Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kojiro

Użytkownik
 • Content Count

  525
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

128 Entuzjasta zegarmistrzostwa

About Kojiro

 • Rank
  Leń Patentowany

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

178 profile views
 1. Wiadomo, pieseła nie zamieniłbym nawet na Patka 😉
 2. Jeśli to ma być zegarek noszony "od świętą", to kwarcowy mechanizm może być zaletą. Do mnie też bardziej przemawia Tank 2715 , ale to tak naprawdę tylko kwestia gustu.
 3. Mówiłem raczej o jakości względem midrange szwajcarów. Wydaje mi się, że za 600usd są podróby dla ludzi którzy kupują dla siebie, do noszenia. Te przeznaczone na sprzedaż/oszustwo jako oryginał, muszą wychodzić dużo drożej, bo czytałem, że wsadzają do nich niektóre oryginalne części. Podróby, które pokazują na YouTube, należa pewnie do tej pierwszej grupy.
 4. Z tego co czytałem, to powyższe jest prawdziwe głównie w przypadku podróbek Suba, inne fejki są podobno znacząco gorzej wykonane.
 5. Jeśli pytasz, czy dysponujac niewolniczą siłą roboczą i nie ponosząc kosztów marketingu, dystrybucji etc. można zrobić produkt zbliżonej jakości za dużo mniejsze pieniądze, to niestety odpowiedź brzmi tak.
 6. Odcień camel będzie bardzo ładnie grał z tą tarczą, dobrze celujesz. Jak chcesz zaszaleć, to czerwień pod kolor markerów minutowych, ale nie skórzana tylko nylonowa. Niebieska guma na wakacje też będzie w porządku. Znani producenci to np. Di-Modell albo Hirsch, ale ja polecam zaopatrzenie się w pasek handmade u któregoś z kolegów na forum - taki unikatowy pasek na zamówienie to super sprawa. Nowy pasek w zegarku sprawia dużo frajdy - często potrafi tchnąć nowe życie w zegarek. Nie ograniczaj się do jednego 😉
 7. 1. Jaeger-LeCoultre 2. Sinn 3. Nomos 4. Citizen 5. Longines
 8. I tak musiałbyś sam znaleźć kopertę. Otwórz i zajrzyj co tam siedzi, ale wydaje mi się, że ten mechanizm jest raczej nietypowy i występował głownie w złotej kopercie. Jeśli jest na chodzie, to najprościej kupić taki sam w stanie oryginalnym, ale uszkodzony i oddać do zegarmistrza na przeszczep. Ewentualnie, jeśli to pamiątka - zachować go w takim stanie. Za tym, że ktoś przetopił kopertę, ale zadał sobie trud znalezienia innej i przełożenia mechanizmu pewnie kryje się jakaś historia.
 9. Kojiro

  Dziadkowe EDC

  Chciałem to napisać gdy ten wątek się pojawił, ale stwierdziłem, że z ciekawością poczekam na propozycje kolegów. Wydaje mi się, że takie założenia znacznie łatwiej będzie spełnić szukając wśród marek japońskich oraz micro brandów. Pytanie, czy kolega dopuszcza taką ewentualność?
 10. Oraz, co ciekawe, w Sinn. Konkretnie 1736 Klassik. Niemniej, omawiany Ludwig jest zacny.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.