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.